• kapalıçarşı dizisini izlemişliğim yok henüz, o yüzden olgun şimşek'in bu türküyü seslendirdiğinden geç haberdar oldum. bir kez daha hoş bir sada bırakmış kendisi, hayranlıkla dinledim...

"aklım nasıl şaşkın
    sevdam deli taşkın
    sen görmezsin ama
    narındayım ben aşkın"

içindeki ateş harıl harıl yanarken, bunu sevdiceğe gösterememenin çaresizliği...

"bak içime gör beni
    tut elimden yak beni
    istemezsen bu aşkı
    otur baştan yaz beni"

bu dörtlüğü tanımlayamadım işte, ne yazsam yetersiz kalacak çünkü...
  • dolabınızda bir bira daha yoksa "ilk entry nedir ulan acaba videosu var mıdır" falan demeyin, efkar paratoneri.
  • sözleri neşe şen'e, bestesi ise cem yıldız' a ait.
  • insanın ciğerini deler bu ya..
    nâr'ındayım ben aşkın diyo sakin sakin...

olgun şimşek, gelsin benim emmoğlum olsun, abim olsun dayımın oğlu olsun.. :/
  • olgun şimşek'in yorumunda güzelliğini sadeliğinden alan türkü. kemanlarla kanunlarla kocaman bir orkestra yok, şaşaalı benzetmeler abartılı cümleler yok, sesin sınırını zorlamalar özenilmiş nağmeler yok. samimi. duru. vurucu.

"istemezsen bu aşkı otur baştan yaz beni"

bu kadar.
  • olgun şimşek'in kapalı çarşı dizisinde canlandırdığı mahmut karakterinin seslendirdiği doom metal kıvamındaki türkü.
  • hüngür hüngür ağlatan şarkı..
    (bkz: an itibariyle)
  • üfleyip, söndüren olgun şimşek yorumu. harikulade.
  • iki ya da üç haftadır dizi bu şarkıyla bitiyor. cemal vuruldu ya misal öyle izledim ah vah üzülmedim yani sonra bu şarkı başladı burnumun direği sızladı yeminlen. hiç alakasız bir anda duyabilirsiniz o an alır götürür hiç affetmez. olgun şimşek rulez.
    (bkz: yar demedin)
hesabın var mı? giriş yap