şükela:  tümü | bugün
  • benim bi tekliften falan ya da baska bi konudan kacmak icin kullandigim bi laf.
  • (bkz: bakariz)
  • genelde olumsuz sonuçlanacak birseyi dank diye soylememek icin , bir nevi ima yolu
  • genelde ilerde ne olacagı,nasıl olacagı belli olmayan durumlardaki, henuz alınmamıs kararlardaki bu belirsizlik halini gostermek icin kullanılan cumlecik.
    hazır kart reklemındaki sirin cocugun, bakkal amca tarafından motosikletteki kızın kız arkadası olup olmadıgının sorulması uzerine verdigi cevap
    -bakıcaz!
  • hande yener'in yeni teklisi.

öncelikle kabul etmeliyiz ki hande yener hiçbir zaman (en azından şimdilik öyle görünüyor) o çok özlediğimiz apayrı dönemine geri dönmeyecek. kadın şu an olduğu yerden ve yaptıklarından epey memnun, benim gördüğüm bu.

şarkıya gelirsek bu düşünceyi belleğime yerleştirerek dinleyince baya sevdim ve anladım ki bu kadın ne yaparsa yapsın beni heyecanlandırıyor. seviyorum yani.

söz, müzik, düzenleme (ne ararsan) mert ekren'e ait.

klip de hoşuma gitti ayrıca, albümdeki diğer şarkılar için beklemedeyim.
  • hande yener'in albümden önce single olarak çıkardığı şarkı.
    "restine rest, jestine jest bundan sonra böyle " sözler atarlı, giderli tuttum şarkıyı... dinledikçe alışıyorsun. bakıcaz artık
  • klibi için konuşursak, hande yener 2017' nin bülent ersoy'u olmuştur.
  • hande yener'in hepsi hit vol 2'den önce ara gaz niyetine yayınladığı şarkı.
    çekilen klibi michael garcia yönetmiş, enteresan bir deneyim olmus, görülmeli.
    sözler ve düzenleme mert ekren'in;

kalp kırılır korkma, yapıştiricisi da zaman
    taht alir adini, üstüne oturandan
    seninki sandalye özetten
    fazla da yayilma istersen
    bi' git, bakıcaz
    bi' git, bakıcaz.

restine rest, jestine jest
    bundan sonra böyle
    empati mempati zoraki sempati
    durmuyor sahici bende
    git diyorum yani özetten
    daha da uzatmayalim lütfen
    bi' git (bakicaz)
    bi' git (bakicaz)

ve de oradan bana bir mektup yolla
    üstünde bir kalple ya da sadece pulla
    aynıysa tabii adresim, değişmediyse yerim
    bakıcaz artık, bakıcaz artık
    oradan bana bir mektup yolla
    üstünde bir kalple ya da sadece pulla
    aynıysa tabii adresim
    değişmediyse yerim
    bakıcaz artık
    bakıcaz artık
  • ortalama bir hande yener şarkısı. kim bilebilir aşkı , kelepçe gibi şarkıları yapmış kadından böyle şarkılar gelince olmuyor tabi. gerçi son yıllarda vasattan öteye gidemiyor ama insan yine de bekliyor.

ayşe hatun önal'ın los angeles'lı klibinden sonra hemen la'ye gidilmiş ve klip çekilmiş. ama olmamış. orada iphoneum ile daha güzel bir klip çekerim.
  • berkay'ın yansıma albümünden sonra en çok dinlediğim türk pop şarkısı. hepsi hit v1 çok iyiydi, v2 de bayağı güzel görünüyor.