şükela:  tümü | bugün
 • boş boş konuştuğu konusunda katılmamak elde değil açıkçası ancak iftira yok. iftiracı bir insan olduğu iddiası tamamen iftiradır.
 • (bkz: #83319983) şunu da şöyle bırakayım da "bahis hesabı ne amk" diyenlerin sorularına cevap olsun.
 • #89830460
  13 yaşında bir çocuğu indirip kendini 1. yapan dallamayı savunacak kadar garip yazarımsı. aykırı konuşayım da dikkat çekeğim tipinde bir kişidir.
 • konuyla ilgili görüşüm ilgili entry'de mevcuttur. ayrıca özellikle dikkat çekmeye meraklı olsam gider tolga öcal'a saldıran beyinsiz linççiler diye başlık açarım, beyinsiz ve linççi olduğunuz için hemen altına üşüşüp başlığı gündeme taşırsınız. dikkat çekmeyi de en iyi biz biliriz ama derdim o olmadığı için yapmıyorum. linç kültürünün zararlarına dikkat edelim arkadaşlar.
 • yazar biri.

  ahahahaha.

  (bkz: #90455419)

  eh işte görüyorsunuz. sanki sevgili bulan herkes her gün 500 kişinin içinde çalışıyor. ahahaha.

  ben de bunun dediğini diyorum ama anlamamış. düzgün erkeği havada, karada bırakmazlar. 5 kişilik ofisteki kızla sevgili olanlar var. hoşlanılacak bir erkeği girdiği mağazadaki kız da kapar, bindiği dolmuştaki bir kız da kapar. marifet bunda. dünyanın en tipsiz erkeği bile kalabalıkta bir kadın bulur. marifet tenha ortamda bile beğenilmekte, istenmekte, tercih edilmekte.
 • lan bu konu niye benim nikimin altına taşındı avradını sikeyim? tinder başlığının suyu mu çıktı?

  neyse, bu tipleme (kadın galiba, zira erkek olsa bir erkekle alakalı bu kadar işkembeden sallaması mümkün olmazdı diye düşünüyorum) zaten beynini yemiş, o yüzden ciddiye alınabilecek herhangi bir şey söylüyor olmasına pek ihtimal yok. aynı şeyi söylememize zerre kadar ihtimal yok. entry'ler bunlar, isteyen baksın: (bkz: #90443100) (bkz: #90455419)

  gelgelelim madem konuyu buraya getirmiş, olur da bunun dediklerini ciddiye alma ihtimali olan taze dimağlar varsa bunları karanlığa düşmekten kurtarmak adına buradan devam edelim: "düzgün erkeği havada karada bırakmazlar." boş muhabbet. 'düzgün' erkek dediğin şeyin ne olduğu belli değil. genele göre düzgün erkekten bahsettiğini varsayalım; bunun da düzgün erkek olup olmadığı ortamdaki insanlar tarafından anlaşılmıyor zaten, zira "düzgün"lük yakışıklılık gibi dışarıdan belli olan bir şey değil. dolayısıyla ne kadar "düzgün" bir insan olursan ol partner bulamayabilirsin. hatta "düzgün"lüğün dışarıdan görülecek bir şey olsa dahi, ki olamaz ama sadece varsayıyorum, yalnız kalabilirsin zira bir erkeğin "düzgün"lüğü partner bulması için yeterli kriter olsaydı ortada bu kadar yalnız erkek zaten olmazdı.

  diğer saçmalıklara da değinelim: bir erkek tenhada beğeniliyorsa bu bir marifet değil şanstır, zira bu ya yakışıklılıkla olur (ve yakışıklılık kesinlikle marifetle edinilen bir özellik değildir) ya da çok acayip bir kadına denk gelmiş demektir, zira kadınların %99,999'u tenhada kimseye herhangi bir teklifte bulunmaz. mağazada, dolmuşta "kapılan" erkek hayal üründür, ama olup da gerçekten birinin başına gelse dahi bu marifetle değil şans eseri gerçekleşmiştir.

  asıl marifet kendini bu salaklıktan ve sığlıktan kurtarabilmektedir. bakın ne diyor umut sarıkaya? “ulan efe’yi dedem de sever, yakışıklı, zengin çocuk, beni sevsene.” marifet bunda. marifet koyun gibi sürüye kapılıp gitmeden, herkes onu seviyor, ben de onu seveyim demeden, görsel olarak çekici gelen ilk varlığa ışığa uçan pervane gibi yapışmadan derine inebilmekte, altta yatanı görebilmekte. işte değerli ilişkiler, yaşadığından keyif aldığın birliktelikler o zaman kuruluyor. gerisi hikaye, masal.
 • benim beynimi yediğimi söylemiş. hem de kendisi de beni doğruluyor. marifet değil şans diyorsa, ben de onu diyorum zaten. yakışıklı erkekleri rahat bırakmazlar.

