• basın ekspres yolundan ikitelli-halkalı sapağına döndüğünüzde hemen sağda yer alan balıkçıdır.

aylardır önünden geçiyorum. dev gibi bir tabelada "pişmiş ve çiğ olarak balık satışımız vardır" gibi bir yazı var. geçen gün hem meraktan hem de canım balık çektiği için girdim tükkana. pişmiş halde paket balık aldım ve kasada duran kişiyle (sahibi olabilir belki, bilmiyorum) sohbet ettim biraz.

kendileri aslında balık toptancısıymış. balık halinde yerleri varmış ve her gece 2 de orada olurlarmış. günlük 20 ton balık satışı yapıyorlarmış. bu işyerini ise perakende hizmet vermek için açmışlar. balıkların hepsi günlük ve oldukça lezzetli. bu zamana kadar gitmediğim için pişman oldum valla.

balık fiyatları oldukça makul. pişirme için ayrıca ücret alıyorlar. fiyat listesinde yazdığına göre; adet olarak pişirme fiyatı 1.5 tl, kilo olarak pişirme fiyatı ise 3,5 tl. ben bir porsiyon hamsi tava ve 1 porsiyon ızgara çinekopa 13 tl ödedim. porsiyon hamsi 300 gr kadar, porsiyon çinekop ise 4 tane oluyor ve porsiyonlar oldukça doyurucu. 500 evler'de bir yerleri daha varmış ayrıca.

o taraflarda oturup ucuz ve taze balık yemek isteyenler mutlaka uğrasın. unutmadan, tabii ki restoran kısımları da var. illa paket almak zorunda değilsiniz.
  • 19 aralık 2014 tarihli gülen örgütüyle ilişkili koza-ipek grubuna bağlı bugün tv'de, gülen muridi bir kaçağın hezeyanlarını izlerken bu balıkçının bant reklamlarını gördüm.

iyi yanı, bant reklamları aslında dikkat çekebiliyor olması. bir savcının dikkatini çekmemesi de ayrı bir müsbet sonuç olmuş bu balıkçı için.

kötü yanı; bu balıkçının sahipleri hakkında "terör örgütüne destekten" soruşturma açılabilir. reklamın verildiği tarih sıkıntılı.

neyse umarız ders almışlardır.
hesabın var mı? giriş yap