şükela:  tümü | bugün
  • tlfndaki bayan - sey, ben bidibidi apt. 9 numero.bi litrelik kola, bide bana 25 milyon borcunuz vardi . gonderirseniz sevinirim.
    dinleyen ben - oha . . .
  • gecenin bir vakti evdeki iki bünyenin canı delicesine eti puf çekmektedir. bakkaldan puf almacasına bir yazı tura müsabakası düzenlenir ve kaybeden bakkala doğru yol alır. o güne dek gecenin geç vakitlerinde yalnızca alkol almak için gidilen bakkalın karşısına elde iki adet eti puf para uzatılınca bünye kendisini kötü hisseder:*
    - çocuk var evde, canları istemiş kıramadım **
    - tabii tabii, hadi canım
  • bakkalda alı$ veri$ yapıyorken,tam para üstü alıyodum bakkalın gözler dı$arıya kaydı.baktım bi adam geliyo.bakkal bağırarak:
    -ulan ibne naapıyon lan burda?
    -eee olum,ibneler ibnelerin takıldığı yere gider*
  • -rahim abi ben bi tane la gazetta dello sportalayım...
    -pardon gülüm ne istediydin?
    -la gazetta dello sport tahir abi...(hızlıca)
    -ha gülüm o gasteden kalmadı fotomaç vereyim sana(çaktırmıyo dayım)

ah be rahim dayi hergün yenir mi bu yaa...ama gazete ve spor önbelleğe atılmış o da iyi...
  • bi adam bakkala girer ve o sirada bakkala adamdan hemen once girmi$ olan bir diger mu$teri sipari$ini verir:
    "usta bana ordan bi elem*,bi keder bi de huzun ver.."
    bakkal amca da en $ahane ses tonuyla:
    "bu ak$am huzunleri evde biraktimm"
    diye $arki soylemeye ba$lar.. bu durum o bakkalin bir daha donulmemecesine, arkaya bile bakmadan terkedilmesine sebebiyet vermi$tir..
    budur..
  • sıcak yaz günü dondurma alınacaktır. bakkalın dışında duran dondurma kutusuna yönelinir. çeşitleri gösteren tabelaya bakılır, bir şeye karar vermeye çalışılmaya tam başlayacakken içerden hemen bir velet çıkagelir. (her dondurma satan bakkalın bu dondurmadan sorumlu veledi illaki vardır.) ellerini dondurma kutusunun üstüne koyarak:

- buyür abi!

der. çocuğa bir bakış atılır ve "daha karar vermedim" denir. panoya bakılmaya devam edilir. çocuk müdahele etmeden duramaz.

çırak: - abi maknum var. yeni modeli çok süper.
    ben: - biliyorum yedim.
    çırak: - abi sonra kornettonun da yenisi çok iyi
    ben: - kornet sevmem.
    çırak: - abi sen de karar veremedin.
    ben: - (bi rahat vermedin ki göt) ee peki magnum alayım vişneli..
    çırak: - (içeri seslenir) mustafa abiiiii fişneli maknum kaldı mııı?
    mustafa abi: - yoooohh
    çırak: - yokmuş abi.
    ben: - ee o zaman normal magnumu alayım ben..
    (tekrar içerisiyle aynı muhabbet döner, ama bu sefer vardır)
    çırak: - buyur abi.

bu çıraklar dondurma satan bakkalların pazarlama elemanları mıdır daha çözemedim.
  • iki arkadaş bakkala girerler.

-pardon, çilekli soda var mı acaba?
    -bakayım. *
    -maalesef. limonlu var.
    -peki şeftalili var mı?
    -maalesef limonlu soda var sadece, çilekli yok, sadece çilekli var.
    -???
  • -(ben) bir milliyet lütfen
    - şu çakmak yanmıyor bi baksana..(nie müşteriye çakmak yanmıyor denir, tabi uyanmak lazım)
    - ayh! (elektrik çarpar)
    - dur nereye gidiyorsun..
    - başka bakkala....
  • garsoniyerin altındaki uzun zamandır görüşülmeyen bakkala girilir, alınacaklar alınır muhabbet başlar:

bakkal: uzun zamandır gözükmüyodunuz.
    pw: iş değiştirdim, gelmeye fırsatım olmuyodu.
    b: ne iş yapıyorsunuz?
    pw:x şirketinin çağrı merkezinde çalışıyorum. yurtdışındaki müşterilere telefonla destek veriyoruz.
    b: olsun o da iyi bir iş.
    pw: **dumur dumur dumur** 'içses: ulan bakkalsın sen, ne demek "olsun o da iyi bi iş" lan' he evet iyi iş. iyi akşamlar.
    b:iyi akşamlar.
hesabın var mı? giriş yap