şükela:  tümü | bugün
  • biri de çıkıp "ticaretinizi neden man adasında kurduğunuz şirket üzerinden yapıyorsunuz o vakit" diye sorar herhalde.
  • 1 sterlin sermayeli şirket kuruluyorsa bu şirket kara para aklama amacıyla kurulmuştur.

1 sterlin sermayeli şirket vergi cenneti ülkesinde kurulduysa oraya aktarılan paralar illegaldir.

değilse, kusura bakmayın biz art niyetli şerefsizleriz, yine sizin günahınıza girdik.
  • boka ak diyenlerin beyanı. normaldir, çokta dillendirmemek lazım zaten inanacak çok salak var.
    anasını tayyibe verirken yakalasa suçu anasına bulacak adamların, ahlakına güven olmaz.
  • konunun muhattabı değilde, alakasız bir adamın konu hakkındaki yorumu. kardeş konunun muhattabı cevap versin, sana ne oluyor? nedir bu celal. göze girip mevki mi yükseltmek istiosun? (bkz: sen onun avukatı mısın?)
  • kara para aklama denilen süreçte zaten herşey görüntüde resmi olarak gerçekleşir. yani bir para hareketinin resmi olması onun illegal olduğunun delili değildir.

araştırılsın;
    o paralara ne alınmış, ne satılmış.
    kim almış, kim vermiş.
    nakliyesi nasıl gerçekleşmiş.
    türkiye'de ne yapılmış, kime satılmış, nerede işlenmiş.
    vs. vs..
  • alel acele aklama açıklaması.

madem giden milyon dolarlar ticaret, aynı gün ticaretin yapıldığı belgeleri kamuoyu ile paylaşırsınız.
  • adam konuyu yanlis anlamis, kimse gayri resmi demiyor zaten. illegal diyor. evet bunu ticari adimlara uygun sekilde yaptin ama ne aldin, ne sattin, ticaretini niye bir ada uzerinde kurulan ve sermayesi 1 sterlin olan sirketten yaptin, neyin karsiliginda bu paralar oraya gitti diye soruluyor. 1 sterlin sermayeli bir sirket sana ne vaadetmis olabilir?

turkiye'de turkce konusulmuyor sanirim...
  • man adasından ne alındığını merak ettiren demeç.

o kadar milyon dolar karşılığında bir sürü man almış olmamız lazım. nerede bu manlar, nerede bu devlet?
  • sevgili akp sevdalıları hakikaten merak ediyorum 83.000 kişilik bir ada içinde 1 (bir) sterling değerinde bir şirket kurup onun üzerinden milyonlarda dolarlık para akışı sağlanmasına hakikaten resmi bir ticaret gözüyle bakabiliyor musunuz ? bak güzel kardeşim bahsedilen toplam para 9 milyon dolar yani 35 milyon tl. senin benim deli gibi çalışsak cebimize giren para aylık 3000 tl. 1000 (bin) yıl boyunca hiç para harcamadan yaşamayı başarsan anca bu parayı biriktirebilirsin.
    ve emin ol güzel kardeşim bu sadece buz dağının görünen kısmı. ne bu parayı çalanlara ne bu parayı çalanlara destek çıkanlara ben hakkımı helal etmiyorum!
  • milyonlarca dolarla resmi ticaret yapılan yer burası. bunu yiyorsanız size de helali hoş olsun canına yandıklarım.

ülkede toplam 84.544 kişi yaşıyor.