• bajaj'ın 150 cc caferacer tipli yeni modeli. 150cc olacak diye düşünüyorum ama bajaj tr sitesindeki spesifikasyonlarda 125cc görünüyor. discoverer ve pulsar arasında bir yerde fiyatı olması bekleniyor ama henüz açıklanmadı.

v15'in öne çıkan özelliği, 1971 ındo-pak savaşında önemli rol oynayan ve hindistan'ın ilk uçak gemisi olan ıns vikrant'ın metalinden yapılmış olması. bajaj, bu ikonik savaş gemisini taktir etmek amacıyla, geri dönüştürüp v15'in benzin deposunu üretti. motor aynı zamanda ıns vikrant logosuna sahip.
  • son dönemde hayatıma giren en güzel şey.
    güzel, şekil bir başlangıç motoru.
    not: sıfırı artık satılmıyor.
    edit 1500km:
    birbirimizi tanıyoruz, düşe kalka. *
    bir başlangıç motoru olarak en büyük eksiği, vites göstergesi olmaması. kaçıncı viteste olduğumu unutup trafik içindeki heyecanla stop ettiğim çok oldu. debriyaj kullanma ve vites sayma alışkanlığımın iyi oturması gerek.

edit 2200km:
    en fazla 110 yapıyor. 80-85' e rahat çıkıyor. sonrası zor. rüzgar konusuna bu zamana kadar dikkat etmemiştim. ama evet kendinden gelen camı rüzgar kesmiyor. benim için çok önemli değil.

edit 4700km:
    yokuş aşağıda yüksüz bir şekilde 120' yi gördüm. uzun yolda artık beni hız konusu rahatsız etmeye başladı. 100' le giden tırların arasında kalmak can sıkıcı oluyor. rampada tıkanıp kalması hoş değil. rahatça 130'u gören bir motor zamanı geliyor benim için.
    uzun yola çıkmadan önce arıza ışığı yandığı için servise götürdüm. sensör hatası veriyor dediler ve değiştirdiler. uzun yolda iken yine arıza ışığı yandı ve yüksek hızdan düşük hıza geçerken ve debriyajda iken stop etmeye başladı. ayrıca motoru başlatırken asla tek seferde çalışmıyor ve gaz vermeden iyice ısınmadan çalışmıyor, gazı bırakınca stop ediyordu. aküde sorun var diye aküyü şarj ettirmiştik. ama bu hatası hiç geçmedi. bunlar için tekrar servise götürdüm ve bir çözüm bulamadılar. bugün de biraz yol yapıp 5000km bakımına götüreceğim , bakalım...

edit 5500km:
    5000km bakıma götürdüm ve servisin ne yaptığı hakkında en ufak fikrim yok fakat boşuna acı çekmişim bunca zaman. başlangıç tuşuna basıp çalışıyor artık, asla olmadık zamanda stop etmiyor.
    tam canım motorum yakışıklı motorum diye aşk tazelerken, uzun yolda bu sefer başka bi sorun baş gösterdi. düz yolda gazı açmış giderken hızım kesilmeye başladı. şok oldum. 90 km hızda iken hız göstergesi yavaş yavaş geriledi, 40km ile gitmeye başladım. en sonunda da stop etti. sıçam böyle işe. yine sinirlendim. ne olduğunu anlamıyorum. ama yüksek devir düşük hız ve vitesle geldim. son kalan 1 saatlik yolum zulüm oldu. yokuşları 30 la çıktım. düz yolda 80i geçmedim. gazı açtığım an hızım düşüyordu. wtf? servis yolu gözüktü yine.
    .götürdüm servise çok sıcaklarda motor kendini korumaya alıyor dinlendir sür dedi. sonrasında uzun yola çıktım, bir sıkıntı yapmadı cağnım motorum.

edit 7500km:
    meğer motorun bujisini yakmışız iyi mi? servisin bunu motoru 10 sefer götürüşümde anlaması da taktire şayan. yaptılar neyse ki. ama satacam motoru. iyi yol gittik. ama buraya kadarmış yolları ayırmanın vakti geldi.
  • 125-150 cc sınıfında bana en mantıklı gelen motorsikletti. amma bu motoru alacakların dikkat etmesi gereken kol gibi yedek parça fiyatları adamın ocağını söndürür.

ben scootercıyım nmax 155 düşünüyorum ama şöyle bir vitesli motorla bir yaz geçirmek istiyorum bunu düşündüm 11 binlara fazla 9-10 bin tl olsaydı piyasayı kesinlikle süpürmüştü. yedek parça fiyatları tatmin etseydi belki alabilirdim. yeni başlıcaklar için yedek parça olayından dolayı tavsiye edilmez.
  • istiyorum ki benim hayatıma da girsin ama canım benim aksesuar namına hiç mi bir şeyin satılmaz senin?? yoksa razıydık pahalı yedek parçana, sıkıntı yoktu.
  • türkiye fiyatı 8.000 tl olarak açıklandı.

edit: türkiye fiyatı 11.450 tl olarak belirlenmiş ve piyasaya çıkmıştır.
  • üstüne biraz daha koy ybr al. hayırlı forumlar.

-------------------------------------------------------------
    14' yamaha mt-07 abs race blue, 15' harley davidson sportster ıron 883
hesabın var mı? giriş yap