• "iki paket winston box alabilir miyim?" cümlesinin zamanla "iki paket sigara versene ordan" a evrilmesi.
  • ekmek almaya gidip elinizde flaşbellek, içinde de şerif izgörenin avucunuzdaki kelebekle dönmek sayılabilir. adam bir de sözlü yapar gibi izlenen şeyden sorular soruyor ya lan.
  • ilk zamanlar pek istemeseniz de sonraları iyiki olmuş diyeceğiniz süreçtir. bugün moralim inanılmaz kötüydü, sigaram bitti ve bakkala sigara almaya gittim
    ben: bi winston verir misin müdür
    bakkal: içmek için mi?
    bi an durakladım,zaten moralim çok kötü, ve birden başladım anlamsızca gülmeye. esprinin iyi oluşundan değildi o an gülmeye çok ihtiyacım olduğu için bir kıvılcım bekliyormuşum. müteşekkirim gülmeme neden olduğu için
  • -merhaba
    -merhaba
    ile başlar.
    -akşam playstation'a gelirken 4 bira, 2 marlbora getir.
    'e kadar gider.

izmir'de 4 sene aynı bakkaldan alışveriş yaptım, doğumgünlerimde şarapla gelirdi... hımm bokunu çıkarmışız.
  • tam para hatta parayı fazlasıyla vermenizle başlayan, utana sıkıla makarna ve bilimum temel ihtiyaç yazdırmakla devam eden, veresiye sigara ile tavan yapan, bakkalın senin eve karı atmasıyla sonuçlanan süreç.
  • eğer siz de samimileşme isteği içerisindeyseniz bir kaç güne kadar inebiliyor bu. ama gelin görün ki sizin samimileşme isteğiniz sıfırın altında bile olsa bu samimileşme süreci en az bir kaç ay içinde gelişimini tamamlamış oluyor ister istemez. işte bu süreç bitti mi benim için başka bakkallara yönelme zamanı gelmiştir arkadaş. ekmeğimi alır çıkarım ben. yaa havalar da çok bozdu evet gibi diyalogların ne bana yararı var ne de ona.. bakkala manava karşı hissedilen bu engellenemez samimi olma isteği nedendir anlamış değilim bu yaşıma kadar. bir de samimi olma derdinde olmayan bakkallar vardır ki onları çok severim, hatta bu sevgimin sonucu olarak istemeden samimi olduğum bakkallar da olmadı değil. hımm.. böyle anlatınca bana da ilginç geldi bak şimdi..
  • siyaset / gündem konusu açmasıyla başlar.

"haydar baş'a verdim oyumu"

naptın be abicim sen.

ama artık her sabah boğuk, çatal çatal bir sesle sigara deyince hangisi olduğunu biliyor.
  • benim yaklaşık 5 yaşımdan beri her gördüğünde ''-oo büyümüş la mal'' deyip erojen bölgeye cücükümsü hareketlenme yapan mehmet amcayla bodoslama gelişen süreç
  • boku çıktığı zaman bakkal çırağı evinize fazladan birayla gelip "bu ikisini de kendime getirdim" diyebilir. hatta demiştir.
  • istanbul'un şirin ilçesi kartal'ın, şirin mahallesi uğur mumcu mahallesi'nde iki gün süren süreç.

henüz bir ortaokul bebesi iken anneanne ile birlikte bu mahalleye taşınılmıştır. ev tutulmuş, temzilik filan yapılmaktadır. iki gün sonra bir kaç ihtiyaç almak için bakkala gitmem gerekmiştir. bakkalda beni bakkal ve yanındaki yaşlı amca karşılamıştır.

ben: iyi günler bakkal amca. iki ekmek bi süt.
    bakkal: al canım
    ben: eyw
    bakkaın yanındaki yaver: kim bu çocuk?
    bakkal: hakiki yav yok mu yeni taşınan ayşenin torun?
    amca: haaa

ulan, kadın evden bile çıkmadı. sen nerden duydun, ne ara tanıştın. adımızı ne ara öğrendin be kardeşim?
hesabın var mı? giriş yap