• salman'ı böyle naif bir karakter olarak izlemeyeli çok olmuştu, ne kadar iyi geldi anlatamam. insan izlerken hem salman hem de munni için defalarca "yerim lan seni!" diyor.

bir de nolur nawuziddin'e daha sık iyi roller versinler, seviyoruz ailece, kötü karakter oynayınca hakkıyla veremiyoruz sevgimizi :p

filme dönecek olursak çok güzeldi gerçekten. arada ağlatsa da insanın içini ısıtan bir film olmuş.

--- spoiler ---

jai shri ram!

--- spoiler ---
  • her ne kadar p.k.'nın bendeki yeri ayrıda olsa bu film de beni çok etkileyen filmlerden biri oldu.
    bollywood değil de hollywood yapımı olsa bir çok ödül alacak düzeyde bir konusu var. filmle ilgili tek eleştirim 2,5 saat olması. bu kadar uzun tutulması kötü.

çok ağlatması iyi bir film olduğunu tabi ki göstermez ama oyunculukların ne denli başarılı ve seyirciyi etkilediğini gösterir. finalde salya, sümük ağlattı beni de. keşke iş yerinde olmasaydım da daha rahat ağlayabilseydim diye düşündüm birde.

söylemek istediğim başka bir şey daha var. bollywood yapımı filmlerde hep bizim ülkemizi görmeye, daha doğrusu benzetmeye başladım. p.k., rang de basantide de aynı duygulara kapıldım ve kıskandım. ülke olarak kendimizi pakistan ve hindistan'dan daha üstün görüyoruz ama ben bu ülkelerin özgürlük anlamında bizden bir tık daha üstümüz olduğunu düşünüyorum. niye? derseniz. bu filmler bizim ülkemizde bu kadar cesaretle ele alınıp işlenemez çünkü. geldiğimiz noktada onlardan bu anlamda geride olduğumuz çok açık ve net. kimse kendini kandırmasın bence.

bollywood yapımlarına ön yargıyla yaklaşan arkadaşlara bu filmleri izlemelerini öneriyorum.
  • başrollerinde salman khan ve kareena kapoor'un yer aldığı, salman'ın neredeyse tüm çekimi aynı kıyafetle tamamladığı film. kazak salman'ın üzerinde eskiyip yırtılacak diye korkuyordum ki çekimlerin bitmek üzere olduğunu duydum, rahatladım.

içimden bir sesin çok beğeneceğimi söylediği, bir salman khan klasiği olarak ramazan ayında vizyona girecek ve yakın zamanda trailer'ının patlayacağı söylenen filmdir.
  • ben böyle film görmedim böyle sevgi dedirten film. abicim siz napmışsınız ya? bu kadar saf, sevgi dolu, cici, ballı kaymaklı film yapılır mı?!

salman senin ağzını burnunu yerim!! hele munni'ye ne demeli? ya parçalarım sizi of :(

seni de unutmadım nawuziddinim, mr.khan'ım.
    kyunki tu darkan, mai dil.
    öptüm.
  • bu kadar mükemmel film mi olur. o ne güzel bir anlatım. ne muhteşem bir hikaye.

en son ne zaman gözlerinin dolduğunu hatırlamayanlar izlesin. izlesin de biraz ağlasın.
    10/10.
  • bu filmi izleyip ağlamayan insan ruhsuz, duygusuzdur. son yıllarda izlediğim en iyi film. yazmak istediğim çok sahne var ama spoiler verip tadınızı kaçırmayayım, mutlaka izlenmesi gereken film.
  • stendhal sendromu : sanat eserlerinin güzelliği karşısında kendinden geçme, bayılma vs.

filmin küçük kahramanı olan şahida/munni'yi gördüğünüz zaman bu sendroma yakalandığınızı anlıyorsunuz. maşallah nazar değmesin. yılmaz erdoğan'ın "yeni bir sayfada sana bakmak" şiirindeki "sana bakmak allah'a inanmaktır" dizesi akla geliyor, allah anasına babasına bağışlasın.
    yalan yok, ufaklığın güzelliği karşısında resmen ağladım.

filmdeki şarkıların sözleri de güzel:

- "kalbimdeki dert sen isen deva istemiyorum."
    - "sonu nasıl biterse bitsin başlangıcı sen ol istiyorum."
    - "ben senin sesinim, sen benim kelimelerim."

eğer az biraz dünya sineması'nı seviyorsanız muhakkak izleyin, erkekseniz ve birilerinin yanında ağlamaktan çekiniyorsanız tek başınıza izleyin.

10/10
  • filmdeki chand nawab'ın istasyon üstgeçidinde bir yandan gelip geçenleri engellemeye çalışırken bir yandan da arka planda trenle çekim yapmaya çalıştığı sahne gerçek bir videodan esinlenilmiş, hatta chand nawab ismi de gerçek videodaki habercinin ismi.

https://www.youtube.com/watch?v=aftdaduftxu

(bkz: funny news reporter from pakistan)
  • insani aglatacak kadar duygusal 2015 yapimi hint filmi. imdb puani su an 8.4/10. kesinlikle salman khan'in en iyi filmlerinden biri olmustur. belki de ileride onun en iyi filmi diyecegiz.

imdb

gelmis gecmis tum hint filmleri arasinda gise siralamasi bakimindan su an p.k.'nin hemen ardindan 2. siradadir. bu gidisle gelmis gecmis tum hint filmleri arasinda bir numaraya yerlesecek gibi duruyor.

list of highest grossing films

ayrica

(bkz: aamir khan/#54006703)

--- spoiler ---

hindistan'da kaybolan bir cocugu bulan bir adamin cocugu tanima ve ailesine ulastirma cabasini ele alan hikaye. son olarak, guven ve gercek sevgi her seyin ustundedir. guven ve gercek sevgi; dilden, dinden ve irktan bagimsizdir. guven ve sevgi sadece insan olmakla ilgilidir.

--- spoiler ---
  • doğru insanların her ülkede olabileceğini anlatmaya çalışmış film.
hesabın var mı? giriş yap