şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir otobüs firması.

bandırma-izmir gibi bazı hatları kapatmak vasıtasıyla bu hatlarda tekelcilik yapmakta, bu tekelciliğin getirdiği rahatlıkla akıllara zarar bir hizmet anlayışıyla hareket etmektedir. sadece birinci tekil şahıs olarak gözlemlediğim bu akıllara zarar hizmet anlayışı bir koltuğu birkaç müşteriye vermek, bayanların en uyuzlarıyla erkeklere aynı koltuğu vermek, hareket saatinden 20 dakika geç yola çıkmak, bavulları rastgele dışarı atmak, trip yapan muavin barındırmak gibi gaflet, dadalet ve hatta hıyanetleri içermektedir.

diğer firmalara siz neden bu hatta iş yapmıyorsunuz dediğinizde ise aldığınız cevap çok korkutucudur. "adamlar tam tekel olmak için elektrikli treni bile kaldırtmaya çalışıyor. biz ne yapalım?"
  • araç filosunun tamamı kendisine ait olan otobüs firmasıdır.
  • 2-3 ay öncesinde izmirden bandırmaya gitmek istediğimde sadece bu firmanın doğrudan seferi vardı. metro'nun geçen sene varmış ama oda kaldırmış. gidiş geliş sırasında pek rahatsızlık duymadım. iflas edip kapanan uludağ seyahat ile karıştırılmasın, bu firmanın onunla bir bağlantısı yok.
  • uludağ firmasının sektörden çekilmesinden sonra asıl çekirdek kısmının balıkesir uludağ adıyla sürdürdüğü balıkesir otobüs firması. ancak uludağ nere balıkesir nere diye yolcuları aklından soru sorabilirler. uludağ seyahat gidince uludağ ismi balıkesirlilere kaldı.
  • internetten 38 liraya aldığım bileti acentelerin 35 liraya sattığını görünce interaktiflik olayına ne kadar değer verdiğini anladığım firma. illahaki pazarlık yapacağız kurumsallığın anasını belleyeceğiz.kardeşim ben netten peşin peşin tıkır tıkır alıyorum biletimi hatta acenteyi aradan çıkarıp daha çok kar almanı sağlıyorum sen bana kazık atıyorsun. normalde net üzerinden alınan herşey daha ucuz olur sizde tam tersi.
  • yarım saatlik bandırma-karacabey yolculuğunu internetli, tv'li setra'larla travego'larla yaparken, sayesinde 5 saatlik bandırma-izmir yolculuğunu 0 403'lerle safir'lerle yaptığınız otobüs firması. filolarında neoplan tourliner, mercedes-benz travego, mercedes-benz tourismo gibi otobüsler de vardır ama herhangi bir bandırma-izmir, izmir-bandırma seyahatinizde 0 403'le karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir.
  • yolculuklarda nescafe 3'ü bir arada'nın yanı sıra 2'si bir arada da ikram etmeyi akıl edebilmiş tek firmadır. en azından benim denediklerim içinde.
    ama otobüs terminale rötarlı geldi, yanlış yollara girdi, tv'lerin dokunmatiği ve klima bozuktu orası ayrı.
  • altı tane bisikleti bir pazar akşamı, hiç tırıvırı yapmadan bir kerede ücret almaksızın, ayvalık-balıkesir seferi için bagaja almışlardır.
  • bandırma-izmir / izmir-bandırma hattında kendilerinden başka hiçbir firmanın çalışmasına müsade etmeyen firma. hadi kamil koç'u falan geçtim de mafyanın kralı olan metro bile bunlardan korkusuna bu hatta sefer koyamıyor arkadaş. nasıl bir taşak varsa adamlarda.
  • uludağ ve balıkesir ne alaka diyenler için hikayesi de şöyle ;

firma bursa'da açılıyor ve sahipleri haliyle uludağ koyuyorlar ismini, daha sonra büyümeye başlıyor izmir-bursa,bursa-istanbul arasında, bu esnada firma zarara girmek üzereyken balıkesirli bir adam (şuanki sahibi) ortak oluyor firmaya, sonra da komple devralıyor. firmanın merkezi balıkesir'de kalıyor ancak tanınırlık açısından adını değiştirmeme kararı alıyorlar.