• kendisine soru sorulmasına müsade edilmeyen bir genç, istanbul büyükşehir belediye başkanı kadir topbaş'a tepkisini dile getiriyor ve genç kızın söylemleri karşısında topbaş alanı terk etmek zorunda kalıyor. genç kızın tepkisi kim ne derse desin takdir edilesidir.

(bkz: bu halkın gerçekleri öğrenmeye hakkı var)

http://webtv.hurriyet.com.tr/…e-topbas-a-tepki.aspx
  • yüreğine, diline, cesaretine sağlık dediğim kızdır. bu ülkeyi değiştirecekse kadınlar değiştirecek.
  • doğanın talanıyla ilgili sorusunu tam da sorulması gereken yerde sormuştur.

(bkz: akp'nin ataköy sahilinde yaptığı katliam)

videoda kendisinden daha cesaretli olan bir abla var.bakırköy bunları tutmasın,hırsızsınız diyerek özet geçti resmen.
  • aday olsa oyumu hiç düşünmeden bu duyarlı ve cesur kızımıza verirdim.
  • artistlik yapan kizdir.
    amaci kesinlikle soru sormak degil provakatiflik yapmaktir.
    orada olsaydim, muhtemelen, agzinin payini verirdim ama neyse ki istanbullular benden daha medeni ve yerel secimlerde bu kiz gibilere agzinin payini verecek.

bu kiz gibiler, sagolsunlar, kadir bey'e oy kazandiriyorlar. once saygiyi ogrenseler ve kendilerini olgunluk cercevesinde daha iyi ifade etseler belki istedikleri kisi basa gelir.
    -ben olsam- sirf meydani bu kiz gibilere birakmamak icin sirri abe'ye verecegime, oyumu kadir topbas'a veririm.

bagirip cagirmanin anlami ne?

efendice yaklasip, "kadir bey bir soru sorabilir miyim" dese emin olun ki kadir topbas onu dinlerdi.
    belki bu kiz beni de ikna ederdi ama bu saldirgan tavir acikcasi kizi tiksindirici bir hale getiriyor.
    zaten akpatinin aldigi oylarin katlanarak artmasinin sebebi: bu gibi kendini bir halt sanan insanlarin tahammulsuz tutumudur.
  • kendisi cırtlak değildir, dolduğu için ve ağlamamak için çabalaraken sesi çatallaşmıştır.
    anneye babaya söz dinletemezken yaşanan duygu patlaması gibi bir şeydir.
  • tepkisini dile getiren milyonlarca kafasi calisan insandan biridir. lakin isin daha ilginc tarafi videonun sonunda yine tepkisini dile getiren ve neden secim zamani bakirköy'e geldiklerini soran orta yasli bir kadina "yürü lan yürü" diyebilecek öküz korumalara sahiptir su anki belediye baskani. islerine gelmeyince yürü lan yürü tabi.

edit: sivri zekalilarin "ehüehü kizin sesi cirtlak ehüehüüü", "sondaki kari cok korkunclu ehüüü ehhüüühühü", "soru soracagim demis sormamis eheheh" diye elestirdikleri kiz. dediklerini elestiremezsiniz haliyle siz de biliyorsunuz. ha bir de biri senin ablana, annene "cok korkunclu" dese kafasini kesmeye kalkarsin, siz diyince sorun yok. bu arada al bak bakalim soru sorunca insanlar sizi adam yerine koyup nasil cevaplar aliyorlar bi izle.

http://www.youtube.com/watch?v=uf0zcihzmwo
  • ağzından demokrasi, ileri demokrasi, über demokrası, laflarını düşürmeyen bir parti'nin belediye başkanı'nın, vatandaşlık hakkını kullanan ve belki de oy verdiği belediye başkanı ile konuşmak isteyen bir bireye takınmış olduğu tavrı çok net ortaya döken kızdır efendim. miting'de sesi çatırdayanların sesini oniki senedir istisnasız yayınlayan ana akım medyaya inat, cırtlak sesini yediğim kızdır. candır. aferindir.
  • ülkemin gururu, ciğeri beş para etmezlerin çiğneyemediği onurudur.

o incecik, çocuk sesiyle; bu ülkede ölüm uykusundaymış gibi derin bir sessizliğe gömülmüş, "adamlar çalıyor ama çalışıyor" yüzsüzlüğünde gerizekalı laflar edebilen insan müsveddelerine inat hesap sormuştur gezi'nin baş sorumlulularından biri olan kadir topbaş'tan.

iyi konuşuyor diye sırrı süreyya'yı, nazik adam diye topbaş'ı savunan iki yüzlü ve ucuz türkiye siyasetine sesi sağırlarca bile duyulan bir tokat atmıştır.
    senin, benim, sesi çıkmayanların, korkakların da hakkını savunmuştur. muhtemeldir ki gezi'nin mimarı olan 90 kuşağına mensup bu arkadaşım.
    onunla aynı ülkede yaşamaktan gurur duydum, alnından öperim kendisinin.

olayın videosu

videonun ilerleyen bölümlerinde bir kadın daha tepki gösteriyor, milyon ağacı kesip ranttan istanbulu talan eden belediye başkanının yüzsüzce yaptığı bakırköy ziyeretine. kadın oradan uzaklaştırılırken gıkı çıkmayan korumanın kadın menzilden çıkınca atarlanıp terbiyesiz demesi de ayrıca manidar.

helal olsun bu ülkenin kadınlarına.
    cesaretle, hırsızların suratlarına karşı bağıra bağıra söylüyorlar hırsız olduklarını.
12 entry daha
hesabın var mı? giriş yap