• terörü bitirmek konusunda iş yapacak olan insandı izin vermediler !
 • diyarbakır cumhuriyet başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada kendisinin şehit edildiği lice baskınınında başka bir kayıp bulunmadığı ve baskının tamamen kurgu olduğu ortaya çıkmış:

  "o dönem lice’de görev yapan çok sayıda askerin ifadesine başvuran savcılık, önemli bilgilere ulaştı. elde edilen bilgiler, baskının kurgu olduğunu ortaya koydu. soruşturma dosyasına giren bilgilere göre günlerce süren sözde çatışmalarda askerler hiç pkk’lı görmemiş ve öldürmemiş. baskında hayatını kaybeden tuğgeneral bahtiyar aydın dışında hiçbir asker şehit olmadığı gibi çatışmada sadece bir er askerî araç içinde teknik bir arızadan kaynaklanan patlama nedeniyle hafif şekilde yaralanmış. ifade veren bir uzman çavuş, kendilerinin bu sahte baskında yem olarak kullanıldıklarını söyledi. diyarbakır cumhuriyet başsavcılığı, sözde lice baskınına ilişkin dönemin ilçe emniyet müdürlüğü ve askerî yetkililer tarafından iki ayrı tutanağın tanzim edildiğini belirledi. olayların anlatıldığı iki belgenin de aynı içeriğe sahip olduğu tespit edildi. her iki raporun da aynı kaynak tarafından hazırlandığı belirtiliyor."

  http://www.zaman.com.tr/…asilsiz-cikti_2075600.html
 • diyarbakır cumhuriyet başsavcılığı, aralarında uğradığı suikast sonucu öldürülen dönemin diyarbakır jandarma bölge komutanı tuğgeneral aydın'ın da bulunduğu 2'si asker 16 kişinin ölümüyle ile ilgili soruşturmayı tamamlamış.

  bakalım altından kimler çıkacak.

  ilgili haber için;
 • diyarbakır’ ın lice ilçesi’ nde 22 ekim 1993’ te aralarında dönemin diyarbakır jandarma bölge komutanı tuğgeneral bahtiyar aydın’ ın da bulunduğu 16 kişinin katledilmesine ilişkin soruşturma, “suikastın pkk tarafından yapıldığı” iddiasını çürüttü. diyarbakır 8. ağır ceza mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame, 20 yıldır genelkurmay başkanlığı’ nın da savunduğu “bahtiyar aydın, pkk tarafından öldürüldü” tezine son verdi. söz konusu iddianamede, “olay günü pkk’ nın lice ilçesine saldırdığına ve tuğgeneral bahtiyar aydın’ ı öldürdüğüne dair herhangi bir delil elde edilememiştir” dendi. susurluk raporu ve ergenekon soruşturması kapsamında ortaya çıkan bilgilerde bahtiyar aydın’ ın “jitem tarafından infaz edildiği” belirtiliyordu. ancak tüm bu iddialara ve tanık anlatımlarına karşın genelkurmay başkanlığı, aydın’ ın “pkk’ lılar tarafından öldürüldüğüne” ısrar etti.

  http://www.taraf.com.tr/…0-yil-yalan-soylediler.htm
 • umur talu, bu sehit tümgeneralin nasil devlet tarafindan sehit edildigini ve sonrasinda yasananlari söyle aktarmis:

  --- aktarim ---

  hatun aydın da 21 yılını, 1993’te lice’de keskin nişancı tetiğiyle öldürülen “paşa” oğlu bahtiyar aydın’ı kimin vurduğuna dair bir cevap bekleyerek geçirdi. o günkü iktidarın, genelkurmay’ın, devletin ilk cevabı, herkese de en makul geleni, “teröristler” idi...

  20 yıl sonra, zamanaşımına bir gün kala, korumalığını yapan bir astsubayın ihbarıyla, diyarbakır barosu’nun ısrarıyla, “olay bildiğiniz gibi değil” diyen bir savcı, bir dava açılmasını sağladı. o da nasılsa yanlış mahkemeye yollandı!

  sanıklar, biri aydın’ın dostu, iki subaydı!

  evlatlarının hakikatini merak eden anneler birbirine çok da uzak değildi yani!

  ***

  aydın suikastı sonrası, devlet propagandasıyla lice teröristlerce basılmış gösterilmiş; çok sayıda ahır, işyeri ve ev yakılmış, 14 kişi öldürülmüştü.

  o son dakika iddianamesinde şöyle yazıyordu:

  1. çok sayıda vatandaşın öldürülmesi
  2. ahır, ev ve işyerlerinin yakılması
  `3. susurluk gibi, terörle mücadele gerekçesiyle devlet imkânlarını suç amacıyla kullanan devlet görevlilerinden bir teşekkül`
  `4. infaz ve faili meçhullerle çok sayıda kişinin pkk’ya katılmasına neden olarak halkı isyana teşvik!`

  --- aktarim ---

  yani, sizin anlayacaginiz devletin kendi eliyle vurdugu kendi generaliymis. ailesine allah sabir versin.
 • mekanı cennet olsun derin devletin katlettiği paşamız
 • bugün ölüm yıldönümü. ruhun şad olsun paşam.
 • hakkında şöyle bir flood var. bazılarının hoşuna gitmeyebilir.
hesabın var mı? giriş yap