• kırmızı kuşak saçmalığını protesto etmek için bakire olanların da yapmasının eglenceli olacagını dusundugum eylem. kadın cinselliğinin metalaştırıldığı, salt kendinden ötürü var olamayıp, erkeğin zevk ve cinselliğine bir malzeme olduğu bir toplumda yaşıyoruz, cinsel geçmişinin olmaması bir erdem kabul ediliyor, bir saygı nedeni olarak kabul görüyor. niye? kadınlar erkek için vardır çünkü. kadınlar maldır. köledir. geyşadır vs.
    ah ne guzel. bir kadınla bir erkegin yasadığı veya yasamadıgı bir seyi kuşaklarla, çarşaflarla böylesine teşhir etmenin aslında ne kadar buyuk bir terbiyesizlik oldugunu anlamayan toplumumuza bir mesaj vermek için guzel bir trend olabilir. bakire olmamayı her önüne gelene vermekle eş tutan ve buyuk ihtimalle envai cinsel kompleksten muzdarip kadın ve erkeklerin suratına minik bir tokat olur.
    ayrıca çok afedersiniz ama, kuşak saçmalığı da daha bir çok saçmasapan gelenek gibi kırsal kesime ait bir gelenektir ve bu toplumda kadınların başına ne geliyorsa o müsibet kırsal geleneklerden gelmektedir.
  • "evet evlenmeden evvel önüme gelen vermiş olabilirim ama bu konuda üzerime gelmeye kalkarsanız allah yarattı demem ağzınızı gözünü dağıtırım" anlamı taşır taşımalıdır ya da taşısa iyi olur bence...
  • kara kuşak sahibi gelinin yapacağı eylemdir..
    -şiiimdiii, gelininnn dayısından, biir kum torbassıı..
  • vera wang'in imzası imiş efendim bu, ben de bir arkadaşımda gördüğümde öğrenmiştim. düğün davetlisi benden hayli büyük bir aile dostumuza "siyah kuşak ne bee?" diye sorduğumda söylemişti. o kadar da anlamıyorum modadan, kendi aydınlanmamı paylaşmayı bir borç bilirim.
    konunun bekaretle ilgisi ise 0. olay tamamen tasarım gelinlik.
  • bekaretini 5. dan samuraya vermiş anadolu kadını serzenişi

edit: (bkz: başlık başa kalmak)

epey sonra gelen edit no 2 build 122:

edit: (bkz: başlık baştan çıkmak kel görünmek)
  • sarışın gelinlere daha çok yakışacağını düşündüğüm eylem.
    (meali: kim vurduya gittim ama geldim, dönüşüm muhteşem olmadı mı bak)
    esmerlerde eh duracağını sanıyorum.
    (meali: melettim melettim ama en sonunda kararımı verdim, mütemadiyen vereceğim bak)
    kızıllarda daha bir şahane de durabilir.
    (meali: evleniyorum ama gençliğimi güzelliğimi feda ediyorum bakma)

(bkz: eylem koymak)
  • gelinjutsu'da kara kusak olduguna isaret eder.
hesabın var mı? giriş yap