• kimi insanlar nası vajinasının içinde zar olmayan dişiyi, "daha önce üzerinde başkasının tepiştiği karı", "motor" şeklinde niteleme hakkını kendinde görüyorsa, bu tarz insanları "geri kafalı, kuş beyinli, ezik" olarak nitelemek de her karşıt görüş sahibinin en doğal hakkıdır. bunun müslüman olmayla, türk olmayla falan da hiçbir alakası olmayıp konu tamamen yetişme tarzı ve dünya görüşüyle ilgilidir. müslümanlığın ya da türklüğün bu değişkenlere etki ettiği ne yazık ki aşikar olmakla beraber "ben türk'üm ulan, müslüman'ım, o yüzden böyleyim" argümanı kabul edilemez.

şimdi bu arayışı neresinden tutsam gerçekten bilemiyorum. akla mantığa yatan bir tane yönü bulunmadığı için aklımda uçuşan binlerce bölük pörçük düşünceyi maddelemek istiyorum.

1) "vajinasında zar olan gelin istemek insan haklarında vardır" gibi bir önerme herhalde insan haklarının sınırlarını arş-ı âlâ'ya taşımakta ve kargalara komedi malzemesi olmaktadır. hayır, kesinlikle yanlış değil tabi, herkes kafasına göre bir eş seçme hakkına sahip. ama öbür yandan insanlar (ki kadınlar da insan kategorisine giriyor, belirtmekte fayda görüyorum) "ohoo çatır çatır sikmişler seni, üzerinde tepişmişler" söylemlerine maruz kalmadan özel hayatlarını yaşama hakkına da sahip.

2) bu cinselliği köpek çiftleşmesi düzeyinde algılayıp iğrenç tanımlar yapan zihniyete ise gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum, kelimeler yetersiz kalıyor. ama bir gün bir yerde bir şeyler söylemek zorunda kalırsam sanırım şöyle bir diyalog oluşacaktır:

- yahu ayşe bakire değilmiş ya, kanırta kanırta becermişler kendisini, ağır sikmişler
    - e tabi, zamanında da senin anneni acı acı kütürdetmişler ki senin gibi sakat bir mahsül ortaya çıkmış.

3) bu zihniyetin zaten "tüm sevgililerim bir kere versin ama karım bakire olsun" zihniyetinden zerre kadar farkı yoktur, ikisi de aynı şeydir. bu arayış içinde olup da bakir olan erkek yüzdesi zaten %0.9'a yaklaşacağı için bunları ortalamaya sokmuyorum (köylerde bile yokluktan eşekleri beceren bir cinsiyetten bahsediyoruz, bir şeyleri düşünüp karar verecek yaşa kadar bakir kalmaları olasılığı %0,küsur'dan yüksek olamaz, imkanı yok). eh burda da bakir olmayan bir erkeğin bakire kadın talebi geliyor karşımıza her türlü. daha ikiyüzlü, daha bencil, daha iğrenç bir anlayış olabilir mi, merak ediyorum. hani bekareti herhangi bir sıfat konumuna indirgesek, "bak necla ilişkimiz boyunca ben öküz gibi düşüncesiz davranacağım ama sen eve geldiğimde yüzüme bakıp o günkü ruh halimi anlayıp ona göre davranmak zorundasın" demekle aynı anlama geliyor, çünkü karşınızdakinden sizin ona asla veremeyeceğiniz bir şey istiyorsunuz. daha önce ilk deneyiminizi karaköy'de ya da karakaçan'la yaşadığınız için vermemeyi seçtiğiniz daha doğrusu.

4) bu kadar magalakça bir zihniyetten kadın - erkek eşitliğine inanması beklenebilir mi? kadının bakire olması zorunluluğuna karşılık, er kişi erkek adam olduğu için bakir falan olmak zorunda değil, kazayla bakir olsa erkek meclisinde utanç kaynağı olacak bu durum hatta. eveti burda bariz bir eşitsizlik var. demek ki bu tarz bir eşitsizliği destekleyip arzulayan erkeğin yarın öbür gün evde hiçbir işe dokunmadan götünü devirip yatmasına rağmen kadına hükmetmeye çalışması, kadının üzerinde 'kimseyle görüşmeyeceksin, o erkek kimdi' gibi baskı kurarken karısını boynuzlaması gibi durumlar bizi şaşırtmayacak. henüz birebir bir örneğini görmeyip de yazarken tiksindiğim bu erkek modeliyle hangi karakter sahibi, aklı başında kadın beraber olmak ister bilemiyorum.

