şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'de çekilen dizilerin %98'i balat'ta en az 1 sahne çekmiştir. ezel, suskunlar falan direkt bu tarafları mesken edinmiştir. bir de nasıl başarıyorlarsa hiç yakalayamıyorum çekim ekibini: ne ara gelip sahneleri tekrar tekrar çekip gidiyorlar hiç anlamıyorum. bir kapı çalın, kablo falan uzatalım, çay-kahve ikram edelim, çekip çekip kaçıyorsunuz...
  • balat'ta reklam filmi, dizi, sinema çekimi sırasında setler basılıyor, set çalışanları rehin alınıyor, 30 bin lira civarı haraçlar isteniyormuş. set çalışanların yazdıklarından; polis hiç bir şey yapmadığı gibi "üç beş bir şey verin giderler" diyorlarmış. adamlar sanki dilenci. bildiğin pompalı tüfekli gangster. ticaret yapanı mafyaya muhtaç etmek bunun ismi.

-------------------------------------------------------------

canlar, ucuz yirttik. sevgili le.. olayin merkezindeydi. eli pompali tufekleriyle teror estiren abilerden kibarca biz gidebilir miyiz diye izin isteyip yokus yukari kosmak suretiyle rekor kirdi. kahvalti ettigimiz yere hizla kacan ekip kapilarida kapadiktan sonra meksna tekrar cikmamiz biraz zaman aldi. arada teksasi aratmayan edalariyla pompali tufek fiseklerini toplamaya gelen polis patinaj cekerek uzaklastigi sokaktan ardinda malzemelerini toparlamaya calisan ekip kaldi. ha bi de muhtesem balat sorumlusu h.....'nin bu adamlardan sikayetci olun, ben birakiyorum bu isi zaten r.....'i aldilar kim bilir ne gelir basina soylemleri vardi. kahraman polis gangesterlerden kurtardigi r.....'i h......'in ve ekibin onune attigi anda, merakla bekleyen bizler hirpalanmis r.....'in halini gorunce durumu ne kadar ucuz atlattik onu anladik ve tabiri yerindeyse hizlica topukladik. tum ekibime gecmisler olsunnn

balatın ortasında pompalı tufekle set basıp 30.000 tl para istiyorlar, her mac her fırsatta uzerimize saldıran şanlı kahraman polisten tık yok, iki film seti "valilik izni" olmasına ragmen "can güvenliği" olmaması sebebi ile iptal, setleri iptal olan arkadaşlarımıza çok geçmiş olsun, yeni türküye hayırlı olsun.

efenim bugun balatta set iptal eden 2. sirket biziz, gece calisacagimiz icin set call 14.30'daydi, daha sete varamadan, 2 hafta onceden aldigimiz valilik ve ıl kultur izinlerine ragmen bolgede polis can guvenligimizi garanti edemedigi (!) ıcin setimizi iptal ettik. herkes ok, bir sorun yok, k.... ekibine de gecmis olsun, hem bizi bilgilendirdiler hem de yardimci olmaya calistilar. yeni turkiye'nin eseri bu, yazik gercekten....

yazan kişilerin isimlerini paylaşmadım, mesajlarda geçen isimleri de noktalamak durumunda kaldım, polis filan hikaye olmuş nemize lazım..
  • (bkz: çukur (dizi))