• falandır o filan olsa duramazdı
  • bunu soyeleyen aktroller olabilir; ama her soyleyen aktroll degildir. ne kadar acayip isler oluyor ya.

ortada genel bir muhalif kabul var; bunun biraz disina cikan kisi aktroll damgasi yiyiveriyor. akp’nin antodemokratik tavri elestirilirken, genel kabulun biraz disinda konusani hemen boyle mimlemek neyin kafasi allah askina? bu mu demokratlik? herkesin akp muhalifligi senin kafandaki gibi mi olmak zorunda? bu kadar kitlesel gorus temsil ediyorsan durma 100.000 imzayi topla aday ol.

ornek vereyim; ben tayyip erdogan sonrasi feto ile mucadele konusunda ciddi cekincelere sahibim, bunu da sozlukte surekli dile getiriyorum. bu kadar kuresel destek ve baski varken herkesin feto ile kavgayi surdurecegine inanmiyorum. erdogan oyle ya da boyle kavgayi ve mucadeleyi kuresel capta kavgayi goze alarak sicak tutuyor. bunu soyledim diye akp destekcisi falan olmuyorum; ama cok demokratik arkadaslar hemen vuruyor mimi. gelip “yahu bak su su sebeplerle chp de bu isi yurutebilir” demek yerine hakaret, kucumseme ve mimlemeyle karsilik veriyorlar. hadi ben zaten akp’li degilim de bu sekilde gercekten akp’li olan insanlari nasil ikna etmeyi dusunuyorsunuz? kendi demokrasi ve hosgoru iddianizla ters dusmuyor musunuz? bu tavir akp oncesi donemin yanlislarindan hic ders almadiginizi gostermiyor mu?
hesabın var mı? giriş yap