şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abartilan her seferde olmasa da % 70 ihtimalle yaşanir. hassasiyetin artmasi ve idrar esnasinda aci vermesi gibi belirtileri vardir. bir müddet kullanilmazsa hemen geçer ama üzerine giderseniz hatun kişinin cinsel hayati ciddi (maddi/manevi) hasar görür...
 • genellikle belirtileri yumurtalıklarda oluşan zararsız kistler ile karıştırılabilecek rahatsızlık
  bir de alakalı olarak (bkz: surtunme kuvveti)
 • cinsel iliskiden hemen sonra yapilacak bir idrar bosaltimi, balayi sistiti riskini azaltmaktadir. cunku (yamulmuyorsam) bu naneye sebep olan sey, kadinin idrar yollarinda kalan menidir. temizlik guzel sey nitekim.

  sistit basliginda da deginilmis, lakin kizilcik suyu* icmek tedavisini hizlandirir balayi sistitinin.
 • koitus esnasında bayanda idrar yollarına olan bası nedeniyle asendan enfeksiyon riski yükselir. genelde bayanlarda görülmesine neden olan sebeplerden diğer ikisi de (1) bayanların üretrasının daha kısa oluşu ve (2) bayanlarda prostat olmayışıdır.
 • sevişme kalitesinin düşük olduğunu gösterir. başarılı bir ön sevişme meydana gelmiş ve hatun kişinin genital salgı bezleri çalışmış ise sistit olunmaz. anlayacağunuz eccük tahrik etme ve er gişinin dil darbeleri bir çeşit sistit engelleyicidir.
 • cinsel ilişki öncesi ve sonrasında temizlik yapılarak balayı sistitine yakalanma riski azaltılabilir. çünkü en önemli sebeplerinden biri sevişme esnasında paylaşılabilecek bakterilerdir. lubricant ve vajinaya kaygan girişi sağlayabilecek tüm teknikler ******* kullanılsa bile yine de yaşanma ihtimali vardır zira şelale gibi zevk suyu akıtıldıktan ve ıslanmada çığır açıldıktan sonra ilişkiye giren kadınların bile bu hastalığa yakalandığı görülmüştür. tekrarlama şansı yüksektir, dikkat edilmelidir.
 • (bkz: aşk acısı)
 • kadının kendi vicudundaki bakterilerin cinsel ilişki sonucu olmadık yerlere taşınması ile ilgili imiş.
 • oncelikle israrla belirtmek isterim ki balayi denmesinin sebebi araliksiz seks yapma nedenlidir. bekaret, bakire olmak...vb. nedenlerle uzaktan yakindan alakasi yoktur. kadinin icinde meni kalmasiyla da alakasi yoktur, patlamadigina 100% emin olunan kondom kullaninca da vuku bulur. bu sirada kondomu -stereotip icin uzgunum- 18 yasindaki ergenler gibi sadece erkegin bosalacagi anda takmadiginizi varsayiyorum.
  basarisiz on sevisme ile ise hic alakasi yoktur, zira on sevisme esnasinda zaten sadece dokunarak orgazma ulastirilan kadini, penetrasyon ile multiple orgazma ulastirmak 'basarisiz seks' degildir.
  olayin seksle baglantisi idrar yollarina baski uygulanan bir seks pozisyonu neticesindedir. (kadinin dik ucgen oldugu pozisyondan bahsediyorum.)
  idrarda kan gorulmedigi surece sistit tehlikeli de degildir.
  5 gun boyunca alinan bir ilacla ve -ne yazik ki- sekse ara vermekle yani sira bol su icmekle tedavi edilir.
  en onemlisi ise, disi kisiler sozum size, seks sonrasi mutlaka ama mutlaka cis yapiniz. korunmaya ek olarak tam saglikli seks hayatina bu sekilde ulasiliyor.(mus)
 • uzun sure sekse ara vermiş disi bünye yesil sahalara döndüğünde illa bi uğruyor bünyeye bu.

  hayret bahsedilmemiş, vajinal enfeksiyonla beraber cikiyor paketten genelde. ilk birkaç seferden sonra vajina icinde fare ölüsü varmış gibi kokmaya başladığında vajinal enfeksiyona, çiş yaparken hafif yanma/geçmeyen çiş hissi olduğunda balayı sistitine selam deyin.

  1 haftalık bi tedavisi var bunların. nema problema, mamafih o süreçte cima yassah gardasim statüsünde.
  uzun zaman zaten aleti ekipmanı paslanmaya terketmiş bünye için can sıkıcı bu ama. naabican amk, dogamiz bu.