1. saçma bir mantıkla itiraz edilen ayet.

regl gibi doğal bir olaydan iğrenmenin nesi anormal merak ettim. eh o zaman sıçmak da doğal bir olay, sıçtıktan sonra al bir parça dışkını, koy yastığının yanına, yanağını yasla ve uyu.
  2. "de ki: o, bir rahatsızlıktır" dan sonrasını okumadığım ayet.

edit: eza: eziyet. yani regl kadına bir eziyettir. o yüzden pisinizden iyi arının adamlar siz de sabrediverin 2 gün. efendim kimi için tanrının menstruasyonu bu şekilde ifade etmesi gayet yeterli ve mantıklıyken, kimi için böyle bir ifade olsa olsa o dönemin adamının ağzından çıkmıştır. ha ben tanrı olsam yapıştırırım oraya çocuğunun olması için çok gerekli bir olay tiksinme falan diye, atayizler bu sefer harbiden açıklayamaz. zaten kuran böyle bir kitap olsa ortada atayiz de olmaz, ha ben tanrı olsam burda işim olmaz, halamın taş.. neyse konu dağılmasın... şimdi ortaya şöyle bir mantık çıkabilir o zaman. zaten allah kitabı öyle yazsa herkes inanırdı mahsus o dönemin bilgisiyle yazmış ki 100 yıllar sonra okuyan adamlar bu nasıl tanrı desin, cehenneme de çıra tedariği aksamasın. ha ben de derim ki o zaman 40 yıllık holivut seyircisiyim böyle sadistlik görmedim. yani kadınlarla ilgili tek ayet bu olsa tamam, derim ki kitap iyi de benim niyetim bozuk. kaşınıyorum kazıklara oturmak için. ama kadınlar tarladır istediğiniz gibi üstlerine varın, allah erkeği kadından üstün yaratmış serkeşlik ederse dövün, adil olamayacaksanız elinizin altındaki cariyelerle yetinin, daha adet görmemiş eşleri boşarken şunlara dikkat edin gibi ayetler okudukça bende kayış kopuyor. evrensel insan hakları bildirgesini yazan adamlar bile daha ilahi özelliklere sahip diyorum içimden. yani o dönemin bu dönemin bilimini geçtim diyelim insan hakları bilhassa kadın hakları ihlali, köleliğin meşru olması gibi konuları geçemiyorum. sen git akıl almaz karmaşıklıktaki insan bedenine kuantum fiziğine evrenler sistemine hayat ver, sonra gel bunları söyle. onu da sadece bir kişiye. ya ben tanrıyı gözümde çok büyüttüm, ya da inananlar fazla hafife alıyor.
  3. itiraz etmek için takla atılan ayet.

yahu itiraz etmeyin demiyorum, vallahi demiyorum zira fikir tartışmaları iyidir ama bir fikirle itiraz edin. şöyle sağlam bir dayanağınız olsun.

"ayy kendi yarattığı şeyden iğreniyor hmmhmafsfs:s"

bu ne yavrum? bu ne kuzum?

allah mı yaklaşıyor kadınlara? burada erkeklere sesleniyor.

kadınlara eziyet etmeyin çünkü bu bir rahatsızlık halidir, diyor.

rahatsız ne demek?

ne yazık ki senin dar kafanla düşündüğün şey değil. rahatının kaçması demek.

e sen değil misin "regl oldum" diye kıvranan. sıcak şekerli su içen, masaj yapan ben miyim, ağlayan ben miyim bazen dayanamayıp acile gidip iğne vurunan ben miyim?

e bu rahatsızlık değil de ne?

allah size "ahaha manyak ya tam rahatsız kuluma bak ya allah'ın manyağı" demiyor yani, o rahatsız değil bu.

ve evet adet kirli bir durum. o kan çarşaftan bile çıkmıyor lan. leş kokusu da cabası.

allah daha ne desin sana be insafsız.

