• "aylık yüzbin dolar gelirim var. popüler bir ikonum. bir ton fanım var. neden sikindirik şeyler giymiyorum ki" markasının benzer temalı modeli.

hayır abd müzik piyasası, ne bileyim dizi oyuncusu falan giyer anlarım da siz neden giyiyorsunuz lan.
  • şu anda evimin yakınındaki durakta otobüs bekliyorum ve yanımda dikilen altı kişinin dördünde bu ayakkabıdan var.

aman ya rabbi, popüler kültür ne menem bir şey, diyor ve hakikisine 4000-5000 tl bayılan kardeşlerimizin acılarını paylaştığımı beyan ediyorum.

ayrıca bu ayakkabıyı ilk gördüğümde çok çirkin, çok absürt olarak değerlendirirken, şimdilerde gözüme bir hayli normal gelmeye başladı. gözüm alıştı sanırım. ama hâlâ daha çirkin olduğu gerçeği değişmiyor. bir de genelde kısa boylu tipler giyiyor sanki, malum ayakkabının tabanı altı yedi cm var gibi, boyuyla sıkıntısı olanlar için mantıklı.

insanlar direkt olarak neden çakma bir şey giyerler bilemiyorum. farklı markaların benzer ayakkabılarını konu dışı bırakıyorum ama triple s'in çakmasını hunharca giyen tipler biraz garibime gidiyor. burada bahsettiğim fakirlik değil, göstere göstere sahte bir şey giymek. yoksa ben de fakirim.
  • oturup yeni model abartılı spor ayakkabılarla taşak geçmek için bir model tasarlasam bu kadar saçma bir model çıkaramazdım.
    burnunda numara yazan öbek öbek taze sıçılmış fil boku kılıklı bir ayakkabıyı binlerce liraya bayıla bayıla alıyor millet.
    parayı bu kadar bol buldunuz madem, yağ alıp taşaklarınıza sürün, faydalı olma ihtimali daha yüksek.
  • çakma olarak üretilip piyasaya sürülen her ayakkabı gibi sağlıksızdır. ve insanlar önemsemediği ayak sağlığını hiçe sayarak bu ayakkabının çakmasını giymektedir. orijinaline gücü yetmeyenin sırf şeklinden dolayı alıp giymesini anlamadığım ayakkabı modeli.
  • ne zaman bir çakmasını görsem hadi zenginler bunu gösterişçi tüketim kaygısıyla bak o kadar zenginim ki bu kadar çirkin bir şeye bunca para verebiliyorum (bkz: conspicuous consumption) diye alıp giyiyor anlarım ama be bunun çakmasını giyen arkadaşım sen mal mısın demek istediğim ayakkabı.

bu ayakkabıya 10 bin tl veren de biliyor bunun aşırı çirkin olduğunu ama 10 bin tl verdim buna diyebiliyor. sen mal magribi gibi çakmasını çok güzel lan diye giyiyorsun. bir de bazı sevgililerde bir örnek giyilmiş olarak görüyorum bunu. tam rezalet.
  • sabitlenmek için dibinize beton döktürerek de aynı görüntüyü alabilirsiniz. küçük ayaklı insanlar karda batmasın diye yapılmış da olabilir. herhangi bir halde iyi göründüğünü görmedim.
  • (bkz: kaide)
  • dünyanın en rafine zevklerine sahip biri kesinlikle değilim. ama bunu beğenip zevkle giyenin çarkına osurayım. kimse kusura bakmasın, oran orantı şekil şemal adına hiç bir şey taşımayan ne idüğü belirsiz şeye de ayakkabı demem.

"kedi ulaşamadığı ciğere" muhabbetine girenin donunu alır donsuz bırakırım.

moda diye giyen zaten başbaşka bi olay. g.tümün kenarı, hıhhh!!
  • stok dışı edilmesi gereken ayakkabı markası. özellikle çakmaları her yerde her kadının ayağında. sırf moda diye her şeye atlamayın hanımlar.
  • hayatımda gördüğüm en çirkin, basit, zevksiz, bayağı, giyene selam bile verme isteğimi öldürecek şey. ayakkabı değil, sadece şey .
hesabın var mı? giriş yap