5) bu bağlamda hemen daha fazla sinirlenmeden bir sonuca gitmek istiyorum sevgili sözlükçüler. bu zihniyetin sahipleri kendilerine gayet uygun karaktersiz, hayatında başka erkek yüzü görmemiş, ağzı var dili yok ve tabii ki b-a-k-i-r-e bir kadın bulup mutlu mesut yaşasınlar. çünkü bu adamlara başka hiçbir kadın katlanamaz, katil olup hürriyet'e üçüncü sayfa haberi olarak girer. kendi türdeşleriyle çiftleşsinler, "kanırta kanırta becermek, bağırta bağırta sikmek" gibi güzide fiilleri kendi hayatlarında kullanıp başkalarının özel hayatlarına karga burunlarını sokmasınlar.

(bkz: hrr)
  • bu nasıl bi hadisedir bilinmez... en cagdas dedikleri kimseler bile bu arayıştan vazgeçemezler... kendi oğulları, herkesin ırzına geçebilir fakat, evleneceği kadın bakire olmalıdır. bence asıl ahlaksızlık budur... biz de seviyoruz bakire, ama kalmamış... napacaksın.. ahı... bunun asıl amaçlarından biri de kanlı çarşaf'tan evlatlarının erkekliğini anlamaktır. yuh'tur...
  • erkeğin bir hayat arkadaşı aramak yerine kendi şekillendireceği bir lületaşı araması olayına denir. bakire kız sözüm ona el değmemiş tertemiz kızdır. burada unutulan nokta şudur: sex hayatın önemli bir parçasıdır. bunu yaşamamış, ucundan bulaşmamış bir kadın, kız olmanın ötesinde pek çok açıdan çocuktur.
    ömr-ü hayatı boyunca spermlerini etrafa yayma çabasında olan bir erkek açısından düşündüğünüzde, döllenmemiş, hamile olmayan bir kadın arayışı biyolojik olarak anlaşılabilir. ancak insanoğlunun hayvandan farkı benliğinin biyolojik isteklerini bastırması, ya da zamana ve duruma uygun olarak yorumlamasıdır.
    "masum güzellik arama" adı altında eşi aracılığı ile kendi günahlarından soyutlanma, yani bir çeşit günah çıkartma,
    "daha önce kimseyle beraber olmamış bir kız arama" ad altında başka erkeklerle karşılaştırılmaya karşı bir güvensizlik,
    "hiçbirşey görmemiş bir kızla bir çocuğun benzerlikleri" adı altında bastırılmış sübyancılık,
    "törelere uyma" şeklinde benliğin topluma karşı ezik olması durumu,
    ya da duruma göre bu özelliklerin karışımları şeklinde bakire gelin arayışını değerlendirmek mümkündür.
    her şekilde, bakire gelin aramak, yüceltilmeye çalışıldığının aksine eksiklik, yetersizlik, arıza işaret eder.
  • tanıdığım insanlardan gözlediğim kadarıyla bu arayışa dahil olan 4 grupla sık sık karşılaşılıyor. bunlar:

1) türk toplumunun ahlak kuralları gereğince kadın evlilik öncesinde cinsel ilişkiye girmemeli diyenler ki bunlar sanırım azınlıkta.

2) " ben modernim iyi güzel de önceki kız arkadaşımın eski erkek arkadaşıyla öpüştüğünü düşünmek bile beni delirtiyordu, onunla yattığını bilsem kendimi kötü ötesi hissederdim" diyerek kıskanç ve sahiplenici kişiliğe sahip olduğunu realist biçimde ortaya serenler. bu kategorideki arkadaşlarıma göre bir kız isterse 1 kişiyle yatmış olsun, farketmez. o birlikte olduğu 1 kişi dönüp dolaşıp erkek bireyimizin kafasını yiyecektir bir şekilde.

3) ortam orospusu bir tiple çıkıp duygusal travma eşliğinde kafayı sıyıran, "kadınlara güvenmem" modundaki tipler. bu gruba dahil olanlar çıktıkları bakire olmayan her kadına "%100 motordur" düşüncesiyle yaklaşırlar. "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş"den çok "sütten ağzı yanan yoğurdu çöpe atar" motto'suyla hareket ediyor gibiler.

