• turkiyenin gelmis gecmis en iyi medeni usul ve icra iflas hocasi. hukuk ogrencileri icin yazdigi ders kitaplari kolay anlasilir ve calisilir oldugu gibi, uygulamada kullanilan 6 ciltlik medeni usul kitabi icerik bakimindan en yetkin eserdir.
  • icra ve iflas hukuku alanında yeni bir eserle karşımıza çıkmıştır.bu defa kitaba yardımcı öğretim görevlisi, asistan v.s. almamış kitabı yalnız kendi ismiyle bastırmış.kitap oldukça kapsamlı, ayrıntılı ve hoş dizayn edilmiş.ancak bir de el kitabı yazmasa da gülücükler saçtırmasa iyi olurmuş*
    (bkz: icra ve iflas hukuku el kitabı)
  • sınavlardan önce gidip, meşhur, 6 ciltlik eserinin önünde dua ediyorum. putperest oldum, müşrik oldum kendisi yüzünden.
  • avukatların dilekçelerinde en fazla atıf yaptıkları akademisyen araştırılsa eminim baki kuru açık ara önde olurdu. kendisi hem icra iflas'ta hem de hukuk usulü'nde ilah kabul edilmektedir. sadece avukatlar tarafından da değil, tüm yargı camiasında. usulen savunduğunuz bir tez için baki kuru'nun kitabından sizi teyit eden birkaç sayfayı fotokopi çektirip dilekçenize eklemeniz yeterli. ayıca içinde "yok yok" olan, yol göstericimiz, kutsal kitabımız, 6 ciltlik hukuk muhakemeleri usulü kitabı için tüm çömezler adına hocamıza teşekkürü borç biliriz.
  • medeni usul hukuku ve icra iflâs hukuku kitapları tartışmasız bu dalları öğrenmek ve hazırlanmak isteyen kişiler için alternatifsizdir.
  • internette resmini aratınca bir tek resim bile bulunamayan, 1928 doğumlu icra hukuku efsanesi
  • hukuk fakültesine yeni başlayanlar için kemal gözler ve kitapları ne ise baki kuru'nun kitapları da okulu bitirmek üzere olanlar için aynısıdır.
  • okulu bitirdikten sonra da tek kaynaktır.
  • kendisinin kitaplarını talih uyar'ın kitapları ile tamamlayan uygulamacıların sırtı yere hiç gelmezmiş derler.
hesabın var mı? giriş yap