ağzın kokuyor çünkü dişin çürük dese doktor, nasıl diş doktoru bu ağız kokusundan şikayetçi, mi diyeceksin?

ayrıca, şu konu bu konu neden kur'an-ı kerim'de geçmiyor, diye eleştirenler iş cinselliğe gelince, dine bak ya seksle uğraşıyor diyor.

cinsellik insanlığın en temel ihtiyaçlarından biri değil mi kardeşim? bundan bahsetmeyecek de neyden bahsedecek?

her meselede, cinsellik temel ihtiyaç. bahsetmekten utanmamalıyız. tabu olmamalı, diye kıvranıyorsunuz ama...

not: bu arada ergen kardeşim, bir abin olarak tavsiye edeyim:

ılık şekerli su iç. sıcak su masajı yap ayaklarına. emin ol rahatlayacaksın. o zaman sinirin, tribin geçer. öptüm.
  4. her kelimeden farklı anlamlar çıkarmaya çalışan yavşakların "temizlenmek" kelimesini direk temizlenmek olarak algılamaya çalıştığını gösteren ayettir. biraz daha anlam çıkarmakta ıkınırsanız hijyenik mendille sikecekler. adet bir kadınla ilişkiye girmeyin diyor işte ulan. neyi kastırıyonuz. ananız sizin bokunuzdan iğrenmiyor. yaratan mı iğrenecek de yavşak cümlelerle şebeklik peşinde koşuyorsunuz. konu kilit admin pls.

zedit: şirkle suçlandım. deyus musunuz olum. bir şeyi oraya buraya çekip saptırmak var. bir de net şekilde anlaşılan bir anlam var. "adet bir kadınla ilişkiye girmeyin" anlamı çıkmıyor diyen biri varsa gelsin benle mi girsin diyeyim ne diyim.
  5. okudugunu anlamakta dahi zorlanan insanlarin hakkinda atip tuttugu ayet.

"şunu iyi bilin ki, allah tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever." kismindan da

"regl olduktan sonra utançla tövbe etmek..." gerekliligini cikarmis.

böyle bir insana daha neyi anlatabilirsin ki?
  6. sanırım iq'su 40'ın altında olanların anlayamadığı ayet. tabi beyin fakirliği kötü bir şey. şu hayatımda merak ettiğim tek bir soru vardı, "benim gibi bi adam neden herhangi bir orta doğu ülkesinde ya da herhangi bir batı ülkesinde doğmadı" diye sorup duruyorum kendime. inşallah ahirette allah'a da soracağım.

ama kafamdaki soru işaretleri gün geçtikçe artıyor. acaba allah, böylesine tipleri dünyaya niye gönderdi ? bakıp da ibret almamız için mi, yoksa başka bir sebebi mi var ?

ne güzel ayet işte. erkeklere ne yapmaları gerektiğini anlatıyor.

""sana kadınların ay halini sorarlar. de ki: o, bir rahatsızlıktır. bu sebeple ay halinde olan kadınlardan uzak durun. temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. temizlendikleri vakit, allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. şunu iyi bilin ki, allah tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever."

kadınların rahatsız durumda olduklarını söylemiş. şimdi ben kadınların bu rahatsız dönemlerini çok iyi bilirim. çünkü çok kadın/kız arkadaşım oldu zaman içerisinde. arada bir tribe girdiklerini gördüğümde, gülmediklerini anladığımda, jeton düşüyordu. bırak eşim olmasını, bir arkadaşı olarak zaten uzak duruyordum arkadaşlığımın aramın bozulmaması için. çünkü o kadın o haldeyken senin onun üzerine gitmen, zaten bi odunluk. bi de cinsel tatmin için yaklaşıyorsan, kadın bunu istemeyebilir. bak ne güzel işte. allah odunluğu yasaklamış erkeklere.