4) bakir olup " ben bu kadar senedir sıkı bir sevişemedim, ben yapamadıysam o da yapmamış olsun"cular da vardır ki onları gerdek gecesinde müthiş bir curcuna beklemektedir.

not: yukarıdaki gözlemler 1 milyon denekle yapılmamıştır ama yüzeysel de olsalar geneli kapsadıklarına inanıyorum. feminist ve kadın cinsel özgürlüğünün gerektiği gibi yaşanması gerektiğini düşünen sözlük bayanlarına selam ederim.
  • - selamlar... biz bi kız bakıyoruz...
    - kimlerdensiniz ?
    - tanrı'danız...
    - oğğ.. tabi verelim... üç tane kızım war benim, boy boy, selvi gibi...
    - kız mı ama... el değmemiş, sürtünmemiş mi ?
    - bi tanesi sekreter, onu bilemem... diğeri nişan attı, bişi oldu mu bahsetmedi... öbürü 9 yaşında daa.
    - 9 yaşındakine bakabilir miyiz ?
    - gelin tabi.. ewladınız kaç yaşında...
    - 41 yaşında ama paramız war.
    - hah... içeri girdiler... saldırın... werin köstavayı bana... kitapsızlar sizii...
  • memleketim aile kültürü içinde oldukça önemli bir yer tutan ve sadece dünyaya bacak arasıdan bakma üzerine kurulu anlayış...erkeğin bakirliği kontrol edilemeyeceğinden, üstelik bu anlayışta erkeğin milli olanı makbuldur, kadının "saf ve temiz olması" istenir ki tek kelime ile ikiyüzlülüğün daniskasıdır...
  • bir cok erkek icin soyle de leziz bir mevzudur ayrica:

*sacmala nurcan bekaret ne ya? bekaret dedigin elinin kiri! hangi cagda yasiyoruz bir geri kafalilik o. seviscen tabii sende, insan degilmisin ha? hadi bize gidelim tartisiriz orda

-sevisilmistir-

hadi baay nurcan sorun sende degil bende, kapiyi da cekmeyi unutma...
  • insan haklari ile insanlik kavramlarini ayirmak gerekirse, insan haklari acisindan gayet de gecerli bir arayi$tir. her musluman zinanin gunah oldugunu bilir ve evlilik di$i cinsel ili$kide bulunmanin zina oldugu gercegini farkindadir. bu nedenle "ben muslumanim" diyen bir erkegin* e$i olacak kadinin da musluman olmasini isteyebilir, hayat goru$u acisindan uyum icin en guzeli de budur. zinanin gunah olmasindan ve iyi bir muslumanin gunah oldugu soylenen $eyleri yapmayacagindan yola cikarak gelin adayinda bakirelik ozelliginin aranmasi icin yeterli bir aciklamadir. eger bunu pseudocode olarak yazmam gerekirse;
    bool evleneyimmi(){
    if damatadayi.requires(gelinadayi.din==musluman && gelinadayi.dinibutunluk==true)
    then return (exists(gelinadayi.kizlikzari));
    }
    diger dinleri bilmiyorum ama muslumanlar icin bu boyledir ve kimse yadirgayamaz. yadirganmasi gereken zihniyet "tum sevgililerim bir kere versin ama karim bakire olsun" zihniyetidir. boyle bir adam hayatinin hicbir yerinde zaten durust degildir ki burada olsun. o yuzden uzerinde bunca durulmasina da gerek olmayan bir mevzudur kanimca. unutmayiniz ki arayan mevlasini da bulur belasini da.
  • bo$ ve gereksiz bir arayi$tir. genellikle bu arayi$ icindeki insanlar "ben bilmem beyim bilir"felsefesini benimsemi$ hatunlar aramaktadirlar. tek istedikleri ayaklarini yikatip sirtlarini ka$itabilecek, gerektigi zaman tokadi yapi$tirip istediklerini yaptirabilecek hatun bulabilmektir.
    soyle de bir durum var ki turkiye'de oldukca yaygindir. aziz nesin'in soyledigi gibi %60i aptal olan bir memlekette sevgilisiyle sirf bu yuzden ilk geceye temiz kalsin diye yatmayip onu ba$ka kadinlarla aldatan, cinsel yonden kendini boyle tatmin eden bireyin kendisini de ne kadar kirlettiginin farkinda degildir. bakire gelin arayabilecek yegane insanlar zannimca hayatlari boyunca cinsel ili$kiye girmemi$ kendisini sevdigi ve evlenecegi tek kadina saklayan erkeklerdir.
hesabın var mı? giriş yap