• prag denilen güzelim şehirden bihaber olanların bok attığı balayı.

dünyanın en güzel biralarının üretildiği, dünyanın ilk bira müzesinin olduğu, kültürel ve mimari açıdan güzel olan bu şehiri suriye ile kıyaslamak aptallığın daniskasıdır.
  • tek amaclari instagrama koymaksa bilemem ama eglenmek icin gidiyorlarsa helal olsun.

daha da guzel tatiller yapacak kadar kazansinlar insallah.

en azindan vizyonlari var. takdir ettim valla tanimadigim halde. bu ulke boyle boyle toparlanacak kismetse.
  • hayatinda prag'a gitmemis, gezi namina hicbir sey bilmeyen insanlarin dusunce ve bilgi yoksunu argumani.
  • fakir olmanın geri zekalı olmak anlamına gelmediğini gösteren çift.

bırak prag'ta 3 saat geçirmeyi, tv'den 3 saat izleyen biri şu başlığı açmanın ne kadar salakça bir şey olduğunu anlar zaten.

hadi her şeyi geçtim, ulan prag dediğin yer eğlencenin başkenti. eğlenmek isteyen birinin yapamayacağı neredeyse hiçbir şey yok.

hani sizin şu rüyalarınızı süsleyen swinger partilerden tut, klasik müzik konserlerine kadar. sadece meydanda akşamları 20 farklı etkinlik var.

seks müzesi de var kafka müzesi de.

dilersen 30 uero öder brasillian ambient'e gider, etin her türlüsünü sınırsız yiyebilirsin, dilersen 50 euro öder swinger partiye gider sabaha kadar çeşitli milletten erkek/kadınla sevişebilirsin.

tamamen senin yaşam tarzınla veya sınırlarınla alakalı.

tek kötü tarafı çay yok. olan birkaç yerde ise içilmeyecek kadar kötü.

benim gibi çay bağılmlısı iseniz onun bile çaresi var. 5 euro öder, saatte viyana'ya gider, hemen terminalin karşısındaki sinop'lu abiden 5-6 bardak çay içer dönersiniz. 5 bardak çay size 15 euro ve 3 saate mal olur sadece.

veya dileyen 20 grama kadar taşınması dahi yasal olan "magic mushroom" alır gider bir ormanın içine yer.

prag'da yaşayanlar, prag için "there is no tomorrow" der.

hakikaten de öyledir.

eli para görmüş çiftçinin köyüne yaptırdığı, bir boka benzemeyen beton yığınından bozma otellerde, göt korkusundan karınızı/sevgilinizi bir başına bırakamayacağınız sahillerde/havuzlarda aptal aptal animatörler eşliğinde eğlendiğinizi zannedeceğinize gidin "eğlenmek" nedir görün.

not: czech street videoları izledikten sonra gaza gelip, elin kızlarına para teklif etmeyin, sikerler.
  • türkiye'de kazıklanmaya alışmış bünyelerdeki tepki normal, prag tatil parası ucuz değil, olması gerekendir, dandik otellere 3 günlük 5000 tl verilmesi anormaldir, prag gibi şehir mi var yapmayın...
  • pragta nereye istiyorlarsa oraya gitsinler.
  • geçenlerde arkadaşım yılbaşında otelde kalmak için 350 tl ödeyecekti dedim yapma ben barcelona'da 3 geceye 420 verdim kazık yiyorsun dedim. o parayla git barçaya dedim başladı işte uçak bileti falan... gitmek istemezsen bahane çok ulan barçaya gidiyorsun ver bir 500 tl daha ki zaten o otelde 3 gün kalsan daha fazlasını ödüyorsun.

kanıt: kuşadası'ndaki otel: 3*350=1050 tl
    : barçadaki hostel : 420+500=920 tl
  • prag === gizli amsterdam
  • keske fakirlik boyle bir sey olsaydi dedirten beyandir.

ekonomik anlamda fakir olanlar degil 199 euro, 10 eur da olsa yurtdisinda tatil yapamazlar. tatil falan onlar icin en fazla koylerine gitmek olabilir.

insani anlamda fakir olanlar ise diger insanlari sosyo-ekonomik durumlarina, statulerine gore yargilarlar.
hesabın var mı? giriş yap