  koyun gibi sürüye kapılıp gitmeyen demiş ama tinder sürü psikolojisiyle herkesin koştuğu bir iğrençlik.

  konu niye nick altıma taşındı diye şikayet etmiş ama tinder başlığında görmez diye şey ettim. buraya yazmamdan çok memnun bence. söyleyecek ne çok şeyi varmış. içini dökmesine vesile oldu. az daha buraya yazmasaydım, yazamamaktan bayılacakmış.

  tinder başlığında niye bana cevap vermiş? iğrençlik demişim, iğrençlik değil demiş. göbeğin benimle mi kesildi? git ne halt edersen et. ben altında nick'im olan, kendime ayrılmış bölüme fikrimi yazdım. sana ne oluyor? bal gibi de iğrençlik. tinder'a tenezzül etmeyen bir sürü erkek var. onlar çok düzgün erkekler. peşlerinde çok kadın var. kadınların çoğunluğu da tinder kullanan erkek istemez. git ya. sağa mı kaydırıyorsanız ne yapıyorsanız ekranda, ne yapıyorsanız yapın. o ne ya, sağa kaydrmak falan? ahahaha. sanki ayakkabı seçiyor. ay çok fena cinselliği böyle makine gibi yaşayan erkekler. ay, ona cinsellik denilemez. cinselliği gerçekten bilen erkekler böyle ilişkilere giremiyor. çok fena bu tinder kullananlar. ayyyy. allah'ım, koru yarabbim.

  edit: isterse bu entry'yi silerim. okumasını sağlamak için buraya yazdım. okuyunca, okudum diye mesaj atsın, silerim. buraya kavga uzasın diye yazmadım. mesaj atmak da istemedim. yürüyorum sanabilir, allah korusun. okudum diye mesaj atsın, silerim. cevap vermem de takip etsin burayı, ilk girişimde silerim. saygılar. iyi tinder'laaaaar.
 • tinder hakkında laf yetiştiriyorsun madem, tinder başlığında yazdığım diğer entry'leri de okusaydın gelmeden önce. neyse aynı şeyleri tekrarlamamak için şuraya bırakayım şunu: (bkz: #90459706)

  yakışıklı erkekleri rahat bırakırlar veya bırakmazlar da, yakışıklı erkekler kendilerini rahat bırakmayan kadınlarla birlikte olmak zorunda mı amına koyayım? belki yakışıklı erkeğin birlikte olmak istediği kişi kendisini rahat bırakmayanlardan birisi değil? duyan da tinder'da yakışıklı erkek yok sanacak.

  yakışıklı erkeği rahat bırakmazlar falan demedim. söylediğim şu: yakışıklı erkeğin az sayıda kadın arasından partner bulması daha kolay, zira günümüzde kadınların çoğu görselliğe fazla önem veriyor ve yakışıklı erkekleri daha çok tercih ediyorlar. bu demek değil ki yakışıklı erkekler istatistiksel olarak daha fazla tercih ediliyorlar diye partnerlerini fiziksel ortamlardan bulmalılar. işinde/okulunda/spor salonunda/yabancı dil kursunda/artık her nerede takılıyorsan orada kafana uyan birini bulamamak da son derece olağandır, bulabilmek için tinder gibi insanları buluşturan platformları kullanmak da son derece olağandır.

  "bana neden cevap verdin?" aslında cevap vermedim, gördüğüm bir saçma sapan entry hakkında yorum yaptım. ortaya aptal saptal görüşlerini saçıyorsan bunları elbette ki birileri gelip düzeltecek. "oksijen almak iğrençtir, oksijenli solunum yapmaya tenezzül etmeyen canlılar da var" diye gerzek gerzek konuşursanız herkese açık bir platformda, olur da saf ve bilgisiz birileri de gelip sizin sözlerinize inanır ve oksijenli solunumu bırakırsa ne yazık ki cortu çeker. bu yüzden böyle gerzekçe ve zehirli denebilecek fikirlerinizi ulu orta etrafa serpiştirirseniz ben de vereceğiniz zararı önlemeye yönelik hareket ederim. hayır bir de tinder kullanan insanlara sataşıyorsun zaten, 'göbeğim tinder'la ve tinder kullananlarla mı kesildi de millete bok atıyorum' diye sormaz mı insan kendine?

  bir de aynı gerzekliğe devam ediyor. tinder kullanmak; dışarı çıkıp gezmek, futbol oynamak, arkadaşlarla bir kafede oturup sohbet etmek, konsere gitmek vb. gibi son derece doğal, normal, sağlıklı insan aktivitesidir. bunlardan herhangi birine iğrenç demek ne kadar mantıklıysa tinder'a iğrenç demek de o kadar mantıklıdır, yani hiç. siz tinder kullanmayabilirsiniz, kendiniz böyle bir aktiviteye katılmayı tercih etmiyor olabilirsiniz, birileri de konsere gitmiyor, birileri de spor salonuna gitmiyor ama bu meşgalelerle iştigal etmeyenleri "tenezzül etmiyorlar" diye tanımlamak salaklıktır, zira ortada "tenezzül edilecek" bir şey yok.

