şükela:  tümü | bugün
  • buna sahip olduğunu söyleyen yalan söylüyor resmen. yok öyle bir bağımlılık.

hatta ve hatta bu bağımlılığa sahip olduğunu söyleyenlerin kesinlikle abarttığına 50 lira basarım. var mısınız?
  • denedim, 100% çalışıyor. var.
  • 80000 lira kredi borcumun tek sebebi. ıpotekte 1 ev 1 de aracim var ustune ustluk. dukkani sattim 600 lira kira getiriyordu ustelik. dukkana mi yanarsin yoksa giden kira gelirine mi.

sonra nisanlimdan ayrildim. sevgilimi mac var diye ektim, yalan soyledim suratina baka baka, sonra da aldatildim. aldattigi cocuk buca'da futbol oynuyordu ustelik. sinirimden o sene bucanin her macinda rakibine oynadim. sans bu ya mehmet batdal'li buca o sene rekor kirarak super lige cikti. babamla kavgaliyim, annem bile evlatliktan reddetti. abim sagolsun arada yaziyor ziyaretime gelip kontordur temiz camasirdir falan getiriyor. uzun lafin kisasi bu entryi mapustan yaziyorum. allaha emanet olun, kumara bulasmayin.
  • canlıdan portekiz ligi maritimo kazanıra basın zira ben maritimoya oynadım gelin ortak olalım
    not: dk.30 skor:0-0

ertesi gün: yine yattık amk. bu akşam güzel bankoları olan varmı
  • var böyle bir bağımlılık. ocak batıran, camiiye gidip defalarca tevbe edeni de gördüm. benim ve benim gibi olanlar için bağımlılık tabiri ağır kaçar. programın olduğu hergün üç beş bir şeyler atıyorum. mevzu kazanmak ya da kazanmamakta değil. o maçları takip etme, zaman geçirme heyecanını seven çok insan olduğundan dolayı onlar(ben) bu bağımlılığın dışında kalıyor.
  • var olan bağımlılık.

yatan kupon mu daha çok acıtır yoksa aldatılmak mı? diye sorduklarında ikilemde kalıyorsan bağımlısın.
  • aslında bağımlılık değişdir bu, hırstır.
    kaybettiğini geri alma hırsıdır. kaybettikçe daha batarsın ve sonunda sıfır noktasına ulaşırsın. işin özü her zaman kaybettiğini kazanma hırsıdır. ocak söndürür, intihar ettirir. bu sebeple bu alışkanlığı olana tavsiyem zararın neresinden dönerseniz kârdır. o zararı hiç bir zaman çıkaramayacaksınız ve daha da dibe gideceksiniz. o yüzden hemen bırakın.
  • geçicidir.
    kaybettilçe hafifler geçer.
  • bir sonraki aşama:
    (bkz: kumar)
    (bkz: kumar bağımlılığı)