şükela:  tümü | bugün
330 entry daha
 • akrep erkeği olarak hep balık kadınlarının sezgilerini hissetmişimdir.aşırı güçlü sezgi yetenekleri vardır.öyle kolay kolay yalan söyleyemezsiniz balık kadınlarına.hiçbir harekette bulunmasanız bile zihninizdeki duyguları sezerek sizin onu sevip sevmediğinizi rahatça anlayabilir.bide aşırı kıskançlardır.
 • hayatı boyunca gerçek aşkı arar durur bu kadın. ilişki içerisinde bulunduğu kişiye aşık değilse aldatır. her yol aşkını bulmak için mubahtır onun için. eğer gerçekten hayatının aşkını bulduysa işte o zaman en büyük fedakarlıkları da yapacak kadındır. hayatını artık aşkına adayabilir. mutlu ve huzurludur.
 • en çok platonik aşığa sahip burç kadınıdır. güzel, çekici, bakımlı, tatlı dilli ama çok sıkıcıdırlar. kardeşlerine, babalarına ve dostlara çok düşkündürler. heyecandan yoksun ve gereksiz duygusallığa sahiptirler. dostluk için ideal sevgililik için yaşınız 20 lerdeyse ilginç, otuzlardaysa vakit kaybı olabilir.
 • elizabeth taylor, sharon stone, tomris uyar, juliette binoche, jean harlow, emily blunt, eva longoria, rachel weisz, anais nin, ursula andress, drew barrymore, eva herzigova, olivia wilde, jessica biel, jennifer love hewitt, aslı erdoğan, sasha grey, selin demiratar, natalia vodianova, dakota fanning, solgül öden, adile ayda, lily collins, nebahat çehre, cindy crawford, kesha, meral konrad, madeline carroll, angela white, eva mendes, ışın karaca, nilgün belgün, glenn close, rihanna, lenka, ali larter, ellen page, sophia myles, thora birch, ayşenil şamlıoğlu, ashley greene, liza minelli, jenna haze, aydan şener, gülse birsel, miriam makeba, ışıl alben, camila cabello, günay karacaoğlu, lale müldür, pamela spence, sophie skelton, ilhan uçkan, beren saat, füsun önal, nikki blonde, burçin terzioğlu, burcu kara, demet özdemir, duygu yetiş * * ve yolanthe cabau * gibi temsilcileri bulunan süper ötesi burcun duygusal kadını. hissiyat insanı. bazı temel özellikleri vardır ki maddelersem daha kolay okunabilirmiş gibi geliyor. :) başlıyorum.

  1) duygusal dendiği zaman genelde olur olmaz şeylere ağlayan bir kadın geliyor akla. "balık burcu mu? aman çok sulugöz :(" diye sızlanmaya başlıyorsunuz. evet ağladıkları doğru ama bu sadece gereksiz alıngan ve çıtkırıldım olmalarından değil, başkalarının acısını da yüreklerinin ta derinliklerinde hissetmelerinden kaynaklanır. bunun farkında mısınız bilmem. genellikle olayların ve nesnelerin güzelliklerine değil, kendinden ve yakın çevresinden başlayarak tüm dünyanın olumsuzluklarına ve kötülüklerine yoğunlaşmışlardır. bazen "dünyadaki tüm acı verici olayları görme imkanım olsa yaşayabilir miydim?" diye düşünür bu kadın. an gelir tüm dünyayı nefesinde hissediyormuşçasına yas doludur.

  2) bu kadınlara sürekli "daldın gittin ne düşünüyorsun?" diye sormayın. ya ilk maddede bahsettiğim gibi birisinin başına gelen üzücü bir olayı kafasına takmıştır ya da sizin muhtemelen aptalca bulacağınız bir konu üzerinde kafa patlatıyordur. bunu bildiği için asla size aklında geçeni söylemez. "şunu şunu düşünüyordum/tasarlıyordum." filan demez. ısrar ederseniz modifiye ederek aktarır.

