şükela:  tümü | bugün
  • birtakım işler için gereken bakire sayısını yakalamak amaçlı eylemler bütünü.

bir boş bkz ekibi uktesi.
  • (bkz: evlenmek)
  • kurban etmek icin bakire kiz aranabilir. eski toplumlarda bakire kani bircok ozel anlam ifade etmekteydi ne de olsa.
  • piyasada kalmaması nedeniyle stok yapma çabası.
  • -ilk ben bozdum demek/ilk bana verdi ( ben deli birşey olmalıyım)diyebilmek.
    -kendisinden önce kimseye vermemiş bir kızı temiz zannedip kendi temiz dünyasına alma isteği.
    -kızların ilk birlikte oldukları insana bağlandıklarını çözmüş ancak bunun ömür boyu süreceğini kavrayamamıış bir insan olmak.
    -kendine güvenemek dolayısıyla daha önce başkasıyla yatmamış bir kızla olup ego tatmin etmek.
    -ananelerine bağlı(!) erkeğin,hayvani iç güdüsünü tatmin isteği.
    -kaç tane bakire kızı bozdum ben biliyor musun? diyerek aleme hava atan erkeğin anlamsızca bırılerınden paçayı sıyırmış bakire son kızı bulup evlenme çabası.
    (bkz: aptallık)
  • kompleks
  • elciye zeval olmaz, ben bundan 5-6 sene once bana iletilen bir sebebi iletiyorum; baskasinin actigi delik ya dar gelir ya bol gelir.

edit: elciye zeval olmaz dememe ragmen bazi yazarlar kotulemisler bu entry'yi. ellerine saglik. soz konusu arayisa bu sekilde sebepler sunanlar oldugunu gosterdigim ve sebeplerini onlarin agizlarindan ciktigi haliyle yazdigim icin kabahat bende aslinda. bu entry'ye cok kotuyu basmak isteyenler bir de #4815224 nolu entry'yi okurlar ise ne demek istedigimi anlayacaklardir. ancak hem yukarida yazili dusunceyi tasiyanlar olmasi hem de okudugunu anlayamayan/anlamayan kisiler olmasi nedeniyle boyle bir edit'e ihtiyac duyulmasi gercekten uzucudur. demek ki; memlekette ataerkil dusunceyi benimsemis kisilerden sonra duzeltilmesi gereken bir de okudugunu/gordugunu/duydugunu az da olsa eleyip dokumadan (ince eleyip sik dokumayi coktan es gectim) yorum yapan/fikir yuruten grup serpilmis. hayir bilgi sahibi olmadan yorum yapan insanlar hep vardi, ancak "anlamadan fikir yuruten/yorum yapan"; iste bu grup ya eskiden de vardi ve ben karsilasmamistim, ya da yeni yeni olusuyor.