şükela:  tümü | bugün
  • karşısında öğrencilerin geceleri etüdlerden kaçıp içki içtikleri bir sanayi sitesi (korku filmi mekanları), öte yanında ramazanları iftardan kaçıp yemek yedikleri balıkesir üniversitesi yurdu bulunan yarı hapishane. kısaca tczbbfl'dir. uzak durulması beraberinde sağlık ve huzur getirebilir. aksinin doğruluğu kanıtlanmamıştır.
  • alternatif bir lokantadır. inşaat halindeyken bunun civarında takılan bir köfteci vardı. öğle araları syaldan kaçıp ne eti olduğu belirsiz köfteyi fen lisesi inşaatında yerdik.
  • misafir fen lisesi olarak iki gece ağırlamışlardı bizi yatakhanesindeki odaların duvarları yoktu tamamı camekandı içerde ne yaparsan tespit ediliyordun.
  • ağlayarak gittiğim ama 3 sene sonra dönmemek için ağladığım okul. ispiyoncusu boldu ama yine de özgürlük harikaydı. haftasonları okulun yarısı sarhos gezerdi, geri kalan yarım da sarhos bakardı.
  • (bkz: tcmebbtczbfl)
  • 97-00 arasında 3 yılımı zevkle geçirdiğim, beni büyüten, acı tatlı anılarıyla her zaman yüzümde bir gülümseme oluşturmayı başarmış canım lisem.
    ikinci teneffüste talaş-ayran yapardık kantinde, bilimum sınav sorularını çalardık çöpten ve ya hocaların dolaplarından, geceleri kaçıp sanayiye özlem büfe'ye içmeye giderdik, banyo camından yangın merdivenine ordan da sanayiye...anlatmakla bitmez hikayeleri ve yeri, bir de şu aklımızla okumak vardı dedirttiren yeni rengiyle de* beni daha bi kendine bağlamış lisem...
  • birkaç sene önce boyandı, güneybatı cephesine her binasında ayrı bir harf olacak şekilde kocaman harflerle zbfl yazıldı. syal'in bahçesinden pek hoş gözükmese de, saf arkadaşlarımızın da yardımıyla eğlenceli dakikalar geçirmemize sebep oldu.

- abi bu harfler ne? z,b falan?
    - blok ismi onlar. bak şu z blok, şu b blok...
    - ahaha salaklar! neden alfabetik yapmamışlar ki?
  • 2007 itibariyle mezun olduğum, balıkesir'in içine 6 km mesafede bulunan (bu yüzden öğrencilerin sanki köyden şehre inmeleri gibi "çarşıya iniyorum ben" repliğinin doğal karşılandığı), karşısında kredi yurtlar kurumu ve yanında syal bulunan, 9 dönümlük fen lisesine yakışmayacak arazi üzerine kurulu eğitim irfan yuvası. arkadaşlık hariç hiçbir şeyin değerinin olmadığı sadece binadan ibaret "şey" olarak da tanımlanabilir.
  • psikopat hocaları genç nesillerin dimağlarında hoş bir şekilde yer etmiştir (etmiş midir?). gönül isterdi ki kendisine yakışan bir alanda tüm görkemiyle yer bulsun ancak küçük bir alana sıkışıp kalmıştır.

sınavla başarılı öğrencileri seç.
    sınavla başarıı öğretmenleri seç.
    sonra bu seçtiğin 'başarılı' insanları pirinç tarlası misali sulak 9 dönümlük alana sıkıştır.
    oldu mu hiç?
  • okul mokul değil, bildiğin torna. itinayla yontulup sistem adamı oldurulursunuz burada.