• yogada cocuk durusu adi verilen hareket. dinlenmez pozisyonudur. sirt, omuz ve kollari rahatlatir.
  • insanı inanılmaz rahatlatan yoga duruşu. kendimi kendime en yakın hissettiğim duruşlardan. nefesimi ve kalp atışlarımı duyabiliyorum, ondan mı acep?
  • sanskrit iki sözcüğün birleşiminden ortaya çıkmış bir yoga terimidir.
    bala = çocuk
    asana = duruş

yere doğru yapılan cenin duruşu olarak düşünebiliriz. kan akışını nötrlemek için özellikle kafa üzeri ters duruşlardan önce ve sonra yapılması tavsiye edilir.
  • yogada çocuk pozunu kollarımı ileri uzatarak yaparken, sol omzumdan koluma doğru soğuk bir acı duyuyorum. öyle ki acı duymamak için, sol kolumu sağ kolum kadar ileri uzatamıyorum. göğüs açma, kol güçlendirme hareketleri pek bir işe yaramadı. sanırım sorun boynumdan kaynaklı bir sinir sıkışmasıyla ilgili. şu ara boyun egzersizleri yapıyorum, işe yararsa editlerim.
  • skolyoz tedavisinde önerilen yoga duruşlarından biri.
  • (bkz: baladırmak)
  • yogada çocuk duruşu anlamına gelir.
  • özellikle anal seks için harika bir pozisyon olan balasana, hemen hemen herkes tarafından kolaylıkla yapılabilecek bir yoga hareketi. yogada da dinlenme hareketi olarak tercih edilen bu pozisyon, kalçalarınızı esnetmek için oldukça ideal...
hesabın var mı? giriş yap