şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pek latif, pek aktif, fazla ıslak, müthiş dramatik ilişkiler silsilesi. başta evine aşırı bağlı yengeç erkegi ile, balık kadını kendini akvaryuma kapatılmıs gibi hissedecekse de, yengecin eve gösterdigi ozen karsısında balık kadın akvaryumunu sevip, benimseyebilir. hele ki suyuna bir iki damla da alkol koyulursa o akvaryum tadından yenmez.
 • beraberce benzer bunalımlara girip sonra bir şekilde onları atlatmayı beceren, konuşurlarken etraftakilerin ne diyo lan bunlar yorumlarına yol açabilcek bir ileitşim düzeyi yaratan tadından yinmez ilişki prototipi
 • evde yemek hazirlayip esinin nerde oldugunu merak eden yengec ile disarida daha cok sevilmek icin kosan, yuzen balik iliskisi.
 • balık kadınını korkutup kaçıracak aşk. aslinda yengeç erkeği aradığı erkektir ama balık kadınının ödü kopar bu kadar çok mutluluk ihtimalinden. midesine kramplar girer. kaçmak ister. yengeç erkeğide balıkdan duygusal olacağı için kovalamayı akıl edemez .
  es kaza bir arada kalabilirlerse güzel olur ama balık kadını yengeç erkeğinin ellerinden kayacaktır.

  balık da yengeç de su grubunda doğmuşlarıdır. bu yüzden, beraberlikleri hep sıcak ve duygusaldır. birbirlerinin hislerini hemen anlarlar. yengeç erkeğinin kabuğundan çıkması biraz zaman alır, çünkü yaralanmaktan çok korkar.

  balık kadınının yanında bu tür şeylerden endişelenmesine gerek yok. güvenlik hissi yengeç erkeğine, en az balık burcu kadınına olduğu kadar gereklidir.

  eğer siz zayıf bir balık tipiyseniz, yengeç belki de size göre değildir. gerçi sağlam ve güvenilir bir insan olmaya çalışır ama bunu nadiren başarır. birlikte hayal dünyasına uçabilirsiniz, ama sonra kimsenin dünyaya dönmeye gücü yetmez.

  eğer orta yaşlarda karşılaştaysanız, mutlu bir evlilik için hiçbir engel yoktur. evinizde çok mutlu olabcaksınız. evlendikten sonra da mesleğinize devam etmek istiyorsanız, hiç sorun değil. bay yengeç mükemmel bir ev erkeği ve babadır. aynı zamanda çok iyi yemek yapar.
 • kıpır kıpır, enerji dolu, hareketli balık kadını hayatı hızlı yaşamayı sever. yengeç erkeği ise temkinlidir ama duygusaldır. balık kadını hızlıdır, zor farkeder. yengeç erkeği ürkektir, zor yaklaşır. bir araya gelmeleri çok ama çok düşük ihtimaldir.

  bu düşük ihtimal olur da gerçekleşirse; miskin, hantal yengeç erkeğinin hayatı hareketlenir. balık kadını ise o koşuşturmaca içerisinde bir türlü bulamadığı huzur ve dinginliği yengeç erkeğinde bulur. karşılıklı verilen tavizler ve gösterilen özveriler, her iki tarafın da hayatında bir takım olumlu değişikliklere yol açar.

  ama zordur. balık bazen zora gelemez, kaçıverir belki bir gün. fıtı fıtı diye yeni sulara gidiverir. kovalayamaz yengeç, kabuğu izin vermez. o güne kadar onu dış etkenlerden defalarca koruyan kabuğuna lanet eder, ağlar. ya rakı içmek ister, ya da esaslı bir rakı sofrasında meze olmak, salata olmak ister. bir umut, belki bir yudum rakı ile buluşuverir o aşık olduğu balık ile bir yerlerde diye.
 • sulusepken mıy mıy bir ilişki olur muhtemelen.
 • suyun içinde durmak evi simgeler balık hep içerdedir kimse olamaz hayatında diğer balık kadınları dışında, yengeçse arada bir karada dolaşır avlanır saldırır saldırılır ama dönüp dolaşıp denize döner,kızar gider düzelir döner ama hep döner ve bi gün denize dönmezse karada onu biri yakalamıştır yada ölmüştür.balık ağlayamaz ağlasada zaten o su tekrar hayat verir bi süre sonra alışır ve bi gün öldüğünü sandığı yengeç her zaman olduğu gibi geri döner ama iş işten geçmiştir dışarda balığını savunduğu yengeç, denizdeki köpekbalıklarını unutmuştur. karaya dönen yengeç kayalara çarpıp durur sarhoş gibi dolaşır ve gerçekten ölür.