• oksurugu gecırmek ıcın yapılan bısey.tadı ıgrenc oluyor tabıı kı.bır daha oksurmeyesınız gelıyor.
    (bkz: kocakarı ılacları)
  • biraz polen ve toz haline getirilmiş ceviziçiyle ciddi bir afrodizyak haline gelebilecek karışım.
  • cocuklari korkutarak hastalanmalarini engellemek icin uretildigini tahmin ettigim bisi. ancak oksurursen sana bal ve karabiber yediririm gorursun gununu diyen bir ebeveyn bal ve karabiber gibi iki alakasiz ve igrenc seyi karistirmayi akil edebilir, yoksa kimsenin hastayken keyfinden bu igrenc seyi hazirladigini ve tesadufen iyilestirci etkisini farkettigini sanmiyorum.
  • öksürüğe gerçekten iyi gelen karışım. küçükken sık sık öksürerek uyandığım gecelerde annemin, odanın kapısında elinde bir çay tabağında bal ve karabiber karıştırarak belirmesini, akabinde "istemiyoroooom" dememe rağmen binbir dil dökerek sabırla yedirmesini hatırlatır hep.
  • aynı amaçla zencefilli bal ya da tarçınlı bal da kullanılabillir.
  • büyükannemin ben küçükken, soğuk algınlığı ve öksürük septomlarına vazgeçilmez çözümü idi,
    sırtım üzerinde ballı karabiberli karışımın üzerine havlu koyarak gerçekleştirdiği tedavi,
    o zamanlar bu yolu emekli olmadan çalıştığı gizli servislerin sorgu metodlarından biri olduğunu düşünürdüm,
    hala daha düşünürüm, tam facia.
  • sicak suyla karistirip cay gibi de guzel olur
  • esas vodkanin icine katmak lazimdir, her derde deva.
  • renk itibari ile çimentoya benzeyen, boğaz ağrısına iyi gelmesini umduğum için shot bardağında karıştırdığım ve kaşıkladığım ilaç.
  • bala alerjisi olanlar için toz şeker ve karabiber karışımı da öksürüğe karşı etkili.
hesabın var mı? giriş yap