• "öküzlük, saygısızlık, salağa yatma, bencillik, zayıfı ezme güçlüye tapma, kendinden üst birini görünce köpekleşme, yalancılık ve daha sayamayacagim bir çok kötü özellik almış başını gidiyor. bu durum haliyle trafiğe de yansıyor, hayatın başka yerlerine de"

şimdi bir yabancı gelip bunu istanbul için yazsa?

ne diyeceksin, hayır istanbul'da öküzlüğe, saygısızlığa, bencilliğe, zayıfı ezmeye güçşüye tapmaya yer yok mu diyeceksin.......

genelleme yapmak istiyorsanız biraz daha çalışın dersinize......
  • turkiyeye yeni donmus biri olarak 2015 ve 2017 bakusu arasindaki farklari anlatiyorum
    -2015 de arap azdi ama simdi arap azdi(saka degil)
    targovi civarinda peceli uzun elbiseli arap gormekden biktik
    -2015 de otobusler gercekten kotuydu ama simdi temiz ve havalandirmali otobusler almislar kirmizi renkli baku bus diye onlar baya iyi
    -taksi icin azerbaycandan hat alin* ve *9111 i arayin ve pazarlik yapin genelde uygun fiyata gidilebiliyor (30 km yola 10 manat verdik* ) 2015 de bu kadar aktif bir servis degildi
  • is dolayisiyla yaklasik 15 ay yasadigim sehir. aslinda guzel bir sehir, lakin insanlar cok acimasiz sehri yasanmaz hale getiriyorlar, o trafik yokmu o trafik insani boguyor resmen heleki yogun vakitlerde. bunun haricinde gezilecek gorulecek cok yeri var, yasamak icin de ideal (ruzgari biraz daha az ufurse tam iyi olurdur ama). ınsanlari turklere karsi genelde iyiler zaten cok yakiniz, arada illaki cikintilar var ama daha once bahsedilen insanlardaki kotu ozellikler her ulkede var o yuzden fazla abartmayin aynilarindan turkiye'de bol bol var!
  • yasadigim ve burada olmaktan dolayi cok mutlu oldugum sehir.
    daha once meslegim *geregi bircok sehirde yasadim. baku bir turkun yasayabilecegi en kolay yerdir.
  • [evet bakü. kentin adı gibi. ama kentle hiç ilgisi yok. aslında bu, dedem nubar'ın sevecenlikle bana taktığı bir isimdi. yalnız o böyle derdi, başkası değil. ilk önceleri bana "abaka" derdi. ermenice "gelecek" demek.] amin maalouf - les echelles du levant
  • çalışma hayatına adım atdığım ve belli aralıklarla 5 yıl boyunca çalıştığım şehir.en revaçta olan yeri tarqovi caddesidir.cadde üzerinde bulunan kafelerde oturup rengarenk, özene bezene düğüne gider gibi giyinmiş azeri kızlarını ve neredeyse hepsi tek tip giyinmiş azeri erkekleri gözlemleyebilirsiniz.
  • öncelikle gitme sebebiniz her ne olursa olsun ülkenize koşarak geleceğinizden emin olun.konser için gittin ve 4 gün kaldık çektiğimiz rezillik dizboyu olayları ayrı yazacam
    -her şey rüşvet ile dönüyor
    -herkes sizi nasıl çarparım dolandırırım diye gözünüzü içine bakıyor
    -evet türkiyeyi ve türkleri seviyorlar ama bu sizi zor durumda bırakmalarını değiştirmiyor
    -kendi vatandaşlarına bile çekilmez bir devlet (türkiyeyi 27 senedir eleştiren biri olarak utandım)
    -kabalar
    -4 gün boyunca tuvalet kağıdı bulamadım
    -0 hijjen, 0 incelik, 0 anlayış

not:
    azeriler= rusların soğukluğu ve tembelliği+ arapların pisliği ve içi boş olan gösterişi + türklerin siniri ve ülkücülüğü

* en beğenmediğiniz türkiye sınırları içerisindeki bir ilden 100 kat falan daha kötü bir yer bakü, şehirin merkezi güzel yapılmıs ama içi boş gece ışıklandırma bile yok bildiğin taşdevri

bence gitmeyin hiç gerek yok...
  • neden küleklerin şehri ünvanı verildiğini 2 gün önce gösteren şehirdir. saatte 80 km hızla esen rüzgar sokak aydınlatmalarını, yön tabelalarını söküp atmıştır. uçuşan insanların varlığını göstermiştir.*
hesabın var mı? giriş yap