*

• genelde elektronik dans muzigi alemlerinde kullanilan bir asagilama tabiri.alarma vesaire gibi gruplarin populer olup yalovada site girislerinde dogan slx icinde bangir bangir calinmasi halinde ayak olmak onculune de bagli olarak dislanacak sarki ve bu sarkilari yapan gruplarin tarzi bakkal muzigidir.
    anlamsiz manasiz bir saptamadir, sovanizme acilan kapidir.
  • kapici cocugu ornginde oldugu uzere bilinmeyen sebepten mahalli kurumlarda kilit gorevler goren, onlar olmadan rahat huzur bulamayacagimiz insanlarin isminden hareketle uretilmis bir muzik turu.

bakkal muzigi dinlemeyenler, sanirim "kont muzigi, baron ezgisi, sansolye melodisi" gibi aristokrat "ben ve benim gibi bir kisim arkadas"in dinledigi muziklere meylediyor olsa gerek.
  • ev müziğine benzeyen müzik çeşidi (bkz: house music)
  • her ne kadar yurdum insaninin 40 hp lik arabalarinda 3000 wattlik muzik sistemleri ile kom$u koylere kadar iletme ihtiyaci duyduklari, memleketimdeki ilk ornegi pump up the jam olarak gosterilebilecek ilkel ritm agirlikli $arkilara verilen isimse de, bana hep icinde gofret ve hazir corbadan bahsetmesi gerekirmi$ gibi gelen muzik turu...
    (bkz: mc hammer turk mu)
  • bakkal muzigi kelimesi "herkesin bildigi, severek dinledigi* herkesin uc a$$agi be$ yukarı e$lik edebilecegi parca"ların butunune verilen isim. dinleyicinin muzige cabuk ısınması icin calınan parcalara bakkal denebilir.
  • daha büyük bir hakaret için (bkz: asansör müziği)
  • dogru yazilisi bak-kal muzigi olan ve insani fazlasiyla sasirtan, hatta soka sokan muzik turudur.
    (bkz: kal geldi) *
    (bkz: bakkal geldi)
  • artık mtv sayesinde bi kademe atlamıs muzik turudur kendisine artık şarküteri müziği denilmelidir.mtv son zamanlarda populer olan sarkılarını calarken sağ ustte program adı olarak sarkuteri yazmaktadır.
  • tech house, deep house, minimal, progressive trance, vocal trance, uplifting v.s. bu kategoriye girmez. işlevleri ve varoluş amaçları arasında sıfır çizmek de olan en az 20 sene öncesinin modeli, gaz tenekesinden hallice renault 11, doğan, şahin, subaru leone, ve sair tomofilin tesisatında ekseriyetle ciyuv ciyuv takatakataka diye çalan, yine en az 10-15 senelik techno tarzı tınılar var ya. işte bakkal müziği budur.
hesabın var mı? giriş yap