şükela:  tümü | bugün
  • herkeste görüyordum, geçen hafta merak edip google a önünde numara yazan spor ayakkabı yazdım direk bu çıktı. orijinali 4-5 bin tl arasında değişiyormuş. kızın ayağı 36 numara bu ayakkabıyla 45 numara görünüyor. köy yerinde falan giyilebilir çamura saplanmaz asfaltta ayağı gereğinden fazla yorar.
  • sokakta gördüğünüz ayakkabı modelinin başlığına alalım sizi burada cağnım markayı kirletmeyiniz.

ayakkabı için (bkz: balenciaga triple s) .
  • piyasadaki görülen ayakkabılarının %99'u çakmadır. ünlüler dahil.
  • tüm zamanların en çok abartılan şişirilmiş balon markası. adidas falan varken böyle ne idüğü belirsiz hype markalara para kaptırmamak lazım.
  • durumu bir tık iyi olan kızların da ayağına geçmiştir, hoş ince bilek hal hallar falan güzel gözüküyor ya da ben de ince çıplak ayak bileği takıntısı var bilemiyorum :) ama altında babanın parasıyla bindiğin mercedes olması o ayakkabıya da 3-5 bin tl verdiğine inandırmıyor nedense. alayı çakma gibi geliyor bu ayakkabıların.
  • param olsa da o ayakkabıyı almam.
    yalnız haklarını teslim edelim, instagram hesapları çok başarılı.
  • fakirlikle ne ilgisi oldugunu cozemedigim urundur.

1000 dolar gibi bi fiyata sahip olan bu pabucu, abd de orta kesim giymez. sadece zenginleri alir. bizde ise orta-üst seviye bir ayakkabi zaten 1000 tl civarlarinda. yani hali hazirda abd nin zengininin giymedigi pabuclari giyiyorken; bir de bunlara bu paralari vermek zenginlik degil enayiliktir.

ayrica tamamen son 1-2 senenin cirkin pabuc hype indan etkilenmis, cirkin ayakkabidir. (zaten moda cirkin) hele hele varos semtlerde herkesin ayaginda olan seyi alip giymek ve bununla ovunmek nedir onu da cozemedim.

(ps: ozellikle triple s modelinden bahsediyorum)

yoksa markanin tasarim olarak ilerde oldugunu falan dusunmuyorum; son zamanlarda street wear adi altinda o kadar sacmaliyor ki markalar komik hale gelmeye basladilar.
  • kabalığından zarafet akan bir ayakkabı modeli olduğu için gittim, aldım, giymeden önce asetonla numarasını ve markasını sildim. 3veya4 bin lira verecek halim yok. gerçek bile olsa markaları göstere göstere üzerimde sergilemeye niyetim de yok.
  • moda giyim firması. tek ayakkabı nın modeli değil. indirimden almıştım 3.560 ytl. beymen akmerkez satıyor.
    fakat ürünün sahtesi çok. geçen gün cafede garsonla aynı ayakkabıyı giyiyorduk. tek fark bana verdikleri kitapçık şeklinde garanti belgesi.