"temizleninceye kadar" derken, bu dönemi atlatıncaya kadar demek istiyor. islam'da tevbe etmek, temizlenmektir. adet döneminde tevbe etmeyecekler, temizlenecekler. allah'ın burada "tevbe edenleri ve temizlenenleri" sevmesi, iki ayrı şekilde değerlendirilir. yani allah diyor ki, "temiz olun, temiz yaşayın, allah temiz olanı sever. bunun dışında tevbe etmek de temizliktir" diyor. bunu zaten sadece bu ayette söylemez, çoğu ayette söyler. tevbe edin, birdaha harama yaklaşmayın, allah'a sığının der. buradaki tevbe, kadının regl olması ile alakalı değil. manevi temizlik ile alakalı.

ben aslında sizlerin bu kadar beyin fakiri olabileceğinizi düşünmüyorum. bana daha çok ayetin anlamını çarpıtarak din düşmanlığı yapıyorsunuz gibi geliyor. yoksa benim inandığım allah, sizi bu şekilde yaratmamıştır. zannetmiyorum.
  7. (bkz: #33370020) dışkılamak ve kadın yumurtasının çatlayıp kan halinde dışarı atılmasını aynı tutan zekileri gördükçe
    ''bunlar ancak tüh kaka pis ten anlar en iyisi kadın ı bu dönemde pis ilan edelim yoksa bu öküzler regl megl, ağrı sızı anlamaz bu kadını dütmeye kalkar ''
    mantığıyla indirilmiş olduğunu düşündüğüm ayet.
  8. (bkz: anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az)

cımbızlayıp sunmak ve ardından tespit s*çmak için kullanılan ayet. ve hala amla götle uğraşan semavi din diye çamur atmaya çalışan beynini kullanmayan adamların kur'an-ı kerim'in bir çok bilimsel konuda olduğu gibi bu konuda da olan ayetlerini hemen sex ile ilişiklendirmeleri bariz aptallıktır. regl halindeki bayanlarla ilişkiye girmemeni öğütleyen bir dinin de hala kadına kötü gözle bakan bir din olduğunu öne sürerler. haspam, sorsan kadını eller üstünde tutan bir zihniyetim diye sırıtır bir de. hayatını bir incelesen, kadının orasına burasına türlü fanteziler uygulayan sapık ve kokuşmuş durumları ağzının suyunu akıtarak, hevesle izlemiştir.
    üstelik bakıldığında ilgili ayet, evlilik ile ilgili bir çok konuda müminlere açıklıkta bulunan ayetlerle birliktedir.
  9. regl hali külliyen sona erene değin kadına sakın ilişmeyin diyen ayet. fakat bu dönem için ekstra alternatif sunan bir hadis de vardı. şöyle ki; erkek, kadının göğüs mıntıkasında birşeyler yapabilir deniyordu yanılmıyorsam.

edit: erkek, kadının belden yukarısı için istediği şekilde muamelede bulunmasında dinen hiçbir sakınca bulunmamaktadır. adet halinde sevişmek, peygamber efendimizin (s.a.v) sünnetlerindendir. arzulanmaya ve şehvetsiz de olsa sevilmeye muhtaç olan kadın, her ay belirli bir süre adetli günlerinde ilgisiz kalmaktan ve sevimsiz olduğu şeklindeki üzücü şartlanmalardan ötürü bunalabilir. onun için bu günlerinde kadınları ilgisiz bırakmak doğru değildir.

hz. aişe (r.a.) şöyle anlatıyor.

" eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman allah'ın resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emreder, sonra da onun göğüslerine yönelirdi."
    (nesai, 1,189.)

efendimizin, bütün hanımlarına, onlar hayızlı iken bu şekilde yaklaştığı rivayet edilmiştir. hatta bazılarına göre âdetli hanımıyla cima dışında herşeyi yapabilir. ımâm muhammed bu görüşdedir.
    (islam fıkhı ansiklopedisi)

bakara suresi 222. ayet hakkında bilgi verin