  3) bu kıza gönül veren erkeklerin işi kolay değil. bu kız yüzde doksan dokuz olasılıkla sizin tarafınızdan sevildiğini/beğenildiğini/gizli gizli(!) takip edildiğini biliyor. sadece farkında değilmiş, dünyadan habersizmiş rolünü öyle güzel yapıyor ki siz bunu anlayamıyorsunuz. bu burcun kadını da erkeği de çok iyi oyuncudur ama erkeğine kıyasla kadını adeta oscarlıktır diyebiliriz. yukarıda isimleri geçen balıklardan birçoğunun oyuncu olması boşuna değildir asjdjdgd yalnız bu yeteneğini karşısındaki insanı kandırmak ya da onun zaaflarından yararlanmak için kullanmaz. önceden kalbini kırmadıysanız içiniz o konuda rahat olsun. onun rol yapmaktaki asıl amacı kendini korumaktır. size güvenmeye başladığında bu huyundan tamamen vazgeçer. ruhen ve bedenen size ait hisseder ve güvenini zedelemediğiniz müddetçe bu durum değişmez. size sadık kalacaktır. hayallerinde bile sadıktır. yaşlandığında bile gençliğinde hissettiği o ateşli aşkın anısına sadıktır. elleri kırış kırışken bile eşine aşık kalabilir bu yüzden. en afet-i devran, en zengin, en işveli, görüntüsü ve konumu sizi en çok korkutan balık kadını bile sevdiği kişiye ölümüne sadıktır. net. daha nasıl anlatılabilir bilmiyorum. şu da bir gerçek ki bu kadın göze yeterince zeki ve uyanık görünmeyebilir. masum bakışları vardır. hatta "çok saf bu kız hacı aptal mı acaba? :(" diye düşünebilirsiniz. şöyle cevap vereyim: aptal filan değildir. yanına çok yaklaşırsanız kanınızdaki testosteron miktarını bile ölçebilecek, gözünüzdeki küçük bir ışıldamadan onun hakkında o saniye aklınızdan ne geçtiğini tahmin edebilecek kadar insan sarrafıdır. kimisi bir dakikada kimisi bir hafta içinde ruhunuzu kitap gibi okur. bazen hakkınızda olumsuz bir hisse kapılsa da duygusal ve insancıl yönü sizi yargılamasına engel olur. "yahu her düşündüğüm doğru mu çıkacak?" der ve size bir şans verir. ilişkiyi çat diye bitirmez. bitirdiğinde ise ilk günkü hislerinin doğruluğunu düşünüp kendi kendine gülümser.

  4) çevre edinmek için yılışık yılışık ortalarda dolaşırken göremezsiniz onu. yalnız kalma korkusuyla kendine sahte bir evren ve sahte bir kişilik yaratma çabası yoktur. genelde anlayışlı ve insanları yargılamaktan uzak yapısı sayesinde çok arkadaş aramasına gerek yoktur zaten. arkadaş paratoneri gibidir. çoğu kişi kendini onun yanında güvende ve arınmış hisseder. duru bir insandır. en azından ben kafası fitne fesada çalışan bir versiyonunu henüz görmedim. bu kafaya erişebilmesi için çok kızdırılması gerek. onu kızdırdıysanız hakikaten bir daha gözüne görünmeyin. balık kadınının sevdiği bir arkadaşsanız, kredinizin bol olduğundan emin olabilirsiniz. kalbini birkaç kez kırabilirsiniz mühim değil. hatta dış görünüşünden kişiliğine kadar alay konusu yapabilirsiniz. salak ötesi esprilerinizi sizin iyi niyetinize verebilir. "arkadaşım komik olmaya çalışıyor dur güleyim de mahcup olmasın." diye düşünecek kadar mallaşabilir. yalnız bu komikli şakalarınızı sakın herkesin içinde yapayım demeyin. kendisini küçük düşürülmüş hissettiği o an sizin bittiğiniz andır. sizi öyle bir siler ki belki sizden nefret bile edemez. o konuda tam bir spottless mind insanıdır. bu "aşağılandığını hissetme kısmı" bir çeşit ip üzerinde cambazlık işi. kredinizin ne zaman tükeneceğinizi bilemezsiniz o nedenle bu kadının duygularıyla oynamayın.

  5) çocukluğunda tam bir merhamet abidesi olan bu kadınlar, kötü zamanlar geçirir ve ev ve/veya okul yaşamlarında gururlarını kıracak olaylar yaşarlarsa ilerleyen yıllarda bunu zor tedavi ederler diyemeyeceğim çünkü tedavi edemezler. dünyayı içine sığdırabilen o yüce gönüllü kız gider, sadece kendini düşünen biri gelir yerine. çocukluk travmalarının tedavisi yoktur. 5 yaşında yaşadıkları çok üzücü bir olayı sanki zamanda yolculuk yapmışçasına ilk günkü acısıyla yaşama yeteneğine sahiptirler ama bunu her zaman yapmazlar. bazen üzülmeyi bir kenara bırakırlar, belki anılarını hatırladıkça eskisi kadar acı çekmezler ama kişiliklerinde silinmez izler kalmıştır. bilinçaltına itme şansları da yok. psikologlara boş yere para saçmasınlar bence. anne babalar siz de akıllı olun. değerli bir mücevher sizin bilinçsiz ellerinizde harcanıp gidiyor lan.

