şükela:  tümü | bugün
  • ankara'nın balgat semtinde bir ağız ve diş sağlığı merkezi..
    http://www.balgatadsm.gov.tr/default.asp
    sitesine girip online soru bölümüne sorunuzu yazdıktan sonra gönder butonuna basarsanız otomatik olarak afyonkarahisar göğüs hastalıkları hastanesinin sitesi açılıyor.. evet..
  • ne zaman gitseniz en fazla yarım saat bekleyip hemen muayenenizi olabileceğiniz yerdir. emine hülya hocama saygılar.
  • beklenildiğinden daha iyi hizmet alabileceğiniz yer. sıra da çok sürmeden geliyor ama içerisi her zaman tıklım tıkış. çoluğu çocuğu, yaşlısı vs derken gürültüsü ile farkında olmadan bir ön anesteziye maruz kalıyorsunuz.
  • buraya gittim dişime kanal tedavisi yapılacak. girişi yaptırdım ön muayene için bi tane türbanlı aç ağzını dedi baktı tamam kanal tedavisi yapılacak. bir ay sonra gel dedi. niye 1 ay diye sordum 3 tane kanal tedavisi uzmanı varmış biri doğum diğer ikisi yıllık izindelermiş. sen en iyisi üniversite hastanesine git diyip beni sepetlediler.

ulan ayıp değil mi, almadığım sağlık hizmeti için şimdi benim gss işleyecek oraya borç yazacak. sistem tamamen haram yemek üzerine kurulu. orada girişi yapan adama da sordum doktor var dedi ama izinli demedi. bimer'e ankara il sgk mudurlugune ve kocatepe sgk mudurlugu'ne yazdim dilekce verdim 10 kuruş bile olsa haram zıkkım olsun hak etmediginiz paralar. doner sermaye cayır cayır orda işlesin paralar dolsun diye gel yat aç ağzını hadi yallah sıradaki gelsin.
  • dr. merve hanıma selamlar. 20'lik dişimi şıp diye çekti. diyalogu gayet güzel hastalarıyla.
    bi de ne zaman gitseniz muayene ederler sizi mağdur etmezler.
  • çalıştığı protez laboratuvarı tam bir fekaket olan hastane.

5 yıl önce dt. nuh oğuz 'a muayene olduğumda yaptırmıştım, diğer dişle arasında boşluk kaldı 2 kez ölçü alıp yapmalarına rağmen. diş ipi ve arayüz fırçasıyla idare ettim. nuh bey'in ilgisi, iyi niyeti, tekrar yapması uğraştığını gösteriyordu ama bu laboratuvarla da bir yere kadardı.

5 yıl sonra belki bir şeyler değişmiştir diye, biraz da dolgum kırıldığı için mecburiyetten tekrar gittim. dayanılamayacak duruma gelmeden gitmiyorum çünkü diş hekimine.

bu kez özenli olur diye kadın doktor tercih ettim. internette de hakkında olumsuz yorum bulunmayan dt.zehra izmirlioğlu 'nu. ilk başlarda ilgili ve nazikti ama 3+4 lük 7 diş protezini ve dolgularını görünce biraz değişti işler. dolguları hızlıca yaptı ve ölçü aldı ama ölçü alırken dolgunun biri kırıldı. uyuşuk ağzımla "bir şey kırıldı" dedim, "yok bir şey" dedi. uyuşukluk geçtikçe gün içinde sivriliği hissettim. dilime bata bata yara etti. ertesi gün gittiğimde "haa önemli bir şey değil ucu kırılmış" diyerek törpüledi. pazartesi gitmiştim perşembeye gün vermişti. ertesi gün sabah gelince "geçiciyi takacağız zaten öğleden sonra" dedi. e o zaman neden perşembeye gün verildi? o gün gitmesem bomboş olan sol tarafla 2 gün daha geçirecektim. hoş, geçici protezi doldurduktan sonra ikisi de düştü düzgün yapıştıramamaktan. perşembe oldu, provayı yaptık, yükseklik var dedi biraz daha aldırdı. yine yapıştırdığı geçiciler 1 gün dayanmadı. haftaya gittiğimde kalıcıları taktı ama yükseklik var epey. orada altını aldılar biraz yetmedi porseleni törpüledi, alttan siyahlıklar çıktı. "bu normal bazen yapıyoruz böyle" dedi. neticede oturmadığını farkediyorum bariz. "zamanla oturur, boşluktan dolayı alışmadın sen şimdi" dedi. peki dedim gittim. şehir dışı görevde olmam sebebiyle 1.5 ay kadar yoktum ve yükseklik olan dişimle idare ettim. ilk başlarda epey ağrıdı, sonra hassasiyet gitti ama ağzım kapanmıyor. iplik veya küçük otları koparamıyorum ağzımla.

