şükela:  tümü | bugün
  • bilim sanayi ve teknoloji bakaninin bolu'nun mdurnu ilcesinde 40 kisi toplayabilmesi. mudurnu gibi bir ilcede ( genel secim ve referandum sonuclari baz alınarak) dinleyici toplayamaması. artık iyiden iyiye anlaşılan gelecek olan bir dip dalgası.

edit: eğer " nerden biliyosun salonun boş oldugunu diyeler" olursa. salondaydım. ayrıca salondaki tenhalık dotodan anlaşılıyor.
  • ben bu seçimlere gelenlerin az olmasını ramazana bağlıyorum. nitekim anketlerde adam hâlâ oyunu koruyor tamam biraz düşme var ama sonuçta hâlâ en yüksek oy alan kişi. yolda çevir çevir sor herkes reis reis diye geziyor. ramazan olmasa belki katılım daha çok olurdu. millet sıcakta boş işlerle uğraşmak istemiyor demek.
  • maalesef guvenilir bir cikarim yapilacak bir durum degildir. zaten bu adamlarin secmenleri partiye ya da belli bir siyasi goruse oy vermiyorlar; bir kişiye oy veriyorlar. sorsan neden verdiklerinden de cok emin degiller.

ay' a yapilmasi muhtemel yola dahi inanacak bir kitle oldugunu kendileri de dile getirdi zaten...
  • tek adamlık müessesesinde bakanın herhangi bir şey ifade etmediğinin en güzel örneğidir. eminim o 40 kişi de reis ne zaman çıkacak diye bekliyordur.