şükela:  tümü | bugün
  • balık konusunda kötü deneyimleri olan insandır. kötü deneyimleri iyileri ile değiştirmek gerekir. (bkz: en lezzetli balık)

(bkz: balık sevmeyen erkek)
    (bkz: balık sevmeyen kız)
  • neden bilmiyorum ama oldum olası sevmem balığı.
    kokusu, tadı vs.. yediğimde midem bulanıyor ve kusuyorum. yemek konusunda seçici bir insan olmadığım için aklıma ilk gelen seçenek alerji.
  • sevdiği herşeyi yediği kesin. ya da ölü olmayan hiçbir şeyi sevemiyor besbelli.
    misal ben diri balıkları çok severim, hususiyetle de yunus balığını.
  • beyaz etten haz etmiyordur.
    hatta büyük balıkların o dolgun beyaz etini düşündükçe dişleri gıcırdıyordur.*
  • belki de mangalda yapılmış, üzerinde hafif is kokusu olan bir çipura yememiştir.
  • balığı yemeye üşeniyordur.

şahsen ben öyleyim. üşeniyorum arkadaş tek tek o kılçıkları ayıklamaya. çocukken bol kılçıklı bir denemem olmuştu.
    ayıkla ayıkla bitirememiştim. sonrasında ''amaaaann ye gitsin'' deyip ağzıma atmamla, devasa bir kılçığın canımı yakması bir olmuştu. bir de ufacık çocuğa balık yerken yardım etmeyen ilgisiz ebeveyn olayı var ki, oraya hiç girmeyeceğim.

hamsiden başka balık yemem bu yüzden. hamsi la bu, batsa nelocagh.
  • ağız tadı nedir bilmezler. ama sorsan kalamar ve midye yerler.
  • denizden babam çıksa yerim affetmem modunda bir insan olarak asla anlayamayacağım insanlar. balık sevilmez mi ya. şöyle fırında levrek buğulama, ızgarada çupra ya da somon, tulumu çıkarılmış bi güzel kızartılmış izmarit, mezgit fileto. çerez niyetine yemelik hamsi ya d sardalya kızartması. neyse…