görevden gelir gelmez de dün tekrar gittim. ya dedim "bunlar oturmadı, hala yükseklik var, söküp biraz alsak ya da tekrar mı yapsak?" dedim. yine biraz aldı üstlerden, porselen özelliği kalmadı zaten dişin. ama değişmedi, 2 tane protez normalden epey büyük. alttakinde de elle fark edilebilen bir yükseklik var. ölçü alırken kırılan dolgunun üzerine denk gelen yer. bunu söyledim böyle olmuştu ondan olabilir diye. yok ya ondan olmaz dedi. neyse alttakini söktü. sökerken diş parçası gibi bişey düştü ve dilimle bayağı batan bir sivrilik hissettim. kırıldı birşey sanırım dedim. yapıştırıcıdır, diş kolay kırılmaz dedi. telefonla baktım kırık bir yer var. gerçekten diş mi yapıştırıcı mı anlayamadım. sonra çıkarılmış halde tekrar ısır falan dedi. birşey değmiyor yokken dedi. e tamam da zaten varken değiyor bu meret. ayrıca ağzımı kapatırken oturmuyor, çenemi kaydırmak zorunda kalıyorum. "köpek dişleri büyük ondan" dedi. sonra apar topar o sivri yeri de törpülemeden yapıştırıcı sürdü kapattı. e dedim sivrilik vardı? sesini yükseltti, azarlar tona büründü "yapabileceğim başka bir şey yok"dedi. senle mi uğraşacağım yeter modunda. yapıştırdı protezi ve başka hastaya gitti. e iyi de gelmeden önce böyle bir sorun yoktu. acaba diyorum alt ve üstün boş kaldığı sürede köpek dişleri uzadı da uyum ondan mı bozuldu?

diş hekimi olup da fikir yürütebilecek varsa yeşillendirsin lütfen. velhasılkelam ben fazla evhamlı da olabilirim ama yine de bu süreci beğenmedim. bir rahatsızlık var ortada ya nuh oğuz gibi tekrar yapmalıydı ya da üzerinden değil de protezin altından almalıydı yüksekliği. e anlaşmalı laboratuvarları para kazanacak diye ben neden çekeyim bunu? devletten de benim adıma bir para alınıyor neticede. ben farkı ödüyorum sadece.

şimdi ya bu dişlerle 4 sene idare edeceğim (devlette aynı yeri tekrar yaptıramıyorsun 4 sene boyunca) ya da özel muayenehaneye gidip yaptıracağım. şimdi ona da güvenemiyorum daha önce özelde yaptırdığım dolgu düştü gelip devlet hastanesinde düzelttirmiştim. şans önemli diş hekimi konusunda. e şimdi protez işi de epey masraflı. bunlar için ödediğim fark 125 tl. ki "her ay katkısı sigortası 1500 tl peşinen kesiliyor maaştan. neden tedavi için 7-8 bin tl daha ödeyeyim?" diyorum. bir de tükürükte sorun var sanırım 20 dişimde işlem var ne kadar fırçalasam da bir afacanlık oluyor. kestirmemiş olsaydım yanları implant düşünülebilirdi ama o zamanlar bu kadar yaygın değildi.

neticede protez konusunda önermediğim bir hastane. illa gidecekseniz de zehra izmirlioğlu 'nu tercih etmeyin. gittikten sonra işyerinde bahsetmiştim, birinin annesinde de aynı sorun hasıl olmuş, özele gidip düzelttirmiş.
  • ben bu hasta tipini tanıdım.her şey mükemmel olsa da hiçbir şeyi beğenmeyen uyumsuz hasta.muhtemelen anksiyete hastasıdır ayni zamanda bu tipler ve eğer kötü niyetli biriyse doktoru mağdur bile edebilirler.

ankara'da bir diş hastanesidir.
  • buraya sayfalarca eleştiri yapacaktım ama vaktime yazık tek söyleyeceğim
    bugün itibariyle çene cerrahına yönlendirilirseniz en erken eylüle randevu alabileceğiniz diş hastanesidir.