şükela:  tümü | bugün
  • bajaj'ın 150 cc caferacer tipli yeni modeli. 150cc olacak diye düşünüyorum ama bajaj tr sitesindeki spesifikasyonlarda 125cc görünüyor. discoverer ve pulsar arasında bir yerde fiyatı olması bekleniyor ama henüz açıklanmadı.

v15'in öne çıkan özelliği, 1971 ındo-pak savaşında önemli rol oynayan ve hindistan'ın ilk uçak gemisi olan ıns vikrant'ın metalinden yapılmış olması. bajaj, bu ikonik savaş gemisini taktir etmek amacıyla, geri dönüştürüp v15'in benzin deposunu üretti. motor aynı zamanda ıns vikrant logosuna sahip.
  • türkiye fiyatı 8.000 tl olarak açıklandı.

edit: türkiye fiyatı 11.450 tl olarak belirlenmiş ve piyasaya çıkmıştır.
  • (finalinde bir isyan, bir feryat mevcuttur!)

bajaj markasının, bir savaş gemisinin parçaları eritilerek yaptıgı yani bir hikayesi olan* , 150 cc'lik, hava soğutmalı, cafe racer görünümlü commuter motosikleti motosiklet güzel ama fiyatıyla ohahahassiktir* dedirtiyor. ederi bu değil yani olamaz! neyse, şimdi şöyle değerlendirelim;

başlangıç motosikleti olarak ideal. hem cc olarak yeterli, hem retro tarz olarak duruşu diğer commuter motosikletlere göre kaslı duruyor.* gidiş olarak aralarında çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum ama kaslı grenajı olduğu için motor daha iyi kavranabilir. sele rahatlığı olarak diğer modellerden çok daha rahat. arkasında mini bir sisi bar gayet güzel düşünülen ayrıntılardan. ağırlığı gayet başlangıç için hafif ve bundan dolayı kıvrak bir motor.

motora gelirsek, euro4 normunda, 5 vitesli, 150 cc'lik ve 13 beygirlik, tek silindirli, hava soğutmalı, 2 bujili bir motoru var. ve bajaj'ın patentli elektronik ateşleme sistemini kullanıyor. bu motorun 100 km/2.2-2.6 lt gibi önemli bir ölçüde az yakmasını sağlıyor. hava soğutmalı olması benim için bir dezavantaj. yani böyle bir motorda su soğutma nasıl olmaz arkadaş! şehir içi kullanımda çok birşey farketmez ama şehirler arası yol yapan arkadaşların motoru dinlendirmesi gerekebilir. titreşim tek silindirli motorlarda olduğu gibi düşük devirlerde standart, ancak yüksek devirlerde titrer. yani tek silindirin olayı bu titrer çok normaldir.

frenler ise ön disk, arka kampana! yani bu fiyatı verip* abs'li olmasını boşverdim, arka disksiz fren nasıl olabilir çok merak ediyorum. belki yeterli olabilir ama benim için tam bir hayal kırıklığı! tamamen saçmalık!

gösterge kısmı fakir kısımda kalmış! analog - digital hız göstergesi, toplam km, boş vites, sinyal ve yakıt göstergesi mevcut. başlangıç motorlarında vites göstergesi olmaması bence bir dezavantaj. ama commuter motorların kaderi bu arkadaşlar. ama devir göstergesinin olmaması nedir abi? bu parayı* verip motor devrini göstermeyen bir motor olabilir mi? ayıptır!

özetle final yaparsak, bu motorun ederi 11.490 tl etmez arkadaşlar! değil yani. güzel, retro tarz motosiklet. ama eksiklikleri can sıkar nitelikte!* * * yani üzerine biraz daha ver klisesine gireceğim ama nedir bu allah kitap aşkına! ns 200 değil, ns 160 bile bundan daha mantıklı yatırım olur. ikinci el ktm bile bulunur o paraya yapmayın etmeyin! ayıptır arkadaş ya!
  • 125-150 cc sınıfında bana en mantıklı gelen motorsikletti. amma bu motoru alacakların dikkat etmesi gereken kol gibi yedek parça fiyatları adamın ocağını söndürür.

ben scootercıyım nmax 155 düşünüyorum ama şöyle bir vitesli motorla bir yaz geçirmek istiyorum bunu düşündüm 11 binlara fazla 9-10 bin tl olsaydı piyasayı kesinlikle süpürmüştü. yedek parça fiyatları tatmin etseydi belki alabilirdim. yeni başlıcaklar için yedek parça olayından dolayı tavsiye edilmez.