şükela:  tümü | bugün
  • malesef bugün gerceklesen üzücü olay.

kanal urfa'nın sahibi iş adamı ibrahim toru'nun yeğeni şanlıurfa'da kontrol noktasında bakaya olduğu gerekçesiyle durmayınca ateş açılması sonucu hayatını kaybetti.

http://www.bedelliaskerlikplatformu.com/…a-oldu/172

bedelli askerlik derken boşuna istemiyoruz, zengini fakiri binlerce kişi cesitli nedenlerle bedelli askerlik bekliyor, kacak gibi, suclu psikolojisiyle yasıyor. bu insanlara yazık.

bu acı olay vesilesiyle tekrarlayalım:

(bkz: yaş25bedel15)
    (bkz: bedelli askerlik)
  • çözümü bedelli askerlik değil profesyonel askerlik olan sorundur. zorunlu askerlik kesinlikle kaldırılmalıdır.
  • bedelli askerlik değil, profesyonel askerlik. bedelli çıksa biz kurtulacağız bizden sonrakiler yine çekecek. yıl olmuş 2017, profesyonel orduya geçmenin vakti geldi de geçiyor.
  • bedelli ile alakası olmayan durum. profesyonel ordu ile değil askerlikte g. kore modeli ile çözülebilir. belirli bir yaşa (atıyorum 25) gelen herkes askere alınırsa insanlara bu konu ile ilgili seçme şansı tanınmazsa bu sorunlar da ortadan kalkar.
  • cözümü güney kore usulü askerlik olmayan durum. cünkü 21.yüzyılda batı medeniyetiyle cevrili sekilde bireysel özgürlüklerin ön plana cıkarıldıgı bir dünyada yasıyoruz.
  • ohal süresi içerisindesin dostum, kaldı ki kolluk kuvvetleri dur dediği her zaman duracaksın.

o adamları oraya ağaç diye dikmemişlerdir, belli ki bir istihbarat alınmış bu adamlar da kontrolünü sağlıyorlar.

belki bu mal ile uğraşırken istihbarata ait kişi/kişiler/araç/vs.. fırsattan istifade edip kolayca geçip gittiler.

kısacası bedelli duyarı kasmayın.
  • gbt'den kaçarken değil, polisten kaçarken demek daha doğru olur sanki. dur ihtarına uymamış maalesef hayatından olmuş.

profesyonel askerlik için ise katılıyorum.