• icine bir nebze hardal da karistirilirsa super salata sosu olabilecek karisim
  • bir çay bardağı ılık suya bir tatlı kaşığı bal, sonra üzerine yarım limon sıkmak ve karabiber boca etmek suretiyle elde edilen karışımdır. bademcikleri yumuşatır ve nefes alıp verişinizi kolaylaştırır. nezle, grip olduğumda ilk başvurduğum çaredir, tylol hot'tan iyidir.
  • karabiber yerine, varsa zencefil konulmasi, etkinin kendisini daha hizli gostermesini saglayacaktir.
  • bal, zencefil, zerdeçal karışımı bundan daha hızlı bir sonuç vermesi ve daha kötü tadı ile bilinir.
  • ü$engec insanlar icin bal&limon esasli pastiller üretilmi$tir, her eczanede bulunur.. markasini hatirlamiyorum ama "kari$tirmak" la ugra$amayanlar icin birebir..
  • öksürmemek için kendimi zorladığım,kızardığım ama en sonunda böhüeheaa diyerek patladığım zamanlarda hazırlanan anne karışımı.

bi de bunun pekmez karabiber limonlusu vardır,daha acı olur.
  • plasebo etkisinden dolayı mıdır yoksa hakikatten mucizevi bir karışım mıdır bilemem ama ne zaman hasta olsam beni iki günde kendime getiriyor bu şey. boğazı yakıyor, öksürükleri coşturuyor ama hakikatten yararlı geliyor. kocakarı ilacı deyip geçmemek lazım bir bildikleri var sanırsam...
  • boğazı tahriş edercesine öksürmeyi yarım çay bardağı karışımıyla bitirmektedir. mucizevi karışımın hazırlanışı şöyledir. tepeleme 1 tatlı kaşığı balı cezvede eritilir ve köpürmeye başlayınca bir çay bardağına dökülür, içine bir silme çay kaşığı karabiber boca edilerek iyice karıştırılır. son olarak da sıkılmış yarım adet limon suyu karışıma eklenir karıştırılır ve ufak yudumlarla sıcak sıcak içilir... karışımın midemize değil boğazımıza faydası olacağı öngörüldüğünden yavaş içilir. ben böyle düşündüm. evet.
  • şu anda arkadaş önerisiyle bir kupa içmeye çalıştığım iğrenç ötesi şey. karabiberden tiksinen bünyemde onulmaz yaralar açmakta. şu nezle geçecekse çekeyim râzıyım da...
  • şu anda hüngür hüngür ağlamama sebep olan hüzünlü karışım.
    yok böyle bir işkence neyse ki boğaz ağrımı kesti.
    ama yerine getirdiği acı daha mı iyi orasını bilemem.
    neyse,en azından konuşabiliyorum şimdi.
hesabın var mı? giriş yap