şükela:  tümü | bugün
  • bu nasıl bi hadisedir bilinmez... en cagdas dedikleri kimseler bile bu arayıştan vazgeçemezler... kendi oğulları, herkesin ırzına geçebilir fakat, evleneceği kadın bakire olmalıdır. bence asıl ahlaksızlık budur... biz de seviyoruz bakire, ama kalmamış... napacaksın.. ahı... bunun asıl amaçlarından biri de kanlı çarşaf'tan evlatlarının erkekliğini anlamaktır. yuh'tur...
  • - selamlar... biz bi kız bakıyoruz...
    - kimlerdensiniz ?
    - tanrı'danız...
    - oğğ.. tabi verelim... üç tane kızım war benim, boy boy, selvi gibi...
    - kız mı ama... el değmemiş, sürtünmemiş mi ?
    - bi tanesi sekreter, onu bilemem... diğeri nişan attı, bişi oldu mu bahsetmedi... öbürü 9 yaşında daa.
    - 9 yaşındakine bakabilir miyiz ?
    - gelin tabi.. ewladınız kaç yaşında...
    - 41 yaşında ama paramız war.
    - hah... içeri girdiler... saldırın... werin köstavayı bana... kitapsızlar sizii...
  • gunumuz motor karilarina (olmayan arkada$lari tenzih ederim) kar$i karizmayi kurtarmak icin bir olmazsa olmaz. en azindan "bir yere kadar" guvenlik saglar. bunu tamamen gereksiz goren zihniyetler de vardir. erkeklerde bu zihniyetlere pek rastlanmaz. sadece i$ evlilige gelince "ozel durum" denip "istisna" yapanlar olur. boynuz kafaya kendi elleri ile takilir.
    buna nerede ise tum kizlar kar$idir. bu da alemin ne denli got oldugunu, motor zihniyetin ne kadar ilerledigini gosterir.
    ancak guvenmemek lazim tekil olarak, bunun daha lulesi de var, diktirme ameliyati da. yardimci argumanlar kullanilmalidir. kiz ondan sonra eve kari yapilmalidir.
    "boynuz cepte sezerim, gun gelir takar gezerim" olur sonra aman diyim.

karsit teori(goru$): (entry'yi okuyunca akla gelebilecekler) su anda bu yorumu yapan zihniyete de "geri kafali", "bagnaz" denir. (bkz: ben) karsi cins icin bu dusunceleri beslemek bu zihniyet sahibinin bir ic sorunudur. "komplexli", "kendine guveni olmayan" ki$iler boyledirler. yani kendilerine guvenleri olsa daha evvel kutur kutur hoplatilmi$, catir catir duzulmu$ bir e$ secmeleri, veya bunu dogal kar$ilamalari gerekmez miydi?!

kisacasi insanlar bu konuya baki$lari ile de ikiye ayrilirlar. goru$ tasvip edilmese de bireye saygi duymak lazim gelir.
  • memleketim aile kültürü içinde oldukça önemli bir yer tutan ve sadece dünyaya bacak arasıdan bakma üzerine kurulu anlayış...erkeğin bakirliği kontrol edilemeyeceğinden, üstelik bu anlayışta erkeğin milli olanı makbuldur, kadının "saf ve temiz olması" istenir ki tek kelime ile ikiyüzlülüğün daniskasıdır...
  • konu ile ilgili olarak -> okuyunuz neva*
  • karşılaştırılmaktan ölesiye korkan zavallı ezik kişilerin arayışı.
  • (ara: bakire gelin)