  6) hayal güçleri çok gelişmiştir. gerçekçi hayaller kurar ve bu yolla mutlu olmayı başarırlar. hani insan bir konuda kafasında bir şey canlandırır ve ne bileyim, bu durum on beş dakika sürer. kişi tatmin olur ve hayalden gerçeğe döner. hah işte bu balık kadınlarında böyle olmuyor. bu kişiler bir hayal kuruyor ve bütün bir gün, hatta haftalar, aylar boyu o hayalin içinde yaşıyorlar. yorulana, bitap düşene kadar o hayali yaşıyorlar. nasıl bir beyniniz var lan sizin?

  7) cinsellik konusu. iyi sevişemediği, duygularının aşırı etkisinde kalarak orgazma konsantre olamadığı söylenir. külliyen yalan. hatta otuz yaşına kadar aşk ve cinsellikten habersiz yaşamak zorunda bırakılan bir oda dolusu kadın olsa ve yine habersizce evlendirilseler, içgüdülerini en çabuk ve en kolay keşfedebilecek kadın yine balık kadınıdır. sanılanın aksine aşk olmazsa olmazı değildir. sevmeden de sevişebilir. tek farkı hiçbir duygusal bağ kurmadığı, sadece eğlence amaçlı seks yaptığı bir kişiyle dahi arasına saygı dolu bir mesafe koyabilmesidir. ne yaşanacaksa hakkıyla yaşanmalıdır. bedenen olmasa da ruhen bu bahsettiğim mesafeyi daima korur. eğlence sona erdiğinde kendisine eşlik eden insanın ardından performansını beğenmese bile ileri geri konuşma ihtiyacı hissetmez bu yüzden. aşk içeren sevişmeler ise bambaşka bir hikaye. bilmeniz gereken en önemli nokta bir balık kadınının partnerinden daima karizmatik olmasını beklediğidir. daima tutkulu, yeterince kışkırtıcı ya da duygusal olamayabilirsiniz ama karizmatik olmalısınızdır. bir alman askeri kadar ifadesiz ve ruhsuz görünmenizi, yüzünüzü yüzüne yaklaştırırken eşek gibi sırıtmanıza yeğler. ruhunuzdaki tüm zaafları yüzünüzden okuyabilir ve saf erkeksi soytarılıklardan hoşlanmaz. başka bir kadın sizi salaklaştırdığı için gurur duyabilir ama bir balık kadını asla. o tam tersi kendine saygı duyulmadığı hissine kapılır. bir balık kadınını çıplak gördüğünüzde maymunlaşmayın. cıvık yüz ifadenize hakim olun. aylık dergilerdeki onun kulağına erotik şeyler fısıldayın tavsiyelerini götünden anlayıp işi genelev muhabbetine döndürmeyin. am/sik/yarak/folloş/kanırtmak/şeftali/babafingo/emme gömme tarzı kelimeleri mümkün olduğunca az kullanın. hoşlanıp hoşlanmayacağını deneyebilirsiniz ama ben hoşlanacağını hiç sanmıyorum. tabii ki siz bilirsiniz.

  8) bu arada sevgililik döneminizin ilk aylarında birlikte sinemaya gittiğinizde, eğer teklif balık kadınından gelmiyorsa, isteyip istemediğinden emin değilseniz, sakın ola "keh keh başını omzuma koydu. elimi filan okşadı. bu kız aranıyor." davarlığı yapıp göğüslerine ya da vajinasına -hele de vajina- dokunmaya yeltenmeyin. birçok kadın bundan rahatsız olur. tartışma çıkabilir. balık kadını açısından ise yüzde yüz ayrılma garantisi veriyorum. bunu isterseniz deneyin. yine siz bilirsiniz. (beni böyle basit bir uyarıyı yapmak zorunda bırakacak denli kadın erkek ilişkilerinden anlamayan insanların varlığı ayrıca üzücü)

