şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mossad'ın ele geçirmek istediği abazan kişileri üzerlerine gönderdiği bir afet aracılığıyla paketlemesi.
 • sadece mossad'ın değil, öteden beri bütün istihbarat örgütlerinin kullandığı yöntem [honey trap]. kadın ajanların seksapelini kullanarak bilgi toplama hadisesidir.
 • (bkz: honey pot)
 • yarin dudaklarıdır..
 • bi nevi arı kovanıdır.
 • bat leveyhalar tarafından yapılan eylem. kurbanlarından biri için (bkz: mordehay vanunu)
 • cinselliği kullanarak casusluk faaliyetlerinde bulunmak, bilgi toplamak, alavere dalavare çevirmenin karşılığı olan, ingilizcedeki honey trap kalıbının birebir çevirisi.

  sıklıkla kadınlar kullanılarak yapılsa da, misal popüler kültürden bildiğimiz james bond karakteri de bu yola sık sık başvurur. sıradan bir türk çocuğunun okul hayatından bildiği, orta asya türk beyliklerinin imanını gevreten çin prenseslerinin yaptıkları da bu kategoriye dahil edilebilir. çinliler, 21. yy da da babadan kalma bal tuzağı tekniklerini kullanmaya devam ediyorlar:

  http://www.foreignpolicy.com/…ory_of_the_honey_trap

  linkteki yazı, mi5 in, britanyalı işadamlarını, çinli haberalma servislerinin kullandığı bal tuzağı tekniklerine karşı uyarması üzerine. çinliler bu teknikleri kullanarak, ekonomiyi yöneten kişileri kendileriyle çalışmaları için tehdit etmeyi planlıyorlarmış. sanayi veya ekonomik casusluk diyebileceğimiz bu hareket, beyaz erkeğin "gözü çekik olanın kukusu da çekik olur" inanışı da hesaba katıldığında, gayet başarılı olabilecek bir taktiktir.

  başka bir güncel örnek, kremlin i eleştiren 9 rus muhalifle yatıp, bunları kameraya alan bir rus modelle ilgili:

  http://www.independent.co.uk/…nd-spies-1742543.html

  kgb bu teknikleri soğuk savaş sırasında bol bol kullanmıştır. en bilinen örneklerinden biri, britanya' nın, 1950 lerin ortasında moskova donanma ateşesi olarak çalışan john vassal' ın, homoseksüelliğinde karıştığı bir bal tuzağıyla, 7 sene boyunca gizli bilgileri kgb ye sağlamasıdır.

  günlük hayatta da enteresan yansımaları olabiliyor bu bal tuzağı mevzusunun. eşlerinin kendilerini aldatıp aldatmayacağını merak eden kadınlar, "honey trap agency" isimli bir ajansla temasa geçip, ajansın kadın elemanları/ dedektifler, eşlerini veya erkek arkadaşlarını baştan çıkarmaya çalışırken, erkeklerin sadakatlerini ölçebiliyorlar:

  http://www.ukhoneytrap.co.uk/

  yurdumuzun erkeği üzerinde de verimli olacağına inandığım bir yaklaşımdır.

  (bkz: mata hari)
  (bkz: amsalak)
 • kitaba isim babalığı yapan kişi için şapka çıkarttırır.
  "the woman from mossad : the story of mordechai vanunu and the israeli nuclear program"
 • genel uygulamada yem olarak kadınlar kullanılsa da hedef kişinin tercihlerine bağlı olarak ona çekici geleceği düşünülen herhangi biri (aklınıza ne gelirse) vasıtasıyla ilgili kişiyi pusuya düşürme, yakalama, karalama vs. işi.

  genellikle istihbarat alanında çalışanlar tarafından, hedefteki kişiyi (karşı istihbarattan, ünlü, politikacı, kilit kişi ya da tehlike arz eden herhangi biri olabilir) tuzağa düşürmek için kullanılır. gerçek uygulamanın yanında tarkan filmlerinden tutun da james bond'a kadar çoğu yapımda sıkça kullanılsa da sıradan yeşilçam filmlerinde kullanıldığı da vakidir.

  james bond'un 1995 yapımı goldeneye filmininin tina turner *insert kandilli temenna here* tarafından seslendirilen aynı adlı soundtrackinde de duyulabilir. sözleri şu şekilde. ilgili yerse:

  --- spoiler ---

  it's a gold and honey trap
  i've got for you tonight

  --- spoiler ---
 • aklıma direk 5 kavanoz bal 100 lira artı polen hediye türü reklamları getirmiş isim tamlaması.

  gülmeyin amk onlar da tuzak. orospu çocukları mısır şurubunu bal diye yutturuyorlar millete. bir de böyle sakallı mübarek kisveli abileri çıkartmış inşaallah maaşallah dedirtip balı yerken besmele çektiriyorlar falan.

  ruhunu siktiklerim ya.