şükela:  tümü | bugün
 • "de ki: o, bir rahatsızlıktır" dan sonrasını okumadığım ayet.

  edit: eza: eziyet. yani regl kadına bir eziyettir. o yüzden pisinizden iyi arının adamlar siz de sabrediverin 2 gün. efendim kimi için tanrının menstruasyonu bu şekilde ifade etmesi gayet yeterli ve mantıklıyken, kimi için böyle bir ifade olsa olsa o dönemin adamının ağzından çıkmıştır. ha ben tanrı olsam yapıştırırım oraya çocuğunun olması için çok gerekli bir olay tiksinme falan diye, atayizler bu sefer harbiden açıklayamaz. zaten kuran böyle bir kitap olsa ortada atayiz de olmaz, ha ben tanrı olsam burda işim olmaz, halamın taş.. neyse konu dağılmasın... şimdi ortaya şöyle bir mantık çıkabilir o zaman. zaten allah kitabı öyle yazsa herkes inanırdı mahsus o dönemin bilgisiyle yazmış ki 100 yıllar sonra okuyan adamlar bu nasıl tanrı desin, cehenneme de çıra tedariği aksamasın. ha ben de derim ki o zaman 40 yıllık holivut seyircisiyim böyle sadistlik görmedim. yani kadınlarla ilgili tek ayet bu olsa tamam, derim ki kitap iyi de benim niyetim bozuk. kaşınıyorum kazıklara oturmak için. ama kadınlar tarladır istediğiniz gibi üstlerine varın, allah erkeği kadından üstün yaratmış serkeşlik ederse dövün, adil olamayacaksanız elinizin altındaki cariyelerle yetinin, daha adet görmemiş eşleri boşarken şunlara dikkat edin gibi ayetler okudukça bende kayış kopuyor. evrensel insan hakları bildirgesini yazan adamlar bile daha ilahi özelliklere sahip diyorum içimden. yani o dönemin bu dönemin bilimini geçtim diyelim insan hakları bilhassa kadın hakları ihlali, köleliğin meşru olması gibi konuları geçemiyorum. sen git akıl almaz karmaşıklıktaki insan bedenine kuantum fiziğine evrenler sistemine hayat ver, sonra gel bunları söyle. onu da sadece bir kişiye. ya ben tanrıyı gözümde çok büyüttüm, ya da inananlar fazla hafife alıyor.
 • her kelimeden farklı anlamlar çıkarmaya çalışan yavşakların "temizlenmek" kelimesini direk temizlenmek olarak algılamaya çalıştığını gösteren ayettir. biraz daha anlam çıkarmakta ıkınırsanız hijyenik mendille sikecekler. adet bir kadınla ilişkiye girmeyin diyor işte ulan. neyi kastırıyonuz. ananız sizin bokunuzdan iğrenmiyor. yaratan mı iğrenecek de yavşak cümlelerle şebeklik peşinde koşuyorsunuz. konu kilit admin pls.

  zedit: şirkle suçlandım. deyus musunuz olum. bir şeyi oraya buraya çekip saptırmak var. bir de net şekilde anlaşılan bir anlam var. "adet bir kadınla ilişkiye girmeyin" anlamı çıkmıyor diyen biri varsa gelsin benle mi girsin diyeyim ne diyim.
 • okudugunu anlamakta dahi zorlanan insanlarin hakkinda atip tuttugu ayet.

  "şunu iyi bilin ki, allah tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever." kismindan da

  "regl olduktan sonra utançla tövbe etmek..." gerekliligini cikarmis.