  9) bu burcun bazı mensupları gerçekten güzel kadınlardır. öyle böyle değil. "allah'ım varmışsın." diye huşu içinde secdeye kapanır, imana gelirsiniz. istisnasız hepsi bebek gibi bakar. ılık bahar rüzgarları gibi insanın içini açan gözlere sahiptirler. çoğunlukla ayna karşısında vücudunu inceleyip sekiz yüz çeşit kusur bulma ve kendini bir türlü beğenmeme sendromundan muzdarip olsalar da (elizabeth taylor'ın kollarım patlıcan diye sızlanması gibi) güzel yönlerinden bihaber oldukları söylenemez. güzelse güzeldirler ve bir ortama girdikleri zaman kusurlarını düşünmek yerine, güzelliklerini hissetmek ve eşlerine hissettirmekten çekinmezler. bunu bir nevi eşini mutlu etmek için yapar balık kadını. "gör nasıl bir sevgilin var." triplerine girerler hemen. yalnız bu ortamın en güzeli olma durumundan bir müddet sonra mutlaka sıkılacaklardır. okul sıralarında sınıfın en güzeli sıfatı yakıştırılmış bir balık kızı, yarı yıl tatili ertesinde okula yatay geçiş yapan o yeni, gizemli ve güzel kızı kıskanmaz. tam tersi tüm ilgiyi üzerine çekmekten onu kurtardığı için huzur doludur. tamamen saf dışı da bırakılmamalıdır yalnız. sonuçta öve öve övgüye alıştırdınız. iki ucu boklu değnek. kafası en rahat olan kız modelinin nispeten çirkin balıklar olduğunu söyleyebiliriz bu durumda. kızın kafası rahat ilgiye alışmaz, ilgi çekmek için debelenmez. şeker gibidir. oh mis.

  ayrıca (bkz: #45935908)

  edit: fifty shades of grey'i başımıza musallat eden e. l. james nam hatun da balık burcu kadınıymış. allah seni bildiği gibi yapsın hatun. hayal gücüne üfüreyim.

  edit 2: after serinin yazarı anna todd da aynı şekilde balık. edebiyatı katletmeye mi geldiniz be kızım?
 • yay burcu kadınının anti tezi gibi gelmiştir hep bana. candır, canandır. canım benim.

  edit: (bkz: yay burcu kadını/@malganis)
 • fazla seramonik bi kadındır. annemden yola çıkarak, biraz da saykıdelik olduğunu düşünüyorum.
 • eğer bi balık burcu hatunu ile beraberseniz ve biraz aklınız varsa asla yalan konuşup ters durumlarda bulunmayın. (anladınız siz onu) size her durumda he he der , sesini çıkarmaz, inanıyor gibi yapar ve siz ta ki bu durumu elinize yüzünüze bulaştırıncaya kadar bekler ve siz hala uyanık geçinirken ne olduğunuzu bile anlayamadan kendisi çoktan üsküdar'ı geçmiştir. yani onu salak yerine koyayım derken asıl salak bi bakmışsınız ki siz olmuşsunuz. dünyanın en duygusal hassas burcu olabilir ama bi anda en acımasız kişiye dönüşebilir. siz avuçlarımın içinde tuttum derken o avuçlarınızın içinden kayıp gider engel olamazsınız. içindeki canavarı uyandırmak sadece size bağlıdır. 6.his olayına girmeyeyim o kısmı master degree. hislerinden korkunuz, işte her şey bu yüzden.. siz sadece samimi ve dürüst olun, o kadar basit.
  bir balık hatun kişisi
 • sanıldığı aksine sürekli ağlayarak gezmez bu kadınlar , duygusal uyuz seyler degildir. bùtün taslar uzerine yagdiginda , nefes alamaz hala geldiginde en guclu duran kadin balik burcu kadinir. dostluğa önem verir bu kadinlar iste safliklari burda baslar birsuru fedakarlik yaptiklari o kankileri onlari göt gibi ortada bırakır. bu kadınlar iyi ev hanımi olur arkidaş yemek de yapar, kocayada bakar, cici cocuklarınada bakar , fedekarda olur. şu hayatta fedekar olunmalı tabiki hayır amma alışan göte tövbe durmaz.
 • balık burcu olduğunu söyleyerek konuyu duygusallığına bağlamasa ölecek olan kadındır.
 • cene yapilari cirkindir.
  yuzune uyan, guzel bir cene yapisina sahip balik burcu kadini gormedim.
320 entry daha