1. oksurugu gecırmek ıcın yapılan bısey.tadı ıgrenc oluyor tabıı kı.bır daha oksurmeyesınız gelıyor.
    (bkz: kocakarı ılacları)
  2. biraz polen ve toz haline getirilmiş ceviziçiyle ciddi bir afrodizyak haline gelebilecek karışım.
  3. cocuklari korkutarak hastalanmalarini engellemek icin uretildigini tahmin ettigim bisi. ancak oksurursen sana bal ve karabiber yediririm gorursun gununu diyen bir ebeveyn bal ve karabiber gibi iki alakasiz ve igrenc seyi karistirmayi akil edebilir, yoksa kimsenin hastayken keyfinden bu igrenc seyi hazirladigini ve tesadufen iyilestirci etkisini farkettigini sanmiyorum.
  4. ciğerler feci şekilde üşütüldüğünde sırta sürülebilen mükemmel karışım.önce üzerinize giydiğiniz kazak ve atlet sınavır,daha sonra bal,kaşık yardımıyla sırta iyice sürülür.ince bir tabaka şekline getirilir.tabi bu herkesin kaldırabileceği bir his değildir,sırtınızın yapış yapış olduğunu hissedersiniz. daha sonra bu balın üzerine karabiber dökülür ve bir bez ile üzerimizdekilerle teması engellenir.iyileşmenin tek şartı o geceyi o iğrenç şeyle geçirebilmektir.sabah kalktığınızda sırtınızda sadece karabiber,boğazınızda ve ciğerlerinizde ise iyileşmenin verdiği ferahlık vardır.
  5. öksürüğe gerçekten iyi gelen karışım. küçükken sık sık öksürerek uyandığım gecelerde annemin, odanın kapısında elinde bir çay tabağında bal ve karabiber karıştırarak belirmesini, akabinde "istemiyoroooom" dememe rağmen binbir dil dökerek sabırla yedirmesini hatırlatır hep.
  6. an itibari ile hayatımda ilk defa yaptığım ve tadını beğendiğim karışım.öksürüğüme de iyi geldiği takdirde favorilerim arasına girecektir.
  7. büyükannemin ben küçükken, soğuk algınlığı ve öksürük septomlarına vazgeçilmez çözümü idi,
    sırtım üzerinde ballı karabiberli karışımın üzerine havlu koyarak gerçekleştirdiği tedavi,
    o zamanlar bu yolu emekli olmadan çalıştığı gizli servislerin sorgu metodlarından biri olduğunu düşünürdüm,
    hala daha düşünürüm, tam facia.
  8. sicak suyla karistirip cay gibi de guzel olur
  9. esas vodkanin icine katmak lazimdir, her derde deva.

bal ve karabiber karışımı hakkında bilgi verin