şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bardo pond üyelerinin yer aldığı yan projelerden biridir. 2007 tarihinde aynı adı taşıyan 36* ve 29* dakikalık iki şarkıdan müteşekkil albümlerini important etiketiyle çıkardılar. ortalama bir eser olmasına rağmen "bayılırım saykedelik esintiler taşıyan upuzun parçalar yapan gruplara*" diyorsanız ilginizi çekebilir.
 • baykal gölü sularından yapılan mükemmel bir rus votkası. % 40 alkol oranına sahip olup fiyat kalite oranı en yüksek markalardan birisidir.
 • rus hükümetinin arm tabanlı işlemci projesinin kod adı. arm cortex "a57" mimarisi üzerinde dayalı döşeli kendisi.
  rusların bu kararı almasının başlıca sebebi intel ve amd firmalarının nsa ile pek içli dışlı olması. (intel'in yediği nane: (bkz: active management technology) )

  türk hükümetinin 2003 yılında "milli" işletim sistemi diye lanse edip, bir kaç yıl önce fişini çektiği "pardus" isimli özgür yazılım / linux dağıtımı projesi şöyle kenarda dursun; putin hükümeti ise aldığı karar doğrultusunda, mevcut tüm kamu kurumlarındaki bilgisayarın işlemcileri bu arm tabanlı işlemciye değiştirilecek. işletim sistemi olarak ise linux dağıtımına geçiş yapılacaktır.

  https://finance.yahoo.com/…l-amd-arm-125650276.html
  http://blogs.computerworlduk.com/…h-chips/index.htm
 • f/p orani yuksek av tufekleriyle, artik pek bulunmayan disdan horozlu cifte bile ureten rus menseili bir firma

  edit. ımla
 • (bkz: baikal-t1)
 • silah ve av tüfeği üreten rus menşeli firma. av tüfekleri, piyasada -haliyle- ithal kategorisinden olmasına rağmen yerli tüfeklerle hemen hemen aynı fiyat ve kaliteye sahiptir.

  daha kaliteli olanı için (bkz: beretta)
 • asic miner üreten firmanın adı. kendim giant-b ve giant-x10 modelini çalıştırıyorum. yavrucuklarım, kölelerim benim adıma sessiz sessiz çalışıyorlar.
 • namluları malafa üzerine üstüste geçirilen üç parça burularak ve dövülerek yapılan (bir nevi damascus) ve işçiliği tartışmaya açık olsa bile (ki ben bir hata görmedim) malzemesinin winchester'da bile olmadığı çogacayip bir tüfek markası.

  fiyatını çok merak etmiştim. o malzemeye o para para değil.

  rus malıdır bu arada.
 • altcoin mining cihazları üreten firmadır, cihazlar en karlı olduğu dönemde kendileri 30-40 gün makinaları çalıştırıp makina maliyetini çıkardıktan sonra kullanılmış cihazları temizleyip sıfır diye millete 2-3k dolar arası kitlemiştir. 2017 operasyon karı 4 milyar dolar olduğu söylenmektedir
 • ağa malzeme gerçekten her şeymiş ben bunu gördüm.

  dört kişi ava gittik. (ben avlanmam, ava gideni sevmem, av eti yemem, eve de sokmam. hükmen zulümdür bana göre. "ulan zaten kimsenin bişey vurduğu yok, anca konuşa konuşa dağ bayır yürüyeceğiz işte" diye gittim)

  aha bıldırcın. üç metre önüne doğrulttum çektim iki tane (beni ava bu yüzden götürmüyorlar zaten. vurmuyorum, hususi kaçırıyorum hayvanı. artık kaldırmıyor vicdanım ama eşşek gibi çağıracaklar beni. mahallenin ağır abisiyim ya hıammına) neyse

  arkadan benim birader iki tane saydırdı, arkasından selçuk. ama ohooo hayvan uçtu gitti. işte o sonuncu eleman gayet geniş "tamam mı abi?"
  ya "tamam" dedim de hiçbirimizin elindeki zaten lanettayn alınmış aletler değil.
  bu gayet rahat kaldırdı nişan aldı... kuş hala uçuyo. vuramaz yani derken güm etti hayvan indi.

  öyle bakakaldım ben. hesapta azıcık da metal işlemekten kazanıyorum hayatımı. rahat etmedi içim.

  lan bi eski tahta kapı buldum. yasladık bi yere. aynı mermiyle aynı yere nişan alıyoruz. benim saçma 1,5 karış dağıldı bununki yarım karış. sorsan namlu boyu şu bu aynı.

  baikal bi acayip. o namluya yivli mermi olsa onu da sürerim ben. bildiğin damascus yahu