  böyle bir insana daha neyi anlatabilirsin ki?
 • (bkz: #33370020) dışkılamak ve kadın yumurtasının çatlayıp kan halinde dışarı atılmasını aynı tutan zekileri gördükçe
  ''bunlar ancak tüh kaka pis ten anlar en iyisi kadın ı bu dönemde pis ilan edelim yoksa bu öküzler regl megl, ağrı sızı anlamaz bu kadını dütmeye kalkar ''
  mantığıyla indirilmiş olduğunu düşündüğüm ayet.
 • (bkz: anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az)

  cımbızlayıp sunmak ve ardından tespit s*çmak için kullanılan ayet. ve hala amla götle uğraşan semavi din diye çamur atmaya çalışan beynini kullanmayan adamların kur'an-ı kerim'in bir çok bilimsel konuda olduğu gibi bu konuda da olan ayetlerini hemen sex ile ilişiklendirmeleri bariz aptallıktır. regl halindeki bayanlarla ilişkiye girmemeni öğütleyen bir dinin de hala kadına kötü gözle bakan bir din olduğunu öne sürerler. haspam, sorsan kadını eller üstünde tutan bir zihniyetim diye sırıtır bir de. hayatını bir incelesen, kadının orasına burasına türlü fanteziler uygulayan sapık ve kokuşmuş durumları ağzının suyunu akıtarak, hevesle izlemiştir.
  üstelik bakıldığında ilgili ayet, evlilik ile ilgili bir çok konuda müminlere açıklıkta bulunan ayetlerle birliktedir.
 • regl hali külliyen sona erene değin kadına sakın ilişmeyin diyen ayet. fakat bu dönem için ekstra alternatif sunan bir hadis de vardı. şöyle ki; erkek, kadının göğüs mıntıkasında birşeyler yapabilir deniyordu yanılmıyorsam.

  edit: erkek, kadının belden yukarısı için istediği şekilde muamelede bulunmasında dinen hiçbir sakınca bulunmamaktadır. adet halinde sevişmek, peygamber efendimizin (s.a.v) sünnetlerindendir. arzulanmaya ve şehvetsiz de olsa sevilmeye muhtaç olan kadın, her ay belirli bir süre adetli günlerinde ilgisiz kalmaktan ve sevimsiz olduğu şeklindeki üzücü şartlanmalardan ötürü bunalabilir. onun için bu günlerinde kadınları ilgisiz bırakmak doğru değildir.

  hz. aişe (r.a.) şöyle anlatıyor.

  " eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman allah'ın resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emreder, sonra da onun göğüslerine yönelirdi."
  (nesai, 1,189.)

  efendimizin, bütün hanımlarına, onlar hayızlı iken bu şekilde yaklaştığı rivayet edilmiştir. hatta bazılarına göre âdetli hanımıyla cima dışında herşeyi yapabilir. ımâm muhammed bu görüşdedir.
  (islam fıkhı ansiklopedisi)
 • iktidar da kendi tanrısını örnek alıyor demekki. o da kadın bedenine hükmedebilmek için elinden geleni ardına koymuyor sağolsun. ulan bırak da ne zaman sevişeceğine kadın karar versi ya da kadın ve erkek beraber karar versin. hani en muhteşem yaratılışlı canlıydık biz hani aklımız vardı. bizim aklımız ermiyor mu yani bunlara. biz neyi isteyip istemediğini bilmeyen bir şey miyiz. biri çıkar regl hastalıktır ona yaklaşmayın der biri çıkar kürtaj soykırımdır kadınlara sormayın biz karar veririz der biri çıkıp saçını bacağını kapatsın kadınlar der. ya bi rahat bırakın şu kadınları ve onların bedenlerini. kendi işinize bakın allahınızın aşkına.
 • muhtemelen regl olan kadınlarla cima ve anal seks hususunda bir bedevinin muhammed'e soru sormasından sonra inivermiş ayettir.
 • allah "dokunmayın ulan kadının canı yanıyor" dediğinde sallamayacak erkeklerin olduğunu bildiğinden "tu kaka" diyerek erkekleri bu dönemlerde kadınlardan uzak tutmaya çalışmış... sonuçta mantıklı olarak olayları irdeleyip davranış biçimleri geliştiremediğinden "haram, günah vs." kavramlarla yanlış davranıştan uzak tutulmaya çalışan bir canlı türünden bahsediyoruz... canlı türü derken insan yani... kadın-erkek ayırmadım...