şükela:  tümü | bugün
  • makamlı hırsızların 10 milyon euroluk rüşvetleri beğenmediği ülkenin tabiatında vardır. ama yine de bu küçük gaspçıların hepsini öldürmeliyiz.
  • ersin balkan* humanizminden uzaklaşıp bakmak lazımdır.

sorun bir gangrense, kötü hücreleri vücuttan ayırmak gerekir.
  • türkiye'nin her yerine dağılmış durumda olan tehlikeli ve gelişmemiş canlı türüdür.

bahşiş uygun ortamda, görgü çerçevesinde ve verecek kişinin insiyatifinde olan bir nezakettir.

düğün arabasının önünü kesip saldırgan bir şekilde para almaya çalışmanın "bahşiş" kavramıyla azacık bile ortak bir yanı yoktur. bunun adı gasptır.

daha düşük seviyelerde ise; türkiye'de bahşiş kavramı genelde yüzsüzlük ile bir aradadır. düğün yapan ve dünya kadar masraf yapan bir adamdan zorla para koparma, vasat hizmete karşın bahşiş gelmeyince tavır yapma, pasta kesileceğindeki "bıçak kesmiyor" muhabbeti, ev taşırken zaten taşıyan kişilere ödeme yapılmış olmasına rağmen bahşiş bekleme hep bunlara dahildir.

türk insanı o kadar gariptir ki yüzsüzce para isteyen, kimi zaman dilenen veya saldırganlaşan insanın "bahşiş istediğini" düşünür ve istenen parayı vermemenin veya beklenenden az para vermenin cimrice bir davranış olduğunu düşünür.
  • dogru bir tespittir cunku bu veled-i zinalar sadece teror estiriyor. haber yaparken bile ne olaylar cikti gercekte olanlari siz dusunun...
  • nikah dairesinin önünde pusuya atıp arabalarının üstüne atlayanlara bir çare bulunmalı.
  • (bkz: çakallarla dans)

türk televizyonlarında görmek istediğimiz türden hazırlanan bir haber olmuş.
    gerçek hayat ancak bu kadar net haber konusu olabilirdi.

bir de her köşede çöreklenmiş çiçekci abla terörünü de işlerlerse ayrıca sevinirim.
  • slk 200 üstü açık mercedes,damat ve gelin.gel de bahşiş isteme,bahşiş vatandaşın hakkıdır,ben de zamanında bu şekilde yolumu buldum allahıma bin şükür...şaka lan şaka bu orospu çocuklarının hepsinin amına koyum,bu devirde ekmek aslanın midesinde adam zar zor çalışıp kazandığı üç kuruş parayla düğün yapıyor onca masrafa giriyor,evliliğe kafasında borçlarla başlıyor.bu beleşçi,dilenci orospu evlatlarına içki,tiner,sigara,iddaa parası yapsın diye para kazanmıyor.kahraman türk polisini göreve çağırıyorum.
  • (bkz: bahşiş isteyenlerin damadı öldürmesi)

tüyler ürperten görüntülerdir. show tv ye teşekkür etmek lazım. o kadar çok öfkeyle doluyum ki şu memleketteki terörün ve zorbalığın her türlüsüne...zor izledim haberi. aklıma hostel filmindeki çocuk çetesi geldi.

bu teröre karşı çaresiziz. öğretmenini, doktorunu koruyamayan devlet , gelinle damadı mı koruyacak?

şunu söyleyerek bitiriyorum:

teröristlerin küçüğü büyüğü olmaz.
  • izlediğimden beri kendime gelemediğim haber. yaşadıklarımızı, o andaki çaresizliğimi, en güzel günümüzde başımıza bir şey mi gelecek diye ağladığımı, düğün gününe o şekilde başladığımızı tekrar hatırladım. üstelik biz arabamızı süsletmemiştik de. 3 bali çeken çocuk sileceklere asıldılar, 15 dakika bırakmadılar arabayı. para verdik yine gitmediler, eşimle tartışmaya başladılar, en son etraftaki amcalar, teyzeler kovdu da öyle kurtulduk. kimseye bela okumam ama allah bin belalarını versin.
  • bir arabaya 20 tane eniğin binmesi görüntülerini de barındıran haber. suçlusu mitoz bölünme ile üreyip çocukları sokağa salan malum kesim, ve bu görüntülere ses etmeyen kolluk güçleridir.