şükela:  tümü | bugün
  • '' amarula '' baileysin hafif sert kardeşi
  • açıldıktan sonra ne kadar sürede bozulduğunu merak ettiğim içkidir.
  • aromasına aşık olduğum, damakta yumuşacık bir his yaratan mükemmel içki. tam böyle kışın dışarda kar yağarken battaniye altına kıvrılıp loş ışıkta içilecekmiş gibi bir havası var.
  • o kadar güzel ki şiir gibi. şerefinize.
  • hersey dublin'de, 1974 yılında, david dand'in viski ve kremayı karıştırmasıyla ortaya çıkmıştır. yazları buz ile kışları ise oda sıcaklığında tavsiye edilir. genelde annane babanne * içkisi denilir kendisine yurt dışında.
  • bebek gibi içkidir. şu soğukta bana buzlu kahve yaptırdı. kendimce denediğim tarifi vereyim;
    200 ml süt
    1.5 tatlı kaşığı kahve
    1.5 tatlı kaşığı süt tozu
    1.5 tatlı kaşığı şeker
    ile güzel bir soğuk kahve yaparsınız. ardından 2 shot baileys ve 3-4 parça minnoş buz parçası ile shakerda bi güzel karıştırırsınız
    bağımlısıyız
  • iki seçeneğim var; şişeye sarılıp uyumak ya da dibini görene kadar içmek, içmek, içmek...

edit: otomatik düzeltme kurbanı.
  • ilk üretim yeri irlanda olan; irlanda viskisinin, krema ve kahve aromaları ile harmanlanmasıyla yapılan hafif içimli viskili likördür. ilk üretim tarihi 1974 olup bir kimyager tarafından üretildiği söylenmektedir. %17 alkol oranına sahip olmasına rağmen içimi ve sonrası gayet rahattır. istatistiklere göre dünyada dakikada 1600 kadeh tüketilmekle beraber toplamda dünya genelinde 130 ülkeye pazarlanmaktadır. raf ömrünün 24 ay, açıldıktan sonraki ömrünün ise 8 ay olduğu belirtilmektedir.
    kendine has bardağı ve servis şekli olan içkinin kendine has bir içici kitlesi vardır. 2 kadehten fazla aynı günde içilmesini tavsiye etmiyorum, otururken bir şey anlamıyorsunuz fakat ayağa kalkınca keşke içmeseydim dedirtiyor.
  • kışı sevme sebebim, kahvemin içinde olmasına izin verdiğim tek şey, biricik içkim.
  • lan olm zaten kendisi kahveli ve sütlü! süt ve kahve katarak sadece kalitesini ve alkol oranını düşürürsünüz! çeşme suyuyla doldurulmuş kare buz kalıplarınızdan kattığınız buzlara hiç değinmiyorum bile! üstüne üstlük viski katın denmiş! inanmayacaksınız ama kendisinde viski de var!

hesabın var mı? giriş yap