şükela:  tümü | bugün
  • her kadın bakir bir erkekle evlenmek ister. her kadın, evlendiği, evimin erkeği dediği, çocuklarımın babası dediği adamın her konuda ''ilk''i olmak ister. ilk aşkı, ilk deneyimi, her şekilde ilki..

ama nedense kadının böyle bir seçme şansı olup olmaması söz konusu bile değildir.

edit: bakir ya da bakire olmanın evlenmekle bir alakası yoktur aslında, iki kişiye ait özel bir paylaşımdır, bu başlığı açmaktaki amacım bakire olmayan kadınla evlenen erkek gibi bir konunun hep konuşulması karşısında tam aksinin hiç düşünülmemesine dikkat çekmektir. ne kadar tek taraflı baktığımızın ve daha çok erkeklerin bakış açısının benimsendiğinin bir göstergesi sanırım..
  • evlenmem öylesiyle ben. ne o öyle. benden başkasını bilmesin kocam, en iyisi benim zannetsin. ben evlenene kadar kendi dalgama bakarım o ayrı. hayatta bir tek beni bilecek ya, istediğim gibi de yönetirim, kandırırım, elimde oynatırım. uğraşamam tecrübelisiyle, göt korkusu malum, ya aldatılırsam? bırakır gider daha iyisini bulmaya kalkar bu bakir değilse.
  • türkiye'de erkeklerde ortalama evlilik yaşının 21 olduğu gözönüne alındığında %99,9 zırvasına takılmayacak kadındır. bir diğer benzetme için (bkz: %99'u müslüman olan türkiye)
  • dini bir takım sebeplerden dolayı kendini evleneceği kadına saklayan erkek tipidir. fakat bu tip erkekler günümüz türkiyesin de yok denilecek kadar azdır. zira hiç bir erkeğin duygusal olarak kendine sahip olup hiç bir kıza bakmaması da beklenemez.
  • bakire olmayan kadinla evlenen erkek ne kadar tartisilabilirse bu da o kadar tartisilabilirdir. bana oranlarla gelmeyin.
  • islam dinine göre doğru olanı yapmış kadındır. (bkz: nur suresi 3. ayet)
    ayrıca mutluluklar dilemekten başka kimsenin söz söylemeye hakkı yoktur.

ve lütfen (bkz: sana ne)
  • aşık kadındır.

edit : erkeğim
  • kendisine hpv aşısı yaptırmasını şiddetle tavsiye ettiğim kadındır. serviks kanserine yakalanmamasını yüce mevlamdan niyaz eder, evlendiği adamla mutlu olmasını dilerim.

edit: buradaki "kadın" sözcüğü erkeğin karşılığı olan dişi cinsiyeti ifade etmekte, himenin sağlam olup olmadığı hakkında bir bilgi vermemektedir. evlenenlere genellikle kadın dendiği, yirmi beş yaşından büyük olanlara da bekar olsalar dahi kadın denebileceği, ek bilgi olarak kadın kelimesinin hakaret olmadığı ilgilenenlere duyurulur.
  • samanlıkta iğne bulmuştur.
  • bekaretin peniste olmadığını kavramış ilerici ve çagdaş kadındır.