şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1975 doğumlu macar piyanist.
 • 23 ekimde ilk defa türkiye'de konser veren ve senfoni orkestrasıyla birlikte izleyenleri büyüleyen 40 yaşındaki macar besteci, piyanist.

  konserinin bitiminden ertesi güne kadar kendi sitesinde başvuru yapıldığı takdirde çekilişle kendisi ile budapeşte'de bir gün geçirme şansı elde ediliyordu ve albümü bedava indiriliyordu. şimdi adrese giriş yapıldığında teşekkürler yazısı ile karşılaşılıyor.
 • nutkum tutuluyor. macar asıllı piyanist,besteci,yenilikçi. klasik müziği farklı bir şekilde yorumlamak istemiş. ne taklit edilmeyi ne de taklit etmeyi istememiş. yeni bir yorum katmak ve istemiş ve bunu muazzam gerçekleştirmiş. sanırım canlı performansını dinlemeyi çok istediğim sanatçılar içerisinde çok güzel bir yerde. bakalım,hayat bana neler getirecek.
 • the storm adlı bestesinde melodilerine lisa gerrard'la düet yaptıran piyanist. aslında o parçanın senfonik yorumu fena değil, lakin lisa gerrard'ın sesini bu kadar özlememiş olsam, düete çok da iyi olmuş diyemezdim sanırım.
 • sözlükte bu zatı muhteremi bilen başkalarının da olduğunu görmek çok güzel bir duygu. havasi yaşayan piyanistlerden en sevdiğimdir. adam piyanoyu konuşturmayı geç, bağırtıyor resmen. bir ara storm'u öğrenmeye çalıştım ama hem full oktav basıp hem de o derece hızlı geçişeleri sağlayamadım. ee bi havasi olmak kolay değil. kendisinin en sevdiğim eseri de the duel'dir, ki gösteridek davul da ağızları açık bırakmıştır
 • modern çağın en iyi klasik müzik yorumcusu. (bkz: the storm) (bkz: ad martem) en iyileri arasında. orkestra da her bir birey çaldığı enstrümanın notalarını öyle bir yaşar ki... dinlerken düşünürsün bir fırtına başka nasıl anlatılabilirdi?

  ilk dinlediğimde yıl 2014 'dü. piyanistin tuşlar üzerinde dans eden parmaklarını izlemek ise bambaşka bir şey.
 • havasi sahne adıyla ünlenen piyanist. davul ile harmanladığı eserleri insanı başka diyarlara alıp götürüyor. piyanoyla bir yandan hüzünlendirip tüyleri diken diken ederken, bir yandan da davul ile insanı coşturuyor. çok güzel bir denge, çok güzel bir uyum var parçalarında. insan dinlerken yaşadığını hissediyor. en yüksek tepelere çıkıp, oradan yıldızlara uzanmak gibi bir sound'u var. belki biraz iddialı olacak ama bu evrenin bir tema müziği olsaydı, bunu havasi yapardı, net.

  yukarıdaki suser arkadaşın dediğine katılıyorum, ad martem ve the storm parçaları çok iyidir. buna ek olarak the duel parçası da muhteşemdir. youtube üzerinden canlı performanslarını bulup hayranlıkla izleyebilirsiniz. daha önce bir kere istanbul'a gelmiş. umarım bir daha gelir de biz de canlı izleyebiliriz.
 • bence klasik müziğe çağ atlatmış, muazzam eserleri olan besteci. herkesin kalbine, ruhuna dokunan bir bestesi var.
 • bir havasi şaheseri. sonunda orgazm garanti.