şükela:  tümü | bugün
  • caps lock on

ne erkekler var beeeeee

caps lock off

laksjflsakjfalfa

şaka bi yana bir eser yenenler beyanıymış.
    kaynak şu:
    bali

diyecek bir şey bulamıyorum. yazık la kimin çocuğuysa.
  • eskorta git, daha ucuz.
  • mantıklı:)
  • birlikte olduğu kadına yanında kalması için rüşvet veren erkeğin yapacağı şey. e tabii, eser yenenler ya da eser yelellel, her neyse, başka türlü çekilecek çile değil.
  • hakikaten ne erkekler var dedirten durum.
    "para olmasa ben bir hiçim" diyemeyenlerin bir şekilde parayı tedarik etme durumu. ister tatil olsun, ister yazlık olsun ucunda.
  • tatil için kredi çekmek bana anlamsız gelen aktivitelerden biridir. 2 3 hafta tatil yapacaksın diye bunu 7 8 ay ödeyeceksen o iş saçma.

ama hayatın bazı anlarında kendini dinlemen gereken zamanlar olabilir bu gibi durumlar söz konusuysa yapılabilir.
  • singapurda yaşarken 100 dolar uçağa verip 100 dolarda cebime koyarak gittiğim tatil. otelim adeta bir tapınak gibiydi ve geceliği 5 dolardı. 3 gün yedim içtim söft yaptım maymun sevdim evime geri döndüm. böyle bir tatildi. herkese tavsiye ederim. kredi çekme konusunda kendisine hak verdim. ama tabi standup show olduğu için bu hikaye tamamen uydurmaca da olabilir.
  • (bkz: sosyal statü balonu)

başlıkta bahsedilen sığırdan bağımsız olarak, gri türkler arasında gayet yaygındır.

son yıllarda sosyal medyanın yaygınlaşması ile insanlar, özellikle de yarı nitelikli (beyaz yakalı) kesim, sosyo-ekonomik skalada, yaptıkları/kazandıkları ile değil tükettikleri ile de konumlandırılabileceğini fark etti.

bu da haliyle, "dün arkadaşlarla nusr-et'deydik" diyebilmek için yediği yemeği bile taksitle ödeyen, "bayramda barselona yaptık" diyebilmek için 6 ay önceden ucuz uçak bileti kovalayan, 2 hafta tatil yapıp instagram'da "çok mutluyuz" temalı fotoğraf paylaşmak için kalan 11 ay taksit ödeyen gri türk sınıfının oluşmasına neden oldu.

komik olan ise, bu gri türk (tabi politically correct olarak "gri türk" denmiyor, onlar beyaz türk, eğitimli azınlık, genç profesyoneller...) kavramı temelde, unvan karşılığında düşük ücretle çalışmayı özendirip, gelire orantısız tüketimi arttırarak, kapitalizme hizmet etmek amacı ile yaratılmış olsa da, bizim embesillerin hemen benimseyip kendi kendilerini gazlamaları sonucu beklenenden de hızlı sonuca ulaşmıştır.

(bkz: #69785662)
  • ne yapsın çocuk. başka türlü kimliğini kıza nasıl kabul ettirebilir. parasız adam kızların gözünde değersiz ve etkisiz adamdır.

kural çok basittir gençler.

olsun cebinde para
    koyarsın her türlü mala.