şükela:  tümü | bugün
 • balik burcu dahilinde dogmus olan erkek.
 • (bkz: skur)
 • (bkz: kiskanc) , (bkz: cekilmez) , (bkz: yuva kurucu) , (bkz: sınır) , (bkz: babalik) , (bkz: koruyucu) , (bkz: heyecanli) , (bkz: hayalbaz) , (bkz: alingan) , (bkz: sinirli) , (bkz: dengesiz).
 • (bkz: supreme being)
 • max romantıklıgıne ragmen, ilişkilerinde acaıp kararsız ve sadakatsız oldukları tecrubeyle sabittir. ayrıca buyuk astroloji ınsancıkları* derler kı : balık burcu erkegı icin sans omrunde bır kere elıne gecer ya degerlendırır ve cok basharılı olur ya da bakar oyle gecer gıder, kalan hayatını dıplerde yasar. o yuzden 35 yasına gelıp de para, basarı veya une kavusmamısh balık erkegınden gelecekte bırsey beklemek dogru olmaz.*
 • hayatimin her doneminde duydugum 'aa sen balik misin' sozunun altinda yatan 'sen balik burcusun duygusalsin alingansin romantiksin kirilgansin osun busun' anlaminin sebebi sevdigim burcum.
 • dunyada hic bir kızın olamayacagı kadar sanslı olmanın, üne ve servete yüzmek olarak algılandıgı bir anlayış sisteminde pek de ragbet görmeyen erkek. bu anlayış aynı zamanda mick jaggerın buruşmuş ve sarkmış taşaklarıyla 17lik cıtırlara basmasını da açıklar.
 • hayaller dünyasının presindir balık burcu erkeği, sessiz sakin sürdürdüğü bir vapur yolculuğunda elinde kalemi ajandasına birşeyler yazarken görebilirsiniz onu, yada martılara, sokak köpeklerine ekmek atarken. içinde mahsum bir çocuk yaşamasına rağmen, çocukca davrandığını bazen hiç göremezsiniz bile. arkdaşlık ve dostluk çok önemlidir onun için. en nefret ettiği konudan bahsetseniz bile, hiç bozmamış gibi sonuna kadar dinler sizi ve elinden geldiği kadar yardım eder. çok çabuk kırılabilir. ama çok çabukta affedebilir. kin ve hırs taşımaz. barış ve sevgi içinde yaşamak onun en büyük hayalidir. sevdiği insana herşeyini verebilir, ama sadakat ve sevgi bulduğunu hissettiği zaman. hisleri çok kuvvetlidir. hiç birşey saklıyamaz veya gizliyemezsiniz. çok çekicidir. ama peşinden milyonlarca güzel kadın koşsa bile onun için önemli olan sevdiği insandır. kimisi çok şanslıdır kimisi şanssız. çok yetenekli erkekler olup. karşısındakini mutlu etmeyi çok iyi bilirler ve kalpten geçen yol midedir onlar için.
 • evliyim, işim var, mutluyum, oğlum var**, neşeliyim, arkadaş canlısıyım, her türlü aktiviteye kafadan varım, içe kapanık değilim, melankoli yaşamam, sulu göz değilim, sık hediye almam, kılıbık değilim, soğan erkeği hiç değilim*, meydan okumayı severim, yiyemeyeceğim yarrağın altına yatmam, spor yaparım, romatizmin de bir tavuk sosu oldugunu sanmam, son kez sesini duymak istedim gibi gereksiz telefon faturaları kabartan aksiyonlara girmem, umutla bakarım ve yaşarım, alık olmaktan ve yerine konmaktan nefret ederim, "zayif, karaktersiz, ciliz, ezik, fakir" diyenlerin götüne koymak isterim diye çıkışlar yapabilen, sanata diğerlerinden daha çok önem veririm diyebilen şubat mart aralığına verilen balık ifadesinde doğmuş olan erkeklerin tümü.*
  (bkz: ben)