şükela:  tümü | bugün
  • bajaj'ın geçtiğimiz senelerde konsept olarak fuarlarda pulsar cs400 adıyla tanıtımını yaptığı 400cc hacmindeki yeni modelinin resmi lansmanı 15 aralık'ta gerçekleştirilecek. pulsar serisinin büyük hacimli abisi olarak beklenen model beklentilerin aksine pulsar adı ile satışa çıkmıyor. yeni model bajaj dominar 400 ismiyle piyasa çıkacak. dominar modelinin çıplak ve karenajlı iki versiyonu olacak, ilk etapta çıplak olan model satışa sunulacak. ülkemizde de satılacak olan bajaj dominar 400'ün fiyatı henüz belli değil.

bajaj dominar 373cc'lik, su soğutmalı, tek silindirli 35hp güç üreten bir motora sahip. dijital gösterge kullanılan modelin farları ise led aydınlatmalı. hindistan'da abs'li ve abs'siz olarak iki seçenek ile satışa çıkacak model bazı yerlerde kartos 400 olarak adlandırılmış.

bajaj dominar 400 teknik özellikleri

motor: 373,2 cc, üç bujili ateşleme
    güç: 35 bhp @ 9,000 rpm
    tork: 33 nm @ 7,000 rpm
    soğutma: sıvı soğutmalı
    silindir sayısı: 1
    şanzıman: 6 ileri
    ön fren: 300 mm disk
    arka fren: 230 mm disk
    ön süspansiyon: teleskopik ön süspansiyon
    arka süspansiyon: monoşok amortisör
    tekerlek ölçüsü: 17-inç
    tekerlek tipi: alaşımlı
    lastikler: mrf tubeless
  • aralık sonunda hindistan'da, mart 2017'de türkiye'de satışa çıkacağı söyleniyor.

alıcılarının büyük kısmı pulsar sahipleri olacaktır.
  • 17.998 tl olarak fiyatı açıklanmış.
    (bkz: http://www.motoetkinlik.com/…400-fiyati-belli-oldu/)

şekli şemali güzel lakin fiyat politikası yanlış.
  • fiyatı kuralkan tarafından 17,999 tl açıklandı.

sele yüksekliği 800 mm olup duke 390 ile aynı sele yüksekliğine sahiptir.

yine yükseklik olarak 1112 mm olup, duke 390'dan yaklaşık 150 mm daha küçüktür.

tüm özellikleri ile makul gibi durmasına rağmen, 180 cm'den uzun sürücüler için hiç konforlu olmayacaktır zannımca.

yapsanıza kardeşim şu motorları 3-5 cm daha yüksek.
  • bajaj firması altın elbiseli adam'la zıt düştüğünden olsa gerek, bunun gibi yeni modellerinin tanıtımları 3. sınıf youtuberlarla yapıyor. kitlelere elbette belirli oranda ulaşırlar ama aea etkisi asla olmaz.
  • bence olmamış motordur ve bajaj'ı düşüşe geçirecektir. kadranda 13bin devir üst limit gösterilen makinenin, 9bin devri neredeyse göremeden kesiciye girmesi bana hiç mantıklı gelmedi. tahminimce gitmez o makine. ayrıca, hiç ders alınmamış belli ki aynalar hala pulsar'ların kalitesizliğinde. pulsar'ların kronik sorunlarını henüz çözemediklerinden, aynı sorunların bu makineye de yansıyacağının muhtemel olacağını düşünüyorum. zırıldayan, stop eden ya da ne bileyim sıfır alınıp akülerinde, göstergelerinde sorun çıkan dominar'lar görmeye hazırladım ben kendimi. yine muhtemeldir ki tek silindirli ve pulsar'a göre daha güçlü olan bu makine, çok fena titreyecektir. hoş, ben titreşimi sorun eden biri değilimdir, zaten bunlar da sadece tahmin, çok ciddiye almayın.

her yönden güzel görünümlü, abs'li ve kaydırmalı debriyajlı olması hoş. yedek parça fena değil, servis de var iyi kötü.

eski bir 200ns kullanıcısı olarak alır mıyım? almam. o fiyat aralığında bu makine, 250cc bir japonun yerini tutmaz benim için.
  • 11 farklı sürücüyle, kontak kapatmadan, 60 saatte 4500 km yol yaparak sağlamlığı ve performansı bajaj tarafından denenmekte olan motosiklet.

reklam şekli kulağa hoş geliyor ama bu fiyatlarla uzaya gitsen yine zor.