şükela:  tümü | bugün
  • türkiye piyasasına bu yıl giren hindistan menşeli bajaj markasının 150 cc'lik commuter modeli.

12 beygir gücünde ve 12,5 nm tork değerine sahip bir motoru var.

cafe racer ve scrambler projeleri için düşünülebilir.
  • yıl olmuş 2014, uzay çağındayız, ammavelakin ön-arka kampana frenle satılan motor. kamyonlarda da kampana fren kullanılıyor demeyin kalbinizi kırarım. kamyon freniyle bu dandik motor kampana freni aynı değil..
    parçası ucuz, uzun ömürlü bir motora benziyor. rekabet ortamı için bu bajajlar türkiyenin lehine oldu..
  • yakıt tüketimi konusunda oldukça iddialı motosiklet. yedek parçası yaygın ve ucuz olursa çok canlar yakacağa benzer.
  • 150 cc'ye 4 vites olması enteresan olan motordur. acaba 4 vites 150 cc'yi güzel bir şekilde dengeleyebiliyor mu?
  • yüksek torku sayesinde köy yolları, arazi yolları ve toz toprakta kullanmak için tercih edilesi bir motosiklet.

selesi oldukça uzundur. 2 kişi çok rahat yolculuk edebilir. hatta yurdum insanı çoğu zaman 2 yetişkin ve bir çocuk ile seleye oturup, ölmek için can attığından bu motosiklet anadolu insanı ve yolları için ideal olacaktır.

vitesleri terstir. yani 1. vites için burnunuzla aşağu basarsınız, 2,3,4 de hep aşağı. yani 1 aşağı, 2,3,4 yukarı değil. vites küçültme de sürekli yukarı olacak şekilde. mekanik uyum kabiliyeti az, alışkanlıklarını uzun sürede değiştiremeyen, manuel vites otomobil kullanırken, otomatiğe geçenlerin yaptığı sol ayakla frene asılıp zank diye durmaya benzer bir olay, bu motosiklette de yaşanabilir.

100 km hızı uzun düzlüklerde 1 kişiyle görebiliyor. 2 kişiyle 80 i geçmek oldukça zor ve bence motora zararlı.

zaten pad ler titremeye başlıyor. ideal sürati 70. sonrasında hem tüketim hem vibrasyon (gidon değilse de pad vibrasyonu) artıyor.

tüketimi güzel. bütçe dostu. tek kişi günlük kullanumda 100 km de genellikle 2-2,5 litre tüketir. gayet ekonomik. sürekli 80 üzeri hızlarda 2 kişi giderseniz miktar 4-4,5 olabilir.

anadolu köy yolları için müthiş alet.
  • fiyatı 3000tl den 2.736tl düşmüş motordur. bu gidişle piyasada çinli bırakmayacak.
    ha birde şimdiye kadar boxer alanlara da kuralkan dan 1 bardak soğuk su hediye sanırım...
  • boksör diye anılır fakat tam bir keçidir. benzin kullanmaz tuz yalar.
  • kullanım alanı gezi veya ulaşım amaçlı engebeli araziler-köy yolları olacaksa fiyat/performans olarak bence en iyisi.

bir defa motorda çanta dışında şunu da ekleyim dediğiniz şeyler zaten üzerinde geliyor(orta sehpa, yan ve arka çanta demirleri, motor koruma demiri).

en büyük eksisi piyasada buna göre dişli arazi lastiği(cross yazmamak için kastım kendimi) bulamıyorsunuz.

insanların çoğu sava mc 32 kullanıyor ama o daha çok enduro-touring'e yakın bir kış lastiği gibi.

süspansiyon/amortisör sistemi güzel, selesi geniş ve rahat.
  • bir mondial 150 zc değildir.
    edit: mondiali bununla takas ettim. bakalım bir deneyelim.
  • 1500 km'dir kullandığım bir demir at. yağını balını koy devam et ekstra bir şey istemez klasmanında yarışan tüm motorları tek eliyle yemek yerken diğer eliyle döven iki tekerli.

350 km'lik tuz gölü gezimi yeni tamamladığım alettir ayrıca. gölün içinde bir enduro makina gibi sürdüm. herkesin girdiği noktadan değil de bir 5km öncesinden tarla tapana dalarak göle ulaştım. tuzların arasında 2 parmak suyun içinde hız denemesi yaptım gittim geldim sapasağlam.

dönüş yolunda benzinim bitti. aha sıçtım derken fıt diye yedek depoya aldım ve yakıt ikmali yaptım en kısa yerde. şunu diyeceğim; bu fiyata böyle motor yok aslında.

büdüt: imla