şükela:  tümü | bugün
  • ismi olmamış üniversite.
  • gediz universitesi gediz deltasi uzerinde. bakircay ise bergamada cok sacma olmus.
    (bkz: la bu gediz nehri size neetti)
    gediz nehrini yedirmeyiz. menemen, çiğli, foça universitesi falan deseydiniz bari.
    colorado nehrinin yanina mississippi universitesi kurulmasi gibi bişey.
  • ismi biraz eğreti duran yeni devlet üniversitesi.
  • izmir'in yeni devlet üniversitesi.

gediz üniversitesi yerine kurulmuş ama anlamadığım şey şudur ki gediz gibi tarafı belli bir kurumu en başta kabul etmiş öğrenciler aöf puanıyla girer gibi gediz e girdiler, şimdi devlet üniversitesinde bedavaya okuyacaklar. bence hala çok saçma. bölümlere girdikleri yılki puanlarına göre tercih yapsınlar, neresi tutarsa gitsinler. hakkaniyet budur.

edit : varsa puanın girersin ege'ye deü'ye odtü'ye, yoksa puanın gidersin sütçü imam'a. hakkaniyet budur. yılda 15000 lira vermeyi göze almış ve gediz e verdiği paranın feto'ya gitçeğini bile bile gediz'e gitmiş insanlar bugün benim vergimle devlet üniversitesinde bedavaya okumasınlar. saygıdeğer milletvekillerimize sesleniyorum.

edit: kendisi veya yakınları burslu okuyanların hassasiyetlerini anlıyorum ve tabi ki burslu okuyanlarla paralı okuyanları bir tutmuyorum. ama işin hakkı gereği zaten burslu adamın puanı yüksektir ve puanı gedizden çok daha iyi okulları tutturmaya yetecektir. bu da burslu okuyanla yarı puanını almış ama parsını veren adamın aynı diplomayı almamasını sağlayacaktır.
  • kapatılan gediz üniversitesinin yerine kurulacak, gediz üniversitesinden bağımsız izmir'in yeni devlet üniversitesi.

(bkz: gediz üniversitesi)
  • (bkz: 404 not found)
  • 15 temmuz darbe girişimi ardından kapatılan gediz üniversitesi'nin resmi gazetede yayınlanan khk ile devlet üniversitene dönüştürülüp bakırçay ismi verilmiştir.

(bkz: gediz üniversitesi)

menemende bulunan üniversiteye hala rektor ataması yapılmamış. bölge halkının zamanında ekonomisine baya katkı sağlayan üniversite kapalı. kendileri diğer üniversitelere rektör atanıp bakırçaya atanmamasından dolayı eylem yapmışlardır.
  • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın bugün gerçekleştirdiği rektör atamaları sonucunda kurucu rektörü prof. dr. mustafa berktaş olmuştur.
  • değişen ismini ilk defa öğrendiğim üniversite.

gediz isminde de hayır yoktu lakin bakırçay üniversitesi ismini duyduğum zaman şaşırdım. bu üniversite nereye yapılmış diye araştırırken gediz'in yeni yüzü olmuş tamam da zaten üniversitenin yerinde hayır yok. menemen'in en ücra köşesinde deri organize sanayinin oralarda. okuyana yol hakkı verilmeli.