  ayakkabı seçmekle de pek alakası yok, zira burada yapılan şey karşılıklı bir sohbet başlatmak, o kadar. alt tarafı kiminle sohbet edeceğini seçiyorsun. siz fiziksel ortamlarda kiminle hangi ilişkiyi kuracağınızı kendiniz seçmiyor musunuz güzel kardeşim? bu da aynısının elektroniği, başka da pek bir farkı yok.

  entry'yi silmeye gerek yok, tartışmayla ilgili bir derdim de yok, ama devam edeceksen tinder başlığına geri dönüp oradan devam etmeni tercih ederim, zira konunun benim şahsımla alakası yok sayılır. ayrıca ben tinder kullanmıyorum, kendimi savunduğumu mu sanıyor nedir. ben sağlıklı ve mantıklı olanı söylüyorum sadece. bence sen de tinder kullan, yalnızlıktan saracak yer aramana engel olur belki. haydi hayırlı sikişler.
 • adam kalabalıkta kadın bulunur diyor, sonra tenhada kolay diyor.

  bu adamın niye tinder kullandığını anladım. çünkü tartışmalarda ağzı bozuk biriymiş. bana cevaben yazdığı entry'de "gerzek gerzek." demiş. adamda tartışma kültürü yok ki, bire bir elektrik aldığı kadınlara yönelecek kriterleri olsun. ben de bazı entry'lerimde ağzımı bozuyorum ama bir yazarla bire bir tartıştığım entry'lerimde bunu yapmıyorum. daha birkaç gün önce bir yazarla akşama kadar tartıştık. ne o yazar ne de ben tek kelime hakaret kullanmadık. böyle adamlar ancak tinder'da bulurlar zaten. bunun gibiler orada cirit atıyor. doğru yerde aramış.

  adam sanki ben seks iğrençtir demişim gibi cevaplar yazmış. tinder'ın ne amaçla kullanıldığını biliyoruz. tinder sağlıklı insan aktivitesidir derseniz, tinder kullanmayan milyonlarca insana sağlıksız demiş olursunuz. tam tersine, uzmanlar böyle ilişkilerin sağlıksız olduğunu söylüyorlar.

  cevabına bak. "siz tinder kullanmayabilirsiniz, kendiniz böyle bir aktiviteye katılmayı tercih etmiyor olabilirsiniz, birileri de konsere gitmiyor, birileri de spor salonuna gitmiyor ama bu meşgalelerle iştigal etmeyenleri "tenezzül etmiyorlar" diye tanımlamak salaklıktır, zira ortada "tenezzül edilecek" bir şey yok."

  hadi bakalım, ben salaklık yaptım olsun, senin yaptığın ne? sen de kullanmayana normal değil diyen entry yazıyorsun. "gerzek, salaklık." diye cevap veriyorsun. kendini savunurken, benim yaptığımın beterini yapıyorsun. çünkü bana hitaben diyorsun. tinder başlığında senin şahsına hitap ederek entry yazmadığım halde hakaretle cevap veriyorsun. ama ben de o insanlar arasındayım diyecek şimdi. yazışma kültürü yok adamda.

  fiziksel ortamla elektronik ortamı bir tutan adamın cevapları bu kadar olur. tinder kullanmayan, insanların çok sağlıklı ilişkileri olduğu bir çevrede yaşıyorum. onlar salak mı oluyor şimdi? bazı insanın içi almaz oralardaki kadınları, erkekleri. pis midir, psikopat mıdır diye düşünür. adama bak. kullandığı laflar çocuk gibi. "gerzek, salak." demiş. tinder'ın böyle tehlikeleri var işte. böyle erkekler dolu orada.
 • lan tinder başlığındaki entry'nde iğrençtir, kullanan sapıktır vb. sözler kullanıyorsun. oradaki muhabbeti nik altına sıçratıyorsun ve yaptığın şey "yazar biri. ahahaha" diye lafa girmek oluyor. ben de bu tartışma kültürüne zerre kadar uymayan gevşek tavırlar karşısında umursamaz halimle 'iyi temellendirilmemiş hatalı ve zayıf argüman' demek yerine kısaca gerzeklik dediğim için tartışma kültürüne uymuyor oluyorum birdenbire. tartışma kültürüne uygun diyalog kurmak istiyorsan önce kendin buna yönelik hareket edeceksin ki öyle karşılık göresin.

  tinder kullanmıyorum diyorum, niye tinder kullandığını anladım diyor. neyse, böyle şizofreni hastası gibi benim söylediklerimi yok sayıp kendi yarattığı alternatif gerçeklik üzerinden şahsıma bulaşmasına bir cevap vermeyi gerekli görmüyorum. zaten bir önemi de yok. bir de içinde tartışma kültürü geçen cümlenin minvali çok ilginç; 'adamda tartışma kültürü yok ki, bire bir elektrik aldığı kadınlara yönelecek kriterleri olsun'. tartışma kültürünün birebir elektrik alınan kadına yönelmeyle ne alakası var? birebir elektrik alınan kadına yönelmek için kritere mi ihtiyaç var? birinden birebir elektrik aldıktan sonra kriterin yok diye mi yönelemiyorsun?

  bu anlamsız cümleyi de bir kenara bırakalım, tartışma kültürüne uygun tartışmaya ben her zaman hazırım da bunun için ona uygun üslupla hareket etmek gerekiyor dediğim gibi. ayrıca hakaretlere niye o kadar takıldın yav? o kadar alınmana gerek yok, öyle ortada duruyorlar. benim üslubum öyle diye aralara bırakıyorum keyfimce ama konunun özüne odaklanırsan argüman sunan benim; somut dayanakları bulunan argümanlara değil de laf kalabalığına ve "iğrenç, düzgün erkek, allah korusun, ahaha" gibi neye işaret ettiği belli olmayan tabirlere başvuran sensin.

  konumuz seks değil. seksle ilgili de pek bir şey söylemedim. yine zayıf mantık devreye girmiş. 'tinder kullanmak sağlıklı bir insan davranışıdır' demek, kullanmamak sağlıksızdır demek değildir. sosyalleşmek sağlıklı bir davranış biçimidir, bu sağlıklı davranışı gerçekleştirmenin çeşitli yolları vardır. arkadaşlarla buluşmak da sağlıklı insan davranışıdır. tinder kullanmak da öyledir. futbol oynamak da öyledir. bunlar sağlıklı bir davranış kategorisi olan sosyalleşmenin farklı biçimleridir. birinin sağlıklı olduğunu söylemek bir diğerinin sağlıksız olduğunu iddia etmek anlamına gelmez.

  tinder bir dating app'tir, randevulaşma uygulamasıdır. insanlar bunu sosyalleşmek, birbirlerini bulmak, farklı amaçlarla iletişim kurmak için kullanıyorlar. tek gecelik ilişki arayanların yoğunluğu belki fazladır, bu tek gecelik ilişki konusunda ayrıca ele alınabilir. ben tek gecelik ilişki hakkında herhangi bir yorum zaten yapmadım. tinder'ın insanlarla tanışmak isteyen insanları birbiriyle tanıştırma işlevinin son derece sağlıklı bir insan davranışı olan sosyalleşmeye yönelik olarak gayet faydalı biçimde işleyebileceğinden bahsediyorum. birileri tinder'dan tanışıp bir başkasının böbreğini alsa bu tinder'ın kötü bir uygulama olduğu anlamına gelmez, kötü amaçlar için de kullanılabildiği anlamına gelir.

  tenezzül etmek konusuna gelelim: bir insanı bir eylemi yapmaya "tenezzül etmiyorsa" o eylemi kendine yakıştırmıyor, aşağı görüyor demektir. dolayısıyla tinder kullanmayan erkeklerin tinder kullanmaya "tenezzül etmeyen" "düzgün erkekler" olduğunu söylersen "düzgün erkeğin" tinder'ı aşağılayan kişi olduğunu söylemiş ve tinder kullananları aşağılamış olursun. ben salak diyerek senin dolaylı aşağılama çabana doğrudan bir karşılık vermiş oluyorum sadece.

  ayrıca ısrarla söylemediğim şeyleri ben söylemişim gibi ortaya atıp durmak da tartışma kültürüne uygun bir hareket değil. tinder kullanmayanlara normal değil falan demiyorum. istemeyen sosyalleşmek için tinder'ı kullanmayabilir. tinder'ı kendin için uygun bir sosyalleşme yöntemi olarak görmeyebilirsin elbette, bu da tinder kullanmak gibi son derece sağlıklı olabilir. bu iddialar tamamen demagoji. bazı hareketleri salaklık ve gerzeklik olarak nitelediğim doğrudur, zira ortada tinder kullananları aşağılamak gibi gerzekçe (haklı gerekçelere dayandırılmaktan uzak, mesnetsiz) bir hareket var, ve son derece sağlıklı olan insan davranışlarını iğrençlik, sapıklık benzeri sözlerle yermeye çalışmak, bu davranışları gösteren insanları sapıklık vb. sözlerle hakir görmek bir tepki görmeyi hak ediyor. olay bundan ibaret.