şükela:  tümü | bugün
  • diyarbakır devlet tiyatrosunun çok ama çok beğendiğim oyunu.* oyuncular harikaydı, müzikler harikaydı.

şu çaldı ya daha ne olsun: http://www.youtube.com/…ch?v=ufbexgpyejq&feature=kp
  • sonya ve vernon adlı iki karakteri barındıran harika oyun:
    + dans etmeyi beceremiyorsun ve bunu çok çekici buluyorum vernon.
    - ben yüzme de bilmiyorum, ayrıca at da binemem. öyliyse benim için çıldırıyor olmalısın.
  • istanbul şehir tiyatroları'nın ekim programında görünen yeni müzikal oyun.
    oyunla ilgili bilgiler henüz girilmemiş.
    umutluyum umarım bilet bulabilirim.

ay sonu izlendikten sonra bilgiler ve yorumla birlikte güncellenecektir.

ek bilgi; oyunda özge özder ve ali mert yavuzcan oynayacakmış
    bu detayı sana önce öğrenmiş olsaydım bilet kapmak için çalışmalara başlardım ama artık kasım ayına kaldı.
  • prömiyer tarihi 18 ekim 2017 olarak belirlenmiş olan istanbul büyükşehir belediyesi şehir tiyatrolarının yeni müzikal oyunu. keyifli seyirler!

https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/…ty/detail/13
  • 18-28 ekim tarihleri arasında ilk olarak harbiye muhsin ertuğrul sahnesi'nde oynanacak şehir tiyatrolarının yeni oyunu.
  • geçen yıl mert yavuzcan’nın biraderler kabaresini izledikten sonra merakla geldiğim oyun maalesef tatmin edici değildi.amerikan komedilerini çok sevmeyen biri olarak elbette çok objektif olamam ancak türkçe uyarlamada da, dramaturji anlamında da sorunlar vardı. bazı ingilizce esprileri birebir çeviri de hiçbir anlamı kalmıyor. oyun uzun ve es'leri fazlaydı. özge özder bu rol için yaşlı kalıyordu ve oyunculuğu da abartılıydı. mert yavızcan'ı başka oyunlarda izlediğim için onun oyunculuğundaki abartıyı da düşününce yönetmenin tercihi olduğunu sanıyorum.sesle ilgili de sorunlar vardı, yan vokallerin sesi ana vokallerin ki kadar açılmadığından* duyulmuyordu. şarkı sözlerinin çevirisi ve müzik düzenlemesi de tam oturmamıştı. belki ilk oyundan sonra düzelir.
    emeğe saygı demekle beraber, üzgünüm tavsiye etmiyorum.
  • bir söz yazarı ve bestecinin aşkı anlatılıyor olsa da aslında insanın duyguları tarafından nasıl kolayca ele geçirilebildiğini ve bunun alışılagelmiş günlük hayatı nasıl alt üst edebileceğini şenlikli bir dille anlatan, tony ödüllü ve yüksek performans gerektiren iki kişilik bir müzikaldir. istanbul şehir tiyatrolarının genel repertuvarı içerisinde hayli farklı bir üslupla duran oyun, bütün vaatlerini yerine getirmiş ve çok keyifli iki saat geçirmemize vesile olmuştur.
  • süresi 150 dk yerine 120 dk olsa çok çok daha keyifli hale gelebilecek istanbul büyükşehir belediyesi şehir tiyatrolarının 2017-2018 sezonunda yeni müzikal oyunu. genelde müzikaller çok daha kalabalık bir kadroyla sahnelenir ama 6 kişiyle de gayet eğlenceli olabiliyormuş.
  • geçtiğimiz hafta sonu harbiye muhsin ertuğrul sahnesinde izleme fırsatı bulduğum müzikal.

oyunculuklar, müzikler ve dekor bence oldukça başarılıydı. ancak 2,5 saatlik bir oyunda temponun düştüğü çok fazla an vardı ve bu kadar uzun süre içerisinde konu oldukça kopuk bir şekilde ilerledi ve bana göre hiçbir anlamı olmayan bir çabukluk içinde oyuna final yaptırıldı. tüm olayları yüzeysel bir şekilde izledik ve hiçbir derinlik olmadan yine bir yüzeysellik içerisinde bir son ile oyundan ayrıldık.

çok daha başarılı olabilecek bir müzikal oyun izlediğimi düşündüm kısacası. yine de hem oyunculuklar hem de şehir tiyatrolarının bu ve benzeri özgün işlere daha fazla yer vermesi amacıyla gidip izlenmesi gerekir kesinlikle.
  • neşeli bir müzikal. özge özder ve ali mert yavuzcan iyi bir ikili olmuş, performans açısından çok çok iyiydi fakat sahne sahne iyi olmasına rağmen son iki üç sahne, geçişler açısından